Siol: To nespametno investicijo Jankovića bomo Ljubljančani plačali po volitvah
V Siolovem intervjuju Janez Kopač, nekdanji minister za finance in za okolje ter svetovalec na področju energetike, razkrije nekatere energetske in politične probleme.
Med drugim izpostavi investicijo ljubljanskega župana Zorana Jankovića in problem slovenske rabe plina:
˝Slovenski problem je, da plin uporabljamo za ogrevanje. Poleg tega se je župan Janković odločil še za nespametno investicijo v plinsko parno elektrarno v Ljubljani, ki po mojem mnenju sploh nikoli ne bo začela redno obratovati. Tako bomo dobili še en spomenik … ne vem ravno, čemu. Seveda bomo Ljubljančani morali to vseeno plačati, vendar šele po lokalnih volitvah.˝
Več preberite TUKAJ.
Med drugim izpostavi investicijo ljubljanskega župana Zorana Jankovića in problem slovenske rabe plina:
˝Slovenski problem je, da plin uporabljamo za ogrevanje. Poleg tega se je župan Janković odločil še za nespametno investicijo v plinsko parno elektrarno v Ljubljani, ki po mojem mnenju sploh nikoli ne bo začela redno obratovati. Tako bomo dobili še en spomenik … ne vem ravno, čemu. Seveda bomo Ljubljančani morali to vseeno plačati, vendar šele po lokalnih volitvah.˝
Več preberite TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Do izbranega zdravnika le še štiri dni v tednu?
25. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Peter Klepec
Haha, lusten predlog, znizati temperaturo za 15 stopinj!
Potem bi lahko kar odprli okna na stezaj cez celo zimo. Namrec, povprecna temperatura je zunaj vec kot 20-15=5 stopinj😂
Peter Klepec
Ampak bolj resno: Nemci imajo pregovor, da revni zivijo drago. Privatne hise na splosno lahko grejemo le na plin ali kurilno olje. Les in premog nista opcija, spomnimo se strupene ljubljanske megle v 70/80ih. Elektrika je predraga za direktno ogrevanje, ampak racunica je s toplotnimi crpalkami. Kjer pa smo pri nemskem pregovoru - redki bodo imeli dovolj denarja za crpalko, soncne celice in vodne rezervoarje. Ampak, v ne tako oddaljeni prihodnosti bo energija postala tako draga, da se bodo investicije v toplotne crpalke se bolj izplacale. Za tiste, ki bodo imeli denar, ostale bo pa zeblo. Tako kot ze v 60ih in prej. Spomnim se pripovedovanja starih ljudi, da so imeli na oknih v spalnicah centimeter debele “ledene roze”, ki jih danes nihce vec ne pozna. Podobna zgodba je z avtomobili. Ze res, da bodo cez 15 let elektricni, ampak vseh skupaj bo trikrat manj kot danes. Tudi to smo ze videli.
uros.samec
Ko bo gospod Janez Kopač znal preroditi mesto, tako kot je Janković Ljubljano, bomo njegove besede jemali kot relevantne. Nisem pa vedel, da je tudi vedeževalka. Do sedaj, še vse, kar je nastalo v obdobju županovanja Zorana Jankovića deluje. Je kakšen je, za mesto pa je nenadomestljiv.
Kraševka
Jankovič je v Ljubljani naredil veliko NEPOPRAVLJIVE ŠKODE.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj dober dan vsem.
Včeraj sem bil v centru LJ, po opravkih v centrali NLB itd. Opazil sm, da ima sedaj skoraj 70 letni, od mene nevoljeni MOL Z. J. v stavbi t.i. Ljubljanskega dvora poleg SLOVENSKE FILHARMONIJE že vzpostavljeno predvolilno pisarno.
No, zlasti slivenske parlamentarne stranke naj se potrudijo, da bo na županskih volitvah izvoljen bolj primeren župan MOL kot je vsem nam še predobro znani, sporni Z.J..
Toliko.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.