Siol.net: Zakaj je cena elektrike v Sloveniji najvišja v Evropi
Portal Siol.net obravnava, zakaj je cena elektrike v Sloveniji trenutno najvišja v Evropi. Za pojasnitev so se obrnili na Gorazda Skubina, nekdanjega generalnega direktorja Holdinga Slovenske elektrarne. Skubin trenutno izjemne visoke cene električne energije v Sloveniji pripisuje hkratnemu zaprtju Jedrske elektrarne Krško (Nek) in obeh blokov termoelektrarne v Šoštanju (Teš). Hkrati opozarja, da remont Nek poteka ob nepravem času. Nekdaj so ga izvajali na 12 mesecev, nato pa so ciklus obratovanja zaradi varčevanja pri gorivu podaljšali na 18 mesecev.
Celoten članek preberite na Siol.net.
O visokih cenah elektrike v Sloveniji pa smo pisali tudi že na Domovini.
Celoten članek preberite na Siol.net.
O visokih cenah elektrike v Sloveniji pa smo pisali tudi že na Domovini.
Povezani članki
Zadnje objave
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Kaj pa vem
To, da je Golob elektriko zakockal na borzi se mora slišati iz vseh možnih zvočnikov. Naj se Golob ne izgovarja na nepredvidljivost na borzi. Stari mački, za kar se ima tudi sam, znajo tudi kakšno stvar predvideti in ne postavijo na kocko vsega kar imajo na voljo. Sicer pa, saj se ni igral s svojimi sredstvi, kar je še dodatna podlost. Res, da je težko primerjati Kordiša in Goloba, pri enem se pogovarjamo o tisočih eur, pri drugem pa o milijonih. Skupno jima je to, da ne upravljata s sredstvi, ki bi jih sama zaslužila.
Stajerska2021
Zato, ker obvladuje elektriko nekdo, ki je s prodajo hazardiral in zavozil. Sedaj pa državna poroštva? Kup nedorečenosti, na katere ni odgovorov, zaradi vazelinske blokade aktivističnih levih medijev.
Narod bo tudi to energetsko luknjo plačeval, saj je na vidiku "bančna luknja" številka ...., in še jih bo, ker je naš narod - narod hlapcev in očitno res ne zna misliti s svojo glavo. Tudi poslanci svobode v svojih nastopih v DZ javno razlagajo, da so že volitve za nas, državljane - očitno butalce in cepce - pretežke in ne bomo obvladali tega, da obkrožimo "pravo" ime. Zato nam smrklja iz DZ razlaga, da so prav iz stranke svoboda poklicani, da nam poteptajo pravice, ker očitno so le-te samo za tiste, ki so njim blizu, ne pa za vso ostalo rajo, ki sme samo delati....
HOČEM JANEZA JANŠO NAZAJ!
rasputin
Državni mastodonti so kot nekakšni dinozavri, ki še ne vedo, da so izumrli. Tako kot naše zdravstvo. Leta in leta že poslušamo, da je potrebna reforma zdravstva v korist pacientov, vedno znova pa se vse zreducira zgolj na to, da imajo zdravniki prenizke plače. Plače jim povišajo, sistem pa se naprej sesuva. Podobno je v proizvodnji in distrubuciji elektirčne enrgije: visoke plače za malo dela in nič odgovornosti, posledično seveda nizka učinkovitost sistema in visoki stroški.
Tako je, če volkovi čuvajo ovce.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.