Siol.net, Janez Šušteršič: Pustite normirance pri miru

Uredništvo

Foto: Jaka Krenker, Domovina


"Za ministra za delo so normirani espejevci prekarci, ki so v ta položaj prisiljeni in jim mora vlada pomagati, da si najdejo dostojno službo. Za ministra za finance so anomalija, ki plačuje premalo davkov. Za finančno upravo so nepridipravi, ki sistem tako zelo zlorabljajo, da ubogi inšpektorji tega ne zmorejo več nadzirati. Vsak jih torej razume malo po svoje, vsi pa narobe," uvodoma zapiše Janez Šušteršič v svoji kolumni za Siol.net.

V nadaljevanju avtor obrazloži razlike v položaju in prednostih med samostojnimi podjetniki in zaposlenimi. Obenem pa opiše tudi proces nadzora nad morebitnimi zlorabami vzpostavljenega sistema, kjer zapiše: "Po končanem ukrepu smo za ministrstvo pripravili vrednotenje, kjer smo obseg takšnih lažnih ali prisilnih samozaposlitev med prejemniki subvencije ocenili na od 11 odstotkov do 16,5 odstotka."

Kritično razdela tudi vse davke, ki jih plačujejo samostojni podjetniki, saj so obdavčeni in oprispevčeni dvakrat oziroma po dveh različnih sistemih.

Več si lahko preberete na tej povezavi.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki