Žiga Turk, Siol: Anže Logar je predstavnik nove generacije, Nataša Pirc Musar pa novega razreda

Uredništvo

Foto: Klemen Lajevec
Žiga Turk piše v svoji sobotni kolumni o dveh različnih perspektivah, ki ju ponujata predsedniška kandidata Anže Logar in Nataša Pirc Musar.

Uvodoma zapiše, da imamo v slovenski politiki dve trajnostni temi – partizane in domobrance ter Janšo in Kučana. "Ko je na enem ali drugem polu treba preusmeriti pozornost od neprijetnih zadev, ko je treba poenotiti prepirljive frakcije ali pa ko je treba razpihati ljudske strasti, politiki govorijo o tem. Nič drugače ni na prihajajočih predsedniških volitvah. No, je drugače. Na pol. Na ti karti igra Nataša Pirc Musar, ne pa tudi Anže Logar."

V nadaljevanju zapiše: "Spomenik žrtvam vseh vojn je kraj, ki Slovence glede polpretekle zgodovine še najmanj razdvaja. Verjetno tudi zato, ker govori samo o žrtvah vojne, ne pa tudi revolucije, in na tistih dveh betonskih ploščah ne piše nič in z nič se vsi nekako strinjajo. Bloka sta dva, a trpita drug drugega. Kar ni majhna stvar. Da tisti spomenik imamo, je zasluga dozdajšnjega predsednika."

Na dan spomina na mrtve se je kandidat Logar udeležil polaganja venca pri spomeniku žrtvam vseh vojn na Kongresnem trgu, protikandidatka pa slovesnosti pri Sv. Urhu. Do morebitne prve predsednice Slovenije je Turk precej kritičen, pa čeprav mu je všeč, "da je za EU, za Nato, da trdno podpira Ukrajino … Vsaj glede tega smo lahko brez skrbi. In menda je tudi za kapitalizem."

A kljub temu. "Anže Logar je predstavnik nove generacije. Nataša Pirc Musar je predstavnica novega razreda." Celotno kolumno preberite na Siolu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki