Žiga Turk, Siol: Rdeče niti in zastave
Žiga Turk razmišlja v svoji kolumni za Siol o novinarskih piškotkih in službah, podnebnih spremembah in odpravi kapitalizma ter o tem, da je Golob pozabil, da je treba najprej zaslužiti, preden se lahko deli.
"Že od volitev gledamo rezultate avdicij, ki so jih neodvisni novinarji opravljali zadnja leta. Nekoč so za pravilno pisanje dobili piškotek, danes po uspešni avdiciji dobijo službo. Ne zavidam novinarjem. Njihove službe so negotove. Internet jim dela to, kar je bencinski motor naredil konjem. Množično jih zdaj zaposluje vlada. Verjetno bi jih tudi več, ampak kdo bo pa potem lepo pisal o vladi? Da, ne bežijo iz novinarstva v politiko samo pri nas. Ampak samo pri nas to delajo taki, ki so se na domačem in evropskem parketu napihovali, da so neodvisni," pravi Turk.
Dotakne pa se tudi dopustovanja in zmrdovanja Slovenca nad zasoljenimi cenami na Hrvaškem: "Tam cene niso take kot doma. In potem skromno naroči čevapčiče, rižoto z morskimi sadeži ali pa kakšne makarone. Medtem ko se pri sosednji mizi oblizujejo z belo ribo, tuninimi steaki in jih zalivajo z buteljkami s Hvara. Če so Estonci, se Slovenec še lahko potolaži, da so Finci, če so pa Čehi, Slovaki ali Poljaki, je pa kar šok. Ker pred desetletji smo se posmehovali njihovim pretesnim in prekratkim kratkim hlačam in belim nogavicam v plastičnih sandalih. Ne, Hrvaška ni draga. Naše plače so nizke. In niso takšne, ker bi malo delali. Plače so nizke, ker delamo malo vredne stvari."
"Edino, kar imamo od razvojne vizije te vlade, je en Golobov stavek iz volilne kampanje, češ da moramo zvišati dodano vrednost na zaposlenega. In to je vse. Protirazvojni so obrisi davčne reforme. Protirazvojne so ideje o žigosanju, štempljanju zaposlenih, ki bi jih uvajal Luka Mesec. Protirazvojno je etiketiranje dostavljavcev hrane v Ljubljani, ki jih samopašno uvaja župan Janković. Protirazvojno je, da pred državljani in podjetniki skrivamo signale, ki jih pošiljajo trgi v zvezi s cenami hrane in energije," je kritičen.
Čeprav Golob pravi, da je najprej treba zaslužiti, preden se lahko deli, se zdi, kot zaključi Turk, da sledi bolj ideji, "da je najprej treba obdavčiti, potem se pa lahko deli."
Celoten komentar preberite TUKAJ.
"Že od volitev gledamo rezultate avdicij, ki so jih neodvisni novinarji opravljali zadnja leta. Nekoč so za pravilno pisanje dobili piškotek, danes po uspešni avdiciji dobijo službo. Ne zavidam novinarjem. Njihove službe so negotove. Internet jim dela to, kar je bencinski motor naredil konjem. Množično jih zdaj zaposluje vlada. Verjetno bi jih tudi več, ampak kdo bo pa potem lepo pisal o vladi? Da, ne bežijo iz novinarstva v politiko samo pri nas. Ampak samo pri nas to delajo taki, ki so se na domačem in evropskem parketu napihovali, da so neodvisni," pravi Turk.
Dotakne pa se tudi dopustovanja in zmrdovanja Slovenca nad zasoljenimi cenami na Hrvaškem: "Tam cene niso take kot doma. In potem skromno naroči čevapčiče, rižoto z morskimi sadeži ali pa kakšne makarone. Medtem ko se pri sosednji mizi oblizujejo z belo ribo, tuninimi steaki in jih zalivajo z buteljkami s Hvara. Če so Estonci, se Slovenec še lahko potolaži, da so Finci, če so pa Čehi, Slovaki ali Poljaki, je pa kar šok. Ker pred desetletji smo se posmehovali njihovim pretesnim in prekratkim kratkim hlačam in belim nogavicam v plastičnih sandalih. Ne, Hrvaška ni draga. Naše plače so nizke. In niso takšne, ker bi malo delali. Plače so nizke, ker delamo malo vredne stvari."
"Edino, kar imamo od razvojne vizije te vlade, je en Golobov stavek iz volilne kampanje, češ da moramo zvišati dodano vrednost na zaposlenega. In to je vse. Protirazvojni so obrisi davčne reforme. Protirazvojne so ideje o žigosanju, štempljanju zaposlenih, ki bi jih uvajal Luka Mesec. Protirazvojno je etiketiranje dostavljavcev hrane v Ljubljani, ki jih samopašno uvaja župan Janković. Protirazvojno je, da pred državljani in podjetniki skrivamo signale, ki jih pošiljajo trgi v zvezi s cenami hrane in energije," je kritičen.
Čeprav Golob pravi, da je najprej treba zaslužiti, preden se lahko deli, se zdi, kot zaključi Turk, da sledi bolj ideji, "da je najprej treba obdavčiti, potem se pa lahko deli."
Celoten komentar preberite TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
9 komentarjev
uros.samec
Se strinjam.
uros.samec
Kaj je Janša zapustil naslednji vladi? Ogromno proračunsko luknjo, ogromno zadolžitev, do skrajnosti napeto sovražnost med obema poloma, bedasto, pogubno simpatiziranje z Ukrajino, uničeno javno RTV, uničeno STA, uničene domala vse stranke, katerih se je dotaknil, vzpon neonacistične miselnosti, pokole živali po gozdovih, uničeno javno zdravstvo, sprto šolstvo, bedno in škodljivo davčno reformo, številne nepotrebne smrti v epidemiji, posebno v DSOjih, uničeno kredibilnost NJIZ, cel kup afer, zgražanje Bruslja, tone lažnivih in škodljivih twittov. In sedaj mi tule nek desnuharski strokovnjak vali buče. Utihni že in se skrij, sodila vam bo ulica in to kmalu.
rasputin
Uroš Samec, s to grožnjo o sodbi ulice in to v državi, ki je tovrstno sodbo enkrat že doživela, si šel pa predaleč. To je izstop iz demokratične paradigme v barbarstvo.
uros.samec
Verjetno res. Morda smo mejo prestopili vsi. Danes se prvak opozicijske stranke upa zlagati in ko mu sodišče dokaže da laže, ga ta javno zaničuje. Malo je tako ekzaktnih potez v politiki, ki bi bile tako eksplicitno zaničevanja vredne. Navedbe v arhivu, ki jih prvak opozicijske stranke zanika, sem videl na lastne oči. Ker me je zanimalo. V komentarju nisem naštel vsega, lahko pa verjamete, da se v delu javnosti nabira gnev. Takšne desnice smo siti do grla. Prišel bo čas, ko jo bomo ustavili. In ne pozabite, nas je " jebeno več. " VI ste liberalec, inteligentna oseba, ki išče resnico. Bodite na pravi strani. Bodite tudi doma na strani resnice.
rasputin
Strpno sobivanje kljub razlikam je edina pot. Vse drugo je pot v pekel. Dovolj je pogledat v Ukrajino, kam jih je pripeljala nezmožnost strpnega sobivanja z rusko manjšino. Država se je samo-uničila.
Peter Klepec
Desni? Kdo je desni? Putin vsekakor. Pa njegovi, Orban, Erdogan, Xi. V SLO so “njegovi”, torej desni, Kucan, Erjavec, Kordis&co. Po kaksni definiciji naj bi pa potem bil JJ desni? Ce se nekdo nekaj dere na cesti, to se ni to. Pomembno je kaj pocne.
rasputin
kot zaključi Turk, da sledi bolj ideji, “da je najprej treba obdavčiti, potem se pa lahko deli.”
***
In potem se lahko tudi krade.
Zakaj so se pa borili za oblast, če ne za denar davkoplačevalcev?
Ali kdo misli, da jim gre za narodov blagor?
Več jim pomenijo afroazijski migranti kot lasten narod.
Kraševka
Rasputin, tudi jaz tako razmišljam. Sedaj imamo vlado, ki dejansko dela proti Slovencem in bo sesula tudi naše gospodarstvo, ker NEUPRAVIČENO viša davke. Ko sem sinoči gledala Urško in Niko, ki sta glasno žugali, da bo sedaj v parlamentu prava SVOBODA. Bili sta kot dve "napihnjeni bamboli", sem pomislila, da nam bosta sesuli tudi DEMOKRACIJO, ker hočejo pripeljati na vlado in v parlament ljudi, ki na volitvah niso nastopili, torej nimajo našega glasu. Ustavni sodniki pa so glede "VLADAVINE-8.marec", kar tiho, ukrepe Janše pa so celo razveljavljali. Ali naši sodniki mogoče podpirajo RAZGRADNJO DRŽAVE?
planinka
najbrž, ŽAL !!!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.