Primož Jelševar: Žalosti me, da bomo državljani zaradi političnih preigravanj ponovno plačali visoke penale, naši vojaki pa bodo uporabljali tujo tehnologijo
Objavljamo tekst Primoža Jelševarja, ki ga je zapisal na lastnem Facebook kanalu. V njem piše, da ga zadnje dni novinarji sprašujejo o razvpitih boxerjih. Nekatere dele za ta osemkolesnik namreč že vrsto let proizvajajo v Zagorju ob Savi, zato dobiva vprašanja: kaj odstop od pogodbe s strani Ministrstva za obrambo pomeni za njegovo podjetje.
»V zadnjih dneh sem se večkrat pošteno nasmejal, ko so nam »pomembni vladni« možje hiteli razlagat, zakaj se je Slovenija odločila, da prekliče pogodbo za ta vozila. Menda naj bi bili boxerji v prototipni fazi, slabi in dragi. Za cene nisem strokovnjak, mi proizvajamo dele po tržnih cenah in nam lahko konkurira vsak, ki ima potrebne reference. Iz prve roke pa lahko povem, da se za komponente, ki jih proizvajamo, zahteva le najvišja možna kvaliteta in trajalo je precej časa, da smo ta znanja osvojili. Glede prototipov se lahko le čudim, saj smo v zadnjih nekaj letih pri nas izdelali več sto kompletov sestavnih delov, ki so bili namenjeni v države, po katerih se Slovenija navadno zgleduje – Nemčijo, Nizozemsko, Anglijo itd.,« piše Jelševar.
V svojem zapisu dodaja, da ga osebno žalosti, da bomo državljani zaradi političnih preigravanj ponovno plačali visoke penale, naši vojaki pa bodo uporabljali neko tujo tehnologijo. »Za to obstaja velika verjetnost, saj po mojem vedenju v Sloveniji ni proizvodnje za neko primerljivo vozilo. Ko se bo to zgodilo enkrat v daljni prihodnosti, bomo tako polnili proračun neke druge države in plačevali njihove delavce. Naučimo se raje kaj pametnega od naših sosedov in kupujemo izdelke, kjer je naš vsaj del dodane vrednosti. Ne glede ali so to vozila, hrana ali domače storitve. Vsi bomo imeli nekaj od tega: podjetja, naši delavci, njihove družine, zaradi davkov, ki jih plačujemo pa tudi vsi državljani. Začeti moramo le verjeti, da je tudi slovensko lahko dobro in cenjeno. Ostali to že vedo,« še piše Jelševar.
Celoten njegov zapis si lahko preberete tukaj.
Več o tem je v komentarju za Domovino Žalosten dan za Slovensko vojsko, ki je od Goloba, Šarca in Mesca dobila brco v tazadnjo zapisal tudi Rok Frelih.
»V zadnjih dneh sem se večkrat pošteno nasmejal, ko so nam »pomembni vladni« možje hiteli razlagat, zakaj se je Slovenija odločila, da prekliče pogodbo za ta vozila. Menda naj bi bili boxerji v prototipni fazi, slabi in dragi. Za cene nisem strokovnjak, mi proizvajamo dele po tržnih cenah in nam lahko konkurira vsak, ki ima potrebne reference. Iz prve roke pa lahko povem, da se za komponente, ki jih proizvajamo, zahteva le najvišja možna kvaliteta in trajalo je precej časa, da smo ta znanja osvojili. Glede prototipov se lahko le čudim, saj smo v zadnjih nekaj letih pri nas izdelali več sto kompletov sestavnih delov, ki so bili namenjeni v države, po katerih se Slovenija navadno zgleduje – Nemčijo, Nizozemsko, Anglijo itd.,« piše Jelševar.
V svojem zapisu dodaja, da ga osebno žalosti, da bomo državljani zaradi političnih preigravanj ponovno plačali visoke penale, naši vojaki pa bodo uporabljali neko tujo tehnologijo. »Za to obstaja velika verjetnost, saj po mojem vedenju v Sloveniji ni proizvodnje za neko primerljivo vozilo. Ko se bo to zgodilo enkrat v daljni prihodnosti, bomo tako polnili proračun neke druge države in plačevali njihove delavce. Naučimo se raje kaj pametnega od naših sosedov in kupujemo izdelke, kjer je naš vsaj del dodane vrednosti. Ne glede ali so to vozila, hrana ali domače storitve. Vsi bomo imeli nekaj od tega: podjetja, naši delavci, njihove družine, zaradi davkov, ki jih plačujemo pa tudi vsi državljani. Začeti moramo le verjeti, da je tudi slovensko lahko dobro in cenjeno. Ostali to že vedo,« še piše Jelševar.
Celoten njegov zapis si lahko preberete tukaj.
Več o tem je v komentarju za Domovino Žalosten dan za Slovensko vojsko, ki je od Goloba, Šarca in Mesca dobila brco v tazadnjo zapisal tudi Rok Frelih.
Povezani članki
Zadnje objave
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.