Branko Cestnik za Radio Ognjišče: Kdo je v resnici največji zmagovalec volitev in kdo je dokaz, da demokracija pri nas ni mrtva?

Uredništvo

Takšen bi bil po analizi Valicona rezultat 1. kroga predsedniških volitev, če volivci ne bi glasovali taktično, temveč iskreno, oziroma "po srcu". (zajem slike Valicon)
Rezultate volitev so na radiu Ognjišče komentirali v oddaji "Spoznanje več, predsodek manj". Svoje videnje volitev je predstavil pater Branko Cestnik.

Cestnik je pričakoval boljši rezultat Milana Brgleza in slabšega Nataše Pirc Musar. Spet se nismo mogli izogniti dvopolnosti Janša-Kučan, a tudi v takem sistemu lahko dobimo dobrega predsednika oziroma predsednico. Obsodil je tudi agresivno retoriko premierja Roberta Goloba, ki je dejal, da ne bodo dovolili, da bo predsedniško mesto zavzel desni kandidat.

Po Cestnikovem mnenju pa je vendarle največji zmagovalec volitev Vladimir Prebilič, saj si nihče ni mislil, da bo dosegel več kot deset odstotkov. Za Senčarjevo je dejal, da je dokaz, da demokracija pri nas ni mrtva. Razočaranje za NSi je ob neuspehu Cigler Kralja je veliko, odnesli pa so ga taktični glasovi. Slab rezultat Mihe Kordiša je po Cestnikovo dober znak za sredinsko čuteče.

Več si lahko preberete na radiu Ognjišče.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki