Bivši šef policije Olaj o ravnanju policistov na protestih in pritiskih na Bobnarjevo: Pravila postavljajo ljudje iz pisarn, brez izkustva s terena
Gost v tokratni oddaji Vroča tema, ki jo vodi Luka Svetina, je bil nekdanji generalni direktor Slovenske policije dr. Anton Olaj, ki je bil prvi med modrimi v času vlade Janeza Janše, preden ga je letos junija na prvi seji s položaja razrešila Golobova vlada.
Olaj je odgovoril na očitke o "hudih kršitvah" policistov na protivladnih protestih, zlasti znamenitem oktobrskem iz leta 2021, ko so možje v modrem razjarjeno množico, ki je nasprotovala pogoju PCT, razgnali s solzivcem in vodnim topom. Nadzor, ki ga je naročilo Ministrstvo za notranje zadeve, je sicer pokazalo, da so bila prisilna sredstva uporabljena nestrokovno in nesorazmerno, zaradi česar je bilo poročilo, ki obsega 161 strani, predano na tožilstvo, ugiba se tudi o kazenskih ovadbah.
Olaj je med drugim branil delo policistov na terenu, poudaril, da v času protestov nihče ni bil poškodovan, a da mediji o tem niso poročali. Zagovarjal je obisk visokih političnih predstavnikov, kot sta Aleš Hojs in Žan Mahnič, v štabih, češ da tega izrecno ne prepoveduje noben zakon.
Komentiral je tudi politične pritiske na ministrico za notranje zadeve Tatjano Bobnar, ki je sicer dobro uro po snemanju oddaje dejansko napovedala svoj odstop (o čemer pišemo v članku: Bobnarjeva je “preslabo čistila”, zato bo Golob njen odstop sprejel. Kaj še je ministrica v odstopu pisala premierju)
Povezani članki
Zadnje objave
Rojstvo terorizma za 21. stoletje (7. del): Povodi za napad 11. septembra
9. 6. 2026 ob 9:00
Obletnice
9. 6. 2026 ob 6:00
Iran napadel Izrael, ta vrača udarec. Kako bo odgovoril Trump?
8. 6. 2026 ob 20:38
Kdo želi ustaviti novelo zakona o parlamentarni preiskavi?
8. 6. 2026 ob 19:14
Prihod Kajzerja je obrat od prejšnje ekstremno leve vlade
8. 6. 2026 ob 15:39
Ekskluzivno za naročnike
Rojstvo terorizma za 21. stoletje (7. del): Povodi za napad 11. septembra
9. 6. 2026 ob 9:00
Obletnice
9. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
12
JUN
12
JUN
13
Sveta maša ob breznu Zalesnika v Trnovskem gozdu
16:00 - 18:00
JUN
15
Slovesnost ob Lipi sprave
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 249: Dovolili smo, da nam državo vodijo politični aktivisti
29. 4. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Kraševka
Ta "VROČA TEMA" Luka Svetine, ki se pogovarja z nekdanjim generalnim direktorjem policije - Antonom Olaj, je zelo dobra.
Pokaže nam "USTAJNIKE", ki so bili nasilni, ovirali promet po obvoznici in v centru Ljubljane, poškodovali policijske avtomobile, ovirali avtomobile s tujimi delegacijami, mazali pročelja hiš, napadali policiste in jih poškodovali, in delali NEREDE na neprijavljenem shodu.
Pravzaprav, bi vsak normalen človek tistim POLICISTOM, ki so takrat skrbeli za VARNOST vseh ljudi v Ljubljani, tako prišlekov, kot meščanov in njihovega imetja, dal posebno PRIZNANJE in pohvalo.
Nihče od protestnikov ni bil poškodovan iz strani policistov. So pa razgrajači poškodovali policiste in njih vozila.
Ta Golobova vlada, je RAZGRAJAČEM dala prav in jim odpisala globe.
Sedaj pa so se Golobovi spravili na POLICIJO in bi KAZNOVALI tiste, ki so se borili za MIR in RED. One, ki so zakone kršili, pa so nagradoili. Razumi, kdor more?
Čestitke Hojsevi in Olajevi POLICIJI, da so Slovenijo obvarovali pred HULIGANI, ki so dejansko NAPADLI demokracijo.
Tudi v Berlinu so ta teden s silo hoteli ZAVLADATI "Ustajniki", pa bodo sedaj strogo kaznovani. Le v Sloveniji se je pod Golobovimi - uzakonila Revolucija. Žalostno!
rasputin
V državi s (post)totalitarno politično kulturo oblast misli, da mora biti policija njeno represivno orodje zoper opozicijo.
Da bi policija morala biti nepolitična in usmerjena v odkrivanje in preganjanje kriminala, to oblasti, seveda ni neka prioriteta.
Zato je lahko kriminalist, ki je več let delal na zadevi Teš-6, na koncu, ko bi morale slediti kazenske ovadbe, meni nič, tebi nič odstavljen. Transparentno, da je popolnoma jasno, kdo je boss in kaj hoče od policije.
Kraševka
Take stvari so še kako zaskrbljujoče.
MEFISTO
Vzratno Gibanje Svoboda in Golob ne mislita niti za tri korake naprej.
Če bi podprli interpelacijo, bi se elegantno izognili mučni odstavitvi ministrice Tatjane Bobnar.
Niti nekdanja opozicijska Nova Slovenija se tega ni spomnila.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.