Ljudmila Novak za Dnevnik: ne želim si druge državljanske vojne med levico in desnico
Na sobotnem shodu V obrambo Sloveniji so Ljudmilo Novak med njenim govorom, ko je dejala, da mora biti desnica bolj demokratična ter boljša od levice, izžvižgali. Novakovo preseneča, da je bilo največ žvižgov slišati, ko je govorila o demokraciji, je dejala v intervjuju za časopis Dnevnik.
Kljub temu je v govoru povedala to, kar je mislila, in kar stranka tudi vseskozi zastopa, je dodala - to je prizadevanje, da bi v Sloveniji bile normalne razmere za življenje, torej manjša stopnja brezposelnosti, manj bega možganov v tujino in boljši pogoji za ustvarjanje družine, na podlagi katerih je sestavljen tudi program krščanske demokracije, ki ga NSi zastopa.
Novakova meni, da je beg možganov večji problem kot migrantska kriza, zato se tudi ni strinjala z naslovom shoda "V obrambo Sloveniji". Toda k organizaciji shoda je bila NSi povabljena in "Sami sebe bi demantirali, če bi rekla, da nismo pripravljeni sodelovati," je dejala.
O demokratičnosti v Sloveniji, katere omemba v svojem sobotnem govoru ji je prinesla neodobravanje, pa meni, da pomanjkanje le-te prihaja iz odločanja na osnovi ideologij in ne argumentov. Pomanjkanju demokratičnosti navkljub pa si ne želi, da bi prišlo do "druge državljanske vojne" med desnico in levico.
Več si v intervjuju lahko preberete v Dnevniku.
Kljub temu je v govoru povedala to, kar je mislila, in kar stranka tudi vseskozi zastopa, je dodala - to je prizadevanje, da bi v Sloveniji bile normalne razmere za življenje, torej manjša stopnja brezposelnosti, manj bega možganov v tujino in boljši pogoji za ustvarjanje družine, na podlagi katerih je sestavljen tudi program krščanske demokracije, ki ga NSi zastopa.
Novakova meni, da je beg možganov večji problem kot migrantska kriza, zato se tudi ni strinjala z naslovom shoda "V obrambo Sloveniji". Toda k organizaciji shoda je bila NSi povabljena in "Sami sebe bi demantirali, če bi rekla, da nismo pripravljeni sodelovati," je dejala.
O demokratičnosti v Sloveniji, katere omemba v svojem sobotnem govoru ji je prinesla neodobravanje, pa meni, da pomanjkanje le-te prihaja iz odločanja na osnovi ideologij in ne argumentov. Pomanjkanju demokratičnosti navkljub pa si ne želi, da bi prišlo do "druge državljanske vojne" med desnico in levico.
Več si v intervjuju lahko preberete v Dnevniku.
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
korosec.france
Ne želi, ljudmila, nove državljanske vojne? A, dajte ga lomit, no!? Dobro jutro!
Ljudmila, ZL -Lukafakis jo je že lani objavil, s pestjo v luft na ZKS kongresu lani v Mostah. Revolucija = državljanska vojna ! Revolucija je tukaj, dobro jutro! Lukafakis in Kordeževi rdečečrni jurišniki že korakajo , zmerjajo in vstrahujejo po deželi!
Na ta dan, na dan "Grozeče pesti iz Most 201" bo Lukafakis zaradi Ljudmilcav in podobnih čez 7 let spet postavljal spomenike z rdečo zvezdo in gori bo obletnica najave njegove revolucije - zaradi Ljudmilskih Kockbekjancev in plavookega bogatega Ribničana , luštkanga Škrabca, ljubitelja Rusov, Belorusov in zaradi malih drobtinožerjev in lizalcev Velikega Kučanovega Rdečega Multikorupcijskega Korita , ki kimajo in pritrkavajo Ljudmilini žlahtnosti zlizanosti z udbomafijo šentflorjanskih globeli!
Če ni kapirala, draga Ljudomila! Zato in še za marsikaj so bobneli žvižgi, ki jih je sprovocirala s silnim odmevom.
In še enkrat: Kolikor in kar jaz kapiram, bi Janša brez nanosekunde pomisleka lahko namontiral en K v ime svoje stranke. Krščanska, komot. Močna krščanska. Ampak ni treba, je Demokratska in ona, genialno, gre pozivati pred
vodjem SDS, pred Janšo in pred 9000ljudmi, da naj bomo SDSovci z Janšo vred bolj demokratični. Halo, halo!
Veliko si je drznila.
In potem se čudi, čudijo.....odlično orkestrirano.Hinavščina par excellance-de kuxe! SAMA JE PRIŠLA, NOBENEGA SVOJIH NI IMELA S SEBOJ.Pretkano.Rafinirano, ampak prosojno drekasto. Škoda.
Primc! Koliko je ura ?
Life is beautiful ! Tudi brez rodetastih škrabcev in ostalega visokobiznikulturnoetičnega sveta požlahtnjenih SZDL priskledniških kimovcev kockbekjanske ultraužaloščene nedorasle kaste tekačev na Sizifovo goro!
CANKAR, KREK, SLOMŠEK, na pomoč, takoj!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.