Žiga Turk, Siol: Pa srečnega in zdravega!

Uredništvo

Foto: Klemen Lajevec
Dr. Žiga Turk v kolumni povzame nekaj ˝dobrih novic˝, komentarjev političnega tolmačenja praznikov, razdeljenih po štirih letnih časih.

Pozimi ˝pride kulturni praznik. Kjer nam bodo povedali, da je Slovenija nastala po zaslugi kulturnikov in bi bilo zato prav, da jim odrežemo večji kos proračuna.˝ Tu izpostavi financiranje kulturnikov in nagrade, ki jih deli ˝primerno depolitiziran Prešernov sklad˝.

Za pomlad ocenjuje, da bo osmega marca najbolje ostati tiho, če si starejši bel moški: ˝Bo pa dan še bolj slovesen kot prejšnja leta, saj imamo na vrhu dve predsednici, istoimenski inštitut pa je tako rekoč uradna državna nadvladna organizacija.˝ Po drugi strani pa, opozarja, bomo veliki petek ˝za razliko od civiliziranih evropskih držav praznovali delovno.˝

Poleti bomo konec junija zopet izpustili skupno praznovanje lastne države.
To so bile dobre novice. Slaba novica je, da oblast za leto 2023 obljublja reforme. (…) medtem ko nas bodo zabavale afere vladajočih visočanstev, se bo odvijal največji napad na davkoplačevalce v zgodovini neodvisne države. Mediji bodo neodvisno tiho, ustavno sodišče bo depolitizirano prikimavalo, civilna družba bo zahtevala več, ne manj, puščanja krvi.

Več preberite TUKAJ.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki