RTV: Gilbert in George odpirata lasten muzej, saj so siceršnji muzeji pretirano "woke"

Uredništvo

Vir foto: Instagram profil Gilbert & George Centre.

V Londonu bosta slavna umetnika Gilbert Prousch in George Passmore odprla zasebni muzej. Gilbert & George Centre bo prvič odprt 1. aprila, s simbolnim pomenom. Vsako leto bosta imela ponovitev ene ali dveh svojih preteklih razstav z novimi deli.


Za zasebno muzejsko ustanovo sta se odločila, ker menita, da so danes vsi muzeji »woke«, da prednjačijo prebujenske ideje in ženske, temnopolte, ipd. umetnine, zaradi česar bi v njih težko uspela. Za Financial Times so ju vprašali, če nista »woke«. Gilbert je odvrnil: »Ne, ne veva, kaj to je, midva sva normalna.«


Povedala sta, da ima londonski muzej sodobne umetnosti Tate Modern v svoji zbirki kar 23 njunih del – nikoli pa jih niso razstavili.


Več preberite TUKAJ.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki