Primož Vidovič, Delo: Samodrštvo v celofanu

Uredništvo

Vir: Youtube.
Primož Vidovič v svoji kolumni za Delo tokrat piše o aktualni vladavini Roberta Goloba.

"Da se bo Golobova pravljica prej ali slej morala soočiti z realnostjo, je bilo pričakovano in neizogibno. Presenetljivo je, da se je to zgodilo s tako velikim fiaskom, ki se je po nekaj dneh »zdrsa« skoraj končal na urgenci. In to tako kmalu po nizu zmag, ki so njegovi stranki prinesle toliko političnega kapitala, kot ga že dolgo ni imela nobena posamezna sila", zapiše Vidovič v uvodu.

Vidovič govori tudi o tem, da kakšnega večjega upora ljudstva, ki je skoraj dve leti kolesarilo, ne more pričakovati. "Eden vodilnih kolesarjev na družabnih omrežjih mrzlično racionalizira kadrovske mahinacije in preusmerja pozornost z afere", zapiše Vidovič, nanašajoč se na nedaven fiasko z ministrico Bobnarjevo, in s tem opozarja na dvoličnost nekaterih pripadnikov civilne družbe.

Več si lahko preberete na spletni strani Dela.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki