Vse najboljše, domovina!
Ob današnjem prazniku iz uredništva Domovine želimo vsem Slovenkam in Slovencem prijetno preživet dan v zavedanju, da je domovina Slovenija naša dragocenost in s tem naša skupna odgovornost. S svojimi besedami in dejanji lahko prispevamo k uničevanju ali pa h gradnji naše skupnosti.
Na Domovini smo v preteklih tednih pripravili kar nekaj vsebin, ki nas spodbujajo k razmisleku o tem, kje in kako smo začeli ter kam in kako smo kot skupnost prišli. Od tu naprej je na nas, kako bomo zastavili svojo prihodnost.
Morda vam bodo praznični dan obogatile nekatere vsebine:
1. Pregled dogodkov pred osamosvojitvijo, med njo in po njej: 35 let samostojne Republike Slovenije – od sanj o Švici do švicanja
2. Sklop oddaj in prispevkov ob 35-letnici Slovenije:
- mag. Igor Omerza in Marko Hren: S strani Udbe je bil nadzorovan bolj kot Janez Janša
- Bojan Šoper: S skrivanjem orožja Teritorialne obrambe so tvegali zaporne kazni
- Slavko Kmetič: Od Udbovca sem izvedel, da obstaja naročilo za mojo likvidacijo
- Cveta Stepanjan: Srhljivo – mož postal politični zapornik, čeprav ga politika ni zanimala
- dr. Jernej Letnar Černič in Jan Zobec: Na ustavnem sodišču ni niti enega strokovnjaka za ustavno pravo
- dr. Andrej Fink in Marcos Fink: Argentina je med prvimi priznala Slovenijo
- Damijan Terpin: Smučarski zvezi milijoni, tekmovalci pa plačujejo, da lahko tekmujejo
- dr. Karl Hren: Če je v Sloveniji nekdo uspešen, je sumljiv
- Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan v resnici mislil
- dr. Milček Komelj in dr. Jožef Muhovič: Pri nas se lahko vsakdo razglasi za umetnika
3. O državni slovesnosti ob dnevu državnosti, 24. 6. 2026
4. O slovesnosti ob umestitvi kipa generala Rudolfa Maistra v Pivki, 24. 6. 2026
Vse dobro vam želimo iz uredništva Domovine!
1 komentar
Xylon
Iskrene čestitke vsem Slovencem in Slovenkam, našim osvoboditeljem, ter domoljubnim državljankam in državljanom Republike Slovenije, ki vam je Slovenija vedno bila in bo intimna opcija!
Danes se počutim vzneseno, kot bi Slovenijo ponovno osvobodili od okupatorja. Hvala novi vladi Republike Slovenije z osamosvojiteljem g. Janšo na čelu. Nadaljujemo boj za popolno osamosvojitev Slovenije od komunistične klepto-korupcijske hobotnice.
Bog živi samostojno demokratično Slovenijo na veke vekov, amen!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.