Radio Ognjišče: Krek Loredanu: Ne zaklepajte se v pisarno

Uredništvo

Vir: Zajem zaslona/rtvslo
Radio Ognjišče v svojem članku povzema stališča nekdanjega direktorja NIJZ Milana Kreka o ministru za zdravje, Danijelu Bešiču Loredanu.

Krek meni, da bi Bešič Loredan moral odstopiti. V svoji kolumni za Portal Plus je tako Krek zapisal, da »so nas ministrov odnos do zdravstva in bolnikov, njegove obljube in ukrepi v kratkem času pahnili v globoko zdravstveno krizo, iz katere bo izredno težko priti«.

Tako Milan Krek v članku poudarja, da je pred Loredanovim prihodom zdravstveni sistem dve leti uspešno obvladoval eno največjih epidemij v zadnjem stoletju. Zadnje pol leta pa minister sistem sesuva iz dneva v dan. Bivši direktor NIJZ Bešič Loredanu očita tudi to, da vsaj dva dni v tednu dela v zasebni ambulanti, s čimer močno podcenjuje funkcijo ministra.

Nekdanji direktor NIJZ piše še o tem, kako ministrov kabinet vodi že četrta oseba v pol leta, pa tudi o grožnjah: »Jaz sem mislil, da se samo meni to dogaja, da je minister tako grob z menoj po telefonu in mi grozi s sankcijami, če ne bom odstopil. Sedaj, ko ste po telefonu grozili tudi predstavniku sindikata Fides, pa vidim, da je to vaša metoda dela, ki je nedostojna za ministra.«

Več si lahko preberete na spletni strani radia Ognjišče.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki