S. Emanuela Žerdin, Radio Ognjišče: O svobodi govora z druge strani

Uredništvo

S. Emanuela Žerdin | (foto: Izidor Šček)
Zadnje tedne se v slovenskih medijih pogosto pojavljajo zapisi o svobodi govora. Toda pri tem nastopa več težav. Sedanja vladajoča oblast namreč to človekovo pravico razume kot nekaj, kar si pridobiš z zmago na volitvah in jo lahko uporabljaš za utišanje vseh drugače mislečih.

Če si na drugi strani, če nisi ne novinar ne politik, niti navdušenec leve ideologije, pogosto ne moreš niti vprašati, zakaj tudi zate ne velja enaka pravica govora kot za privilegirane ljudi na oblasti.

"Mi, navadni, malo starejši mali ljudje, smo se že v komunizmu in socializmu naučili, da ne verjamemo vsega, kar je napisano v časopisih ali v elektronskih medijih", piše s. Emanuela Žerdin. Zato vemo, da je prav novinarjem vladnih medijev svoboda najbolj omejena:

"Za svobodo govora je najprej potreben pogum, da greš iskat resnico, z odprtim srcem, odprtim duhom in praznim listom papirja, kajti resnica te zna tolikokrat presenetiti, da moraš biti pripravljen spremeniti svoje mišljenje, mnenje in svoj zapis. Imeli smo v naši nedavni preteklosti pogumnih medijskih piscev, ki so videli resnico, jo povedali in bili zanjo pripravljeni iti tudi v zapor!"še poudarja s. Emanuela.

Celoten prispevek si lahko preberete na portalu Radia Ognjišče.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki