Radio Ognjišče: Krek Loredanu: Ne zaklepajte se v pisarno
Radio Ognjišče v svojem članku povzema stališča nekdanjega direktorja NIJZ Milana Kreka o ministru za zdravje, Danijelu Bešiču Loredanu.
Krek meni, da bi Bešič Loredan moral odstopiti. V svoji kolumni za Portal Plus je tako Krek zapisal, da »so nas ministrov odnos do zdravstva in bolnikov, njegove obljube in ukrepi v kratkem času pahnili v globoko zdravstveno krizo, iz katere bo izredno težko priti«.
Tako Milan Krek v članku poudarja, da je pred Loredanovim prihodom zdravstveni sistem dve leti uspešno obvladoval eno največjih epidemij v zadnjem stoletju. Zadnje pol leta pa minister sistem sesuva iz dneva v dan. Bivši direktor NIJZ Bešič Loredanu očita tudi to, da vsaj dva dni v tednu dela v zasebni ambulanti, s čimer močno podcenjuje funkcijo ministra.
Nekdanji direktor NIJZ piše še o tem, kako ministrov kabinet vodi že četrta oseba v pol leta, pa tudi o grožnjah: »Jaz sem mislil, da se samo meni to dogaja, da je minister tako grob z menoj po telefonu in mi grozi s sankcijami, če ne bom odstopil. Sedaj, ko ste po telefonu grozili tudi predstavniku sindikata Fides, pa vidim, da je to vaša metoda dela, ki je nedostojna za ministra.«
Več si lahko preberete na spletni strani radia Ognjišče.
Krek meni, da bi Bešič Loredan moral odstopiti. V svoji kolumni za Portal Plus je tako Krek zapisal, da »so nas ministrov odnos do zdravstva in bolnikov, njegove obljube in ukrepi v kratkem času pahnili v globoko zdravstveno krizo, iz katere bo izredno težko priti«.
Tako Milan Krek v članku poudarja, da je pred Loredanovim prihodom zdravstveni sistem dve leti uspešno obvladoval eno največjih epidemij v zadnjem stoletju. Zadnje pol leta pa minister sistem sesuva iz dneva v dan. Bivši direktor NIJZ Bešič Loredanu očita tudi to, da vsaj dva dni v tednu dela v zasebni ambulanti, s čimer močno podcenjuje funkcijo ministra.
Nekdanji direktor NIJZ piše še o tem, kako ministrov kabinet vodi že četrta oseba v pol leta, pa tudi o grožnjah: »Jaz sem mislil, da se samo meni to dogaja, da je minister tako grob z menoj po telefonu in mi grozi s sankcijami, če ne bom odstopil. Sedaj, ko ste po telefonu grozili tudi predstavniku sindikata Fides, pa vidim, da je to vaša metoda dela, ki je nedostojna za ministra.«
Več si lahko preberete na spletni strani radia Ognjišče.
Povezani članki
Zadnje objave
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
korosec.france
Zaman ves trud, garaški g.Krek!
Loredan je preselil pisarno zaradi - ni za verjet - svoje varnosti !
Po nasvetu Balkan Wagnerja-Milovića-pišejo danes...
Le kje in kao so na brzino našli novo ministrsko pisarno-pa ti so usekani napočez!
Torej, kajpaveš, kakšno ključavnico ima zdaj Loredan - potreben je nov članek, ker, domnevam,
zaklepanje ne bo potrebno, ker bo minister varovan z živo oboroženo in špijnsko superplačano stražo, podobno kot Golob in precednica Musarattijeva... KAM SMO ZABLUZILI ? IN KAM ŠE BOMO ?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.