Poljska, Češka in Avstrija podaljšujejo svoj nadzor na meji s Slovaško

Uredništvo

vir: Twitter.com

Poljska, Češka in Avstrija so sporočile, da podaljšujejo začasni nadzor na svojih mejah s Slovaško. Razlog za to so seveda nezakonite migracije. Na Slovaškem so v zadnjem času zabeležili porast prihoda migrantov večinoma preko Madžarske iz Srbije na poti v zahodne evropske države.

Na Slovaško je letos do avgusta sicer nedovoljeno prišlo okoli 24.500 prebežnikov, medtem ko jih je bilo v celotnem lanskem letu 10.900. Sicer tudi Slovaška izvaja poostren nadzor na svoji meji z Madžarsko, Nemčija pa poostren nadzor izvaja na svoji meji s Poljsko in Češko. Vse omenjene države so sicer članice Evropske unije in schengenskega območja.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00