Žiga Turk, SiolNET: 50 odtenkov svobode
"Konec aprila je prišla svoboda. Svoboda, ki so si je ljudje konkretno želeli, je bila tista, da bi lahko svobodno naokrog kihali in smrkali. Svoboda, ki si jo ljudje načeloma želijo, je odsotnost vsake prisile. Ki jih sili početi nekaj, kar se jim ne ljubi, ali jim odreka, v kar jih vleče. Svoboda je tudi, da oblast dela, kar hoče. In da mediji pišejo, kar hočejo, ne da bi jih pri tem omejevala resnicoljubnost. Svoboda je tudi gledati stran, ko se žensko zaradi boljšega seksa priklepa na radiator. Ampak s svobodo ne gre navzdol od včeraj" piše Žiga Turk v sobotni kolumni na SiolNET.
Svobodo napredni svet razume kot vrednoto. Več kot jo je, bolje je. Toda v resnici ni natančno tako ...
Celoten prispevek si lahko preberete na portalu SiolNET.
Svobodo napredni svet razume kot vrednoto. Več kot jo je, bolje je. Toda v resnici ni natančno tako ...
Zapojmo pesem o svobodi in povejmo kaj imata francoski revoluciji s priklepanjem žensk na radiator. https://t.co/khGuUNXTGt
— Žiga Turk (@ZigaTurk) September 3, 2022
Celoten prispevek si lahko preberete na portalu SiolNET.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
rasputin
To je svoboda, ki je jasno stopila v zavest ljudi vsaj v času, ko so se Izraelci izvili iz egiptovskega suženjstva.
***
To je biblična interpretacija, da so se Izraelci izvili iz egiptovskega suženjstva.
Egipčanski viri govorijo malce drugače, da so bili Judje kot vedno in povsod imovit sloj, ki je imel velik vpliv na samega faraona.
Jude so Egipčani izgnali, ker so imeli preveč moči v svojih rokah. To se je Judom prej zgodilo že v Babilonu, kasneje pa se je ponovilo v Rimskem imperiju, ki jih je zato poslal v diasporo. Zatem so Judje skozi ves srednji vek ponavljali svojo zgodbo o večnem uspehu in podrejanju narodov od znotraj prek obvladovanja financ v državi gostiteljici, ki so seveda porajali odpore zoper njihovo skrito nadvlado, pogrome, izgone in prepovedi naseljevanja vse do nacističnega holokavsta.
Danes se spet ponavlja zgodba o judovskem uspehu in obvladovanju držav od znotraj, saj Judje de facto vodijo Zahod prek obvladovanja finančnega sistema. S tem ne bi bilo nič narobe, saj je Zahod utemeljen na liberalnih načelih svobodnega tekmovanja med ljudmi, če določeni judovski krogi svoje superiorne pozicije ne bi uporabljali za načrtno odpravljanje evropskih narodov in celo Evripidov, to je evropske bele rase.
Da to ni iz trte zvita teorija zarote, govorijo številni viri. Med drugimi tudi v videu na spodnjem linku podana izjava Barbare Lehrener Spectre, ki zelo naravnost pove, da so Judje v središču forsirane preobrazbe Evrope v multikulturno družbo.
Po njenem mnenju je ta preobrazba nujna, ker Evropa sicer ne bo preživela, toda to stališče je demagoško, saj je jasno, da je evropsko civilizacijo ustvaril evropski beli človek, če bo le-ta izginil, pa bo na evropskih tleh vzniknila nova, afroaziatska civilizacija, ki bo radikalno različna od dosedanje evropske civilizacije.
https://www.youtube.com/watch?v=G45WthPTo24
Kraševka
Spoštovani gospod Žiga Turk, nastavi ogledalo, ki pokaže, da SVOBODA nikakor ni anarhija in razvrat.
Sedanja vlada, pa nam nemoralo, laži, anarhijo hoče "prodati" z imenom svoboda.
LJUDSTVO, katerega del niso samo izbranci, ampak smo VSI, si želimo tako svobodo, ki dovoli pošteno delo in kulturo v okviru VREDNOT, ki že stoletja veljajo.
To, da bi nekdo svobodno sedel na kavču, medtem ko drugi v potu svojega obraza - pridelujejo kruh, ni svoboda, ampak IZKORIŠČANJE.
In prav Levica je mojster IZKORIŠČANJA DELOVNIH ljudi, ki naj bi garali za priviligirano kasto. Zato pa sedanja vlada VIŠA DAVKE in obremenjuje le tiste, ki dejansko delajo.
Temu bo množica kmalu rekla: "Dovolj"!
uros.samec
Katera množica pa? Mislite tiste, ki ploskajo razgradnji RTV Slovenije? Ali morda tiste, ki sovražijo Ljubljančane in jih zmerjajo z fašisti, lenuhi, mafijci? Morda pa mislite tiste, ki jim ni mar, kakšno blamažo je počela vlada Janeza Janše v smislu zakonitosti svojih odredb in odlokov? Ali mislite na programski svet kjer je reci in piši 16 svetnikov povezanih z stranko SDS, kar lepo razloži gospod Kmetič, da sedaj vseh 21 ( takrat je mislil 16 + 5 predstavnikov koalicije ) "delujejo kot eden...dvema, trema damo odpoved, potem pa bo mir...nacionalke pa ne rabimo, saj imamo Novo 24 in druge televizije." Ali mislite na 5000 javnih uslužbencev zaposlenih v času zadnje Janševe vlade? Ali na 78 zaposlenih za nedoločen čas, vezanih na mandat funkcionarja? Gre za zaposlitve v sektorju za izvedbo sej vlade, generalni sekretariat vlade, sektor vlade za podporo dela komisije za kadrovske in administrativne zadeve, gre za vladni urad za informiranje UKOM itd, itd.. Ali govorite o teh ljudeh? Imamo Blaža Košoroka na čelu drugega stebra slovenske energetike, družbe Gen I, imamo Francija Matoza kot predsednika nadzornega sveta Luke Koper in namestnika predsednika sveta Slovenskih železnic. Imamo 15 imenovanih veleposlanikov tik pred iztekom mandata Janševe vlade. Ali je to množica tistih, ki imajo dovolj? O kom govorite gospa? Kdo je izgubiil volitve? Koga so vrgli čez prag? Komu so povedali ljudje, da ga NE BODO VEČ PRENAŠALI?? KOMU?? Proti komu so ljudje vztrajali na ulicah? In s kom so potegnili policisti? Kaj gospa? Kdo je ta vaša množica???
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.