SDS z zbiranjem podpisov za razpis treh zakonodajnih referendumov tik pred ciljem
V SDS so z zbiranjem podpisov za razpis zakonodajnih referendumov o predlogu sprememb zakonov o vladi, RTVS in dolgotrajni oskrbi v "ciljni ravnini", je danes dejala poslanka SDS Alenka Jeraj. Potrebnih 40.000 podpisov sicer po njenih besedah še niso zbrali, a računajo, da jim bo to uspelo do 5. oktobra, ko se izteče rok za zbiranje podpisov.
Še vedno pa v zraku ostaja, kdaj bi bili ti trije referendumi izvedeni. SDS si želi, da bi datum sovpadal z lokalnimi volitvami, medtem ko v koaliciji želijo, da bi šlo za poseben referendumski dan.
Še vedno pa v zraku ostaja, kdaj bi bili ti trije referendumi izvedeni. SDS si želi, da bi datum sovpadal z lokalnimi volitvami, medtem ko v koaliciji želijo, da bi šlo za poseben referendumski dan.
Povezani članki
Zadnje objave
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
MEFISTO
SDS bo vsekakor uspelo.
Samo jaz sem danes poskrbel za 9 podpisanih in overjenih izjav.
Doslej sem pridobil že 31 takih overjenih izjav. V načrtu jih imam še najmanj toliko.
Med podpisniki je tudi precej članov Nove Slovenije, ki se čudijo, zakaj njihova stranka stoji ob strani, ko je treba pokazati in dokazati opozicijsko držo.
uros.samec
A jim plačaš klobaso in pivo? 😅🤣😂
MEFISTO
Tvoje komentarje jim pokažem, pa kar oddrvijo na upravno enoto.
MEFISTO
Uroš.samec, ti nočeš biti nikoli zadnji, zato si gotovo med prvimi podprl referendum z overjeno izjavo. Hvala ti!
Kaj pa vem
Zagotovo bo uspelo! Res pa ni mačji kašelj iti na upravno enoto, kjer dela soseda, ki te ne mara, ki ve kje si zaposlen, ki ti lahko škodi, če hoče itd. Moji trije podpisi so poštempljani in oddani. Prav danes mi je sosed obrtnik dejal da se ne želi izpostavljati. Ga razumem, od njega je odvisna njegova družina in 25 družin delavcev, ki so pri njem zaposleni. Da "napačno" politično opredeljevanje lahko škodi ni nobena izmišljotina-žal.
Sonatine
To, da za vsak "drek" vodijo evidence oz. "liste za odstrel", je znano že od pojava Levice najmanj, jaz sem na teh spiskih že leta, spomnim se, da na zadnjem referendumu o družinskem zakoniku mojega oddanega e-podpisa na UE dolgo niti niso hoteli overiti. Grem zdajle gledat ali so te vloge sploh kdaj bile premaknjene iz statusa "v reševanju". Pobudnikom sedanjih treh referedumov tako priporočam, naj le preverjajo, koliko je bilo oddanih e-vlog v podporo referendumom na UE, da tudi sedanje ne bodo obvisele v statusu "v reševanju" za nedoločen čas. Golobnjaku ni za verjeti, sploh pa pri referendumih in volitvah ne. Glede njihovih spiskov in ustrahovanj mi je nekako postalo vseeno, itak da škodujejo in bodo škodovali, če smo preživeli Tita, pa bomo še tole.
Sonatine
Popravljem navedbo. Referendumske podpore volilca, oddane elektronsko, niso rešili za 2. tir (in ne v povezavi z družinskim zakonikom, kot sem navedla zgoraj), če se prav spomim, je tedaj šlo za pobudo g. Kovačiča. Sem preverila in je vloga še kar v statusu "v reševanju" vse od maja 2017, torej so mojo podporo referendumski pobudi leta 2017 (vlada Mira Cerarja) enotavno ignorirali. Vse lepo razvidno iz sistema e-uprava. Zato vsi, ki ste oddali e-podporo trem referendumom, katerih pobudnik je SDS, nasvet: preverjajte, ali so vašo vlogo na UE rešili ali ne. Da ne bodo še s tem manipulirali.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
To me pa veseli. Jaz sem dal moj l.r. podpis - takoj prvi dan.
SDS in NSI naj se okrepita z mladimi sposobnimi Slovenci.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.