RTVSLO.si; Epidemija izgorelosti žensk: Intervju z Barbaro Žibret Kralj
Vsaka druga ženska poroča o izgorelosti, skoraj polovica svoje duševno zdravje označuje kot slabo ali zelo slabo, kar tretjina pa je zaradi težav z duševnim zdravjem vzela dopust.
Novo poročilo Women in the World 2022 družbe Deloitte ugotavlja, da epidemija izgorelosti in premalo fleksibilno delo še naprej zavirata napredek pri podpori zaposlenih. V raziskavi je 53 odstotkov žensk povedalo, da so pod večjim stresom kot lani in skoraj polovico jih navaja, da so izgorele.
Raziskava med 5000 ženskami iz desetih držav razkriva realnost: stres, nadlegovanje in mikro agresije so še vedno na visoki ravni. Raziskava osvetljuje tudi zaskrbljujočo "novo normalo" dela, v kateri je skoraj 60 odstotkov žensk, ki delajo v hibridnih okoljih (vključno s tistimi, ki omogočajo kombinacijo dela na daljavo in dela v pisarni), povedalo, da so se na delovnem mestu počutile izključene.
O izsledkih raziskave so se na portalu MMC RTV Slovenija pogovarjali z Barbaro Žibret Kralj iz družbe Deloitte Slovenija: "Menim pa, česar sama raziskava neposredno sicer ne pokaže, da je problem v kulturi in v komunikaciji delodajalcev na eni strani in na drugi strani sprejemanje te kulture in komunikacije zaposlenih žensk, ki imajo ozaveščeno nujo konstantne prisotnosti. Tudi v raziskavi je poudarjeno, da so ob tem prehodu na različne fleksibilne in hibridne oblike dela to najbolje izkoristili tisti delodajalci, ki so bili sposobni tudi ustrezno opredeliti, da hibridnost in fleksibilnost ne pomeni, da v času, ko delaš doma in skrbiš za otroke, hkrati delaš za službo, in da to ne pomeni 24-urna prisotnost."
Celoten intervju si lahko preberete na tej povezavi.
Novo poročilo Women in the World 2022 družbe Deloitte ugotavlja, da epidemija izgorelosti in premalo fleksibilno delo še naprej zavirata napredek pri podpori zaposlenih. V raziskavi je 53 odstotkov žensk povedalo, da so pod večjim stresom kot lani in skoraj polovico jih navaja, da so izgorele.
Raziskava med 5000 ženskami iz desetih držav razkriva realnost: stres, nadlegovanje in mikro agresije so še vedno na visoki ravni. Raziskava osvetljuje tudi zaskrbljujočo "novo normalo" dela, v kateri je skoraj 60 odstotkov žensk, ki delajo v hibridnih okoljih (vključno s tistimi, ki omogočajo kombinacijo dela na daljavo in dela v pisarni), povedalo, da so se na delovnem mestu počutile izključene.
O izsledkih raziskave so se na portalu MMC RTV Slovenija pogovarjali z Barbaro Žibret Kralj iz družbe Deloitte Slovenija: "Menim pa, česar sama raziskava neposredno sicer ne pokaže, da je problem v kulturi in v komunikaciji delodajalcev na eni strani in na drugi strani sprejemanje te kulture in komunikacije zaposlenih žensk, ki imajo ozaveščeno nujo konstantne prisotnosti. Tudi v raziskavi je poudarjeno, da so ob tem prehodu na različne fleksibilne in hibridne oblike dela to najbolje izkoristili tisti delodajalci, ki so bili sposobni tudi ustrezno opredeliti, da hibridnost in fleksibilnost ne pomeni, da v času, ko delaš doma in skrbiš za otroke, hkrati delaš za službo, in da to ne pomeni 24-urna prisotnost."
Celoten intervju si lahko preberete na tej povezavi.
Povezani članki
Zadnje objave
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Žena naj bo doma, čaka naj na moža...je nekoč pel Ivica Šerfeci. To, kar je zgledalo kot komična provokacija, se vedno bolj kaže kot tragika sodobnih žensk/mater, ki so enako kot moški prisiljene, da skrbijo za svoje preživetje.
Materinstvo je izgubilo nekdanjo posvečeno vlogo v družbi in je zreducirano tako rekoč na osebni problem matere, ki naj si pomaga kot ve in zna, še sploh če ostane samohranilka, kar je danes vedno bolj pogost slučaj.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.