SiolNET: Jernej Pavlič, Blaž Zgaga ... Kdo je med 55 srečneži, ki delajo za Golobovo vlado?
V mesecu juniju se je v novonastali slovenski vladi na zaupanje zaposlilo 55 ljudi. Pri tem pa se kaže več paradoksov. Čeprav imajo Socialni demokrati trikrat manj ministrstev kot Gibanje Svoboda, pa so v kabinetih svojih ministrov zaposlili skoraj toliko ljudi kot največja vladna stranka.
Največja vladna stranka, ki nadzoruje 11 ministrstev, je zaposlil 25 oseb. Stranka SD v okviru štirih 23. Aktivni so bili tudi v stranki Levica, kjer so jih zaposlili 7.
Kadrovanje vladnih strank pa seveda s tem še ni končano, saj naj bi se ustanovila nova ministrstva, ki bodo zagotovo prinesla nove zaposlitve. Med drugim tudi nekdanjemu poslancu Marku Bandelliju. Poleg tega je poslanec Žan Mahnič spraševal zgolj o stanju za junij, vladne stranke pa so imele možnost kadrovanja tudi julija in avgusta.
Celoten prispevek si lahko preberete na portalu SiolNET.
Največja vladna stranka, ki nadzoruje 11 ministrstev, je zaposlil 25 oseb. Stranka SD v okviru štirih 23. Aktivni so bili tudi v stranki Levica, kjer so jih zaposlili 7.
Kadrovanje vladnih strank pa seveda s tem še ni končano, saj naj bi se ustanovila nova ministrstva, ki bodo zagotovo prinesla nove zaposlitve. Med drugim tudi nekdanjemu poslancu Marku Bandelliju. Poleg tega je poslanec Žan Mahnič spraševal zgolj o stanju za junij, vladne stranke pa so imele možnost kadrovanja tudi julija in avgusta.
Celoten prispevek si lahko preberete na portalu SiolNET.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
9 komentarjev
uros.samec
V Mladini je pomenljiv članek, kjer se avtor sprašuje čemu sedanja koalicija ni bolj temeljito počistila na resorjih, saj je le MNZ zahtevalo revizije zaposlitev in de facto tudi izpeljalo sankcioniranje v dveh primerih. Razlog je seveda preprost. Janša je izjemno premeteno izpeljal zadnje zaposlitve na ključnih mestih. Vsak poseg sedanje koalicije v to zadevo, bi bil seveda medijsko obravnavan kot kadrovska čistka. Koalicija Roberta Goloba torej nima drugega izhoda, da sama prav tako dodatno zaposli kadre, ki jim bo lahko zaupala. To je vsa resnica.
MEFISTO
Ti imaš najbrž tudi odgovor na vprašanje, zakaj je Golob zaposlil tudi vse nezaposljive in težko zaposljive kadre koalicijskih strank?
Anita
Bolj slabo poznate ustroj ministrstev. Zakaj pri nas ni nič narejeno, ker sposobne kadre zamenjajo lenuhi. Zanima me kaj dela novinar Blaž Zgaga na ministerstvu za pravosodje.
uros.samec
Jasno, Mefisto. S tem je okrepil lastno stranko in konsolidiral levico. Robert Golob namreč počne nasprotno kot Janez Janša, ki ostale sredinske stranke potopi za vse čase.
uros.samec
Draga gospa whoever , poznam ga precej bolje kot vi.
Markec
Kraševka, dobro povedano. Vendar levo uho ne sliši.
Markec
Poslansko vprašanje, ki se glasi; Kakšne konkretne zadolžitve imajo novi zaposleni kadri? Predvsem pa, kakšni so njihovi rezultati, koristni za njihove plačodajalce? Poleg dopusta, službenih bonitet in službenih poti. Upam, da vsaj kavo spijejo v dobri družbi. Kar sploh ni enostavno.
Kraševka
Golobova vlada NAGRAJUJE vse, ki so brutalno in tudi z LAŽMI rušili predhodno vlado JJ.
Če pogledamo, kako se je po Evropi klatil (lagal, da mu v Sloveniji strežejo po življenju) in pisaril v tuje časopise, kako grozna - diktatura je pod vlado JJ.
Enako je počenjala Fajonova, ljubljanski RAZGRAJAČI (namigovalo se je, da so bili že takrat denarno nagrajeni), Kučanov krog prijateljem, Nika Kovač, ki je skupaj s taksisti "pomagala" voliti veliko ljudem, ki jih je skupaj s taksisti organizirano vozila na volišča.....
Vsi ti ljudje so sedaj nagrajeni, pa čeprav so bolj specializirani za razgrajanje, kot pa za resno delo. Med temi je nagrajen tudi Zgaga, Fajonova, Nika Kovač je obravnavana celo, kot parlamentarka....
To nenormalno - nagrajevanje moramo plačevati VSI.
Zakaj?
Če so bili dovoljeni protesti celo takrat, ko smo v Sloveniji gostili cel VRH - EU, se bodo pojavili tudi sedaj nezadovoljni DAVKOLAČEVALCI, ki jim bo prekipelo, da morajo plačevati veliko nagrajenih - LENUHOV in LAŽNJIVCEV.
Markec
Kraševka, dobro povedano. Vendar levo uho ne sliši.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.