Siol: Izpadi, izsiljevanja in grožnje s streljanjem na ljubljanski urgenci

Vid Sosič

Vir: Wikipedija
"Na ljubljanski urgenci v času sezone respiratornih obolenj te dni beležijo naval bolnikov. Obremenjeni sta tako internistična prva pomoč UKC Ljubljana kot tudi služba nujne medicinske pomoči ZD Ljubljana. Pri zadnji povečane obremenitve pripisujejo tudi pomanjkanju družinskih zdravnikov, zaradi česar bolniki pomoč iščejo na urgenci. Ker bolniki na pregled čakajo več ur, so vedno pogostejši tudi izpadi in izsiljevanja, celo grožnje s streljanjem."

V članku na SiolNET. si preberite o kolapsu sistema, ki trenutno vlada v največjem kliničnem centru pri nas. Bolniki, ki nujno potrebujejo pomoč, jo pogosto čakajo daleč predolgo. Na infekcijski kliniki so se dodatne kapacitete zapolnile v trenutku. Obremenitev se pretaka tudi iz zdravstvenih domov, saj nemalo pacientov obišče urgenco, ker ne more k osebnemu zdravniku. Članek govori tudi o načrtnih, ki naj bi jih imela ljubljanski župan Zoran Jankovič in zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan, da bi se sistem ponovno vzpostavil.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki