Siol: Izpadi, izsiljevanja in grožnje s streljanjem na ljubljanski urgenci
"Na ljubljanski urgenci v času sezone respiratornih obolenj te dni beležijo naval bolnikov. Obremenjeni sta tako internistična prva pomoč UKC Ljubljana kot tudi služba nujne medicinske pomoči ZD Ljubljana. Pri zadnji povečane obremenitve pripisujejo tudi pomanjkanju družinskih zdravnikov, zaradi česar bolniki pomoč iščejo na urgenci. Ker bolniki na pregled čakajo več ur, so vedno pogostejši tudi izpadi in izsiljevanja, celo grožnje s streljanjem."
V članku na SiolNET. si preberite o kolapsu sistema, ki trenutno vlada v največjem kliničnem centru pri nas. Bolniki, ki nujno potrebujejo pomoč, jo pogosto čakajo daleč predolgo. Na infekcijski kliniki so se dodatne kapacitete zapolnile v trenutku. Obremenitev se pretaka tudi iz zdravstvenih domov, saj nemalo pacientov obišče urgenco, ker ne more k osebnemu zdravniku. Članek govori tudi o načrtnih, ki naj bi jih imela ljubljanski župan Zoran Jankovič in zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan, da bi se sistem ponovno vzpostavil.
V članku na SiolNET. si preberite o kolapsu sistema, ki trenutno vlada v največjem kliničnem centru pri nas. Bolniki, ki nujno potrebujejo pomoč, jo pogosto čakajo daleč predolgo. Na infekcijski kliniki so se dodatne kapacitete zapolnile v trenutku. Obremenitev se pretaka tudi iz zdravstvenih domov, saj nemalo pacientov obišče urgenco, ker ne more k osebnemu zdravniku. Članek govori tudi o načrtnih, ki naj bi jih imela ljubljanski župan Zoran Jankovič in zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan, da bi se sistem ponovno vzpostavil.
Povezani članki
Zadnje objave
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Kraševka
Država, kjer prevzamejo vse vajeti Levičarji, začne toniti na vseh področjih.
Ta vlada, vse kar je prejšnja uredila - sedaj le RUŠI.
Saj že program Golobovih je bi: "Zrušili bomo vse, kar so pred nami naredili".
Si mislite, kaj bi bilo s kmetijo, če bi sin po smrti očeta, rušil hišo, zmetal ven trte iz vinograda, posekal sadna drevesa, pojedel seme za sejanje pšenice...... Nastopila bi revščina in splošna lakota.
Nekaj takega počno sedaj Golobovi, skupaj z Mesečniki iz Levice.
Zavladali so, namesto graditeljev, tisti,ki le - RUŠIJO.
Levičarji in Golobovi rušijo vodstva bolnišnic, ministrstev, RTV, rušijo gospodarstvo, kulturo in celo policijo.....
Bog se nas usmili!
rasputin
Članek govori tudi o načrtnih, ki naj bi jih imela ljubljanski župan Zoran Jankovič in zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan, da bi se sistem ponovno vzpostavil.
***
Uvedba naročanja je vzpostavila položaj, v katerem je zdravnik car, asistentka njegova policajka, pacienti pa raja. Svoje je dodal še kovid, ko je postalo zdravljenje še težje dosegljivo.
Nekoč so bili zdravniki vajeni, da je bila pred ambulanto polna čakalnica in nihče ni nergal zaradi tega. Danes pa zdravniki izgorevajo že zato, ker pacienti kličejo po telefonu, da dobijo datum pregleda. Tako je povedal sam predsednik nekega združenja družinskih zdravnikov, ki je dejal nekako takole:
Splošni zdravnik ima enega pacienta v ambulanti, drugi kliče po telefonu, tretji pošilja mail, četrti pa trka ali pa kar razbija po vratih.
To pa naj bi bili nemogočei pogoji dela, kar je smešno. Pacient v ambulanti je nekaj najbolj normalnega, tudi kak pacient v čakalnici sodi v normalo. Če zdravnike tako motijo telefonski klici in maili, ki jih itak sprejemajo asistentke, naj ukinejo naročanje, saj človek ne pride do zdravnika, če se ne predhodno naroči. Dokler ni bilo naročanja, so pacienti res čakali pred ambulanto več časa, da so prišli na vrsto, toda dostopnost do zdravnika je bila precej večja. Žal se sistem naročanja zlorablja - v škodo pacientov.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.