Radio Ognjišče: Večinski mediji zamolčali enega večjih dogodkov v Cerkvi v Sloveniji

Uredništvo

vir: Michael Morse, Pexels
Pred kratkim je v Beltincih potekalo tradicionalno srečanje Slovencev in Hrvatov, ki pa so se mu letos pridružili še Madžari. Geslo srečanja je bilo "Skupaj na poti vere in miru".

Srečanja se je udeležilo 20 škofov, več kot 100 duhovnikov in po oceni organizatorjev med pet in šest tisoč romarjev. Lahko rečemo, da je šlo za enega večjih dogodkov v Cerkvi v Sloveniji.

Koordinator slovenskega odbora Aljaž Baša je dejal, da vedno iščemo nekaj, kar nas deli. Pri tem srečanju pa ni šlo za to, ali je nekdo Slovenec, Hrvat ali Madžar. Mi smo eno v Kristusu, bratje in sestre.

Več si lahko preberete na spletni strani Radia Ognjišče.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki