Predbožična satira, Portal Plus: Sloveniji vlada Janševa paradržava, EU je zaskrbljena, kolesarji so na ulicah
Andrej Capobianco je v zabavnem zapisu, nekakšni predbožični satiri, z opiranjem na ameriško popkulturo nastavil ogledalo politični garnituri in slovenski družbi. Kaj bi se dogajalo, če bi bila na oblasti Janševa vlada, ki bi počela enake stvari kot Golobova?
"Po ptičjih vojnah (Golobi proti Kosom) smo v Sloveniji prešli iz filma Let nad kukavičjim gnezdom v četrto sezono TV serije Dark. Čas se vrti v krogu, vse se ponavlja: Sloveniji ponovno vladajo Janševe temne sile. V Evropski uniji so zaskrbljeni. "I am worried about Slovenia", je rekla Ursula von der Zlajnan. [...] Civilna družba je na ulicah. Slovenski BDP rešuje le proizvodnja koles, ki jih po državi primanjkuje."
"Medtem poslanka SDS, do nedavnega bivša "neodvisna" urednica na javni televiziji, vodi parlamentarno komisijo, ki preiskuje še redke obstoječe levo usmerjene medije (npr. Necenzurirano). Domnevno naj bi se financirali iz spornih virov. Mnogi ocenjujejo, da je namen preiskovalne komisije ustrahovati in sankcionirati vladi nenaklonjene medije. Tako daleč se ni spustil niti Orban."
Celoten zapis preberite na Portalu Plus.
"Po ptičjih vojnah (Golobi proti Kosom) smo v Sloveniji prešli iz filma Let nad kukavičjim gnezdom v četrto sezono TV serije Dark. Čas se vrti v krogu, vse se ponavlja: Sloveniji ponovno vladajo Janševe temne sile. V Evropski uniji so zaskrbljeni. "I am worried about Slovenia", je rekla Ursula von der Zlajnan. [...] Civilna družba je na ulicah. Slovenski BDP rešuje le proizvodnja koles, ki jih po državi primanjkuje."
"Medtem poslanka SDS, do nedavnega bivša "neodvisna" urednica na javni televiziji, vodi parlamentarno komisijo, ki preiskuje še redke obstoječe levo usmerjene medije (npr. Necenzurirano). Domnevno naj bi se financirali iz spornih virov. Mnogi ocenjujejo, da je namen preiskovalne komisije ustrahovati in sankcionirati vladi nenaklonjene medije. Tako daleč se ni spustil niti Orban."
Celoten zapis preberite na Portalu Plus.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
rasputin
Kaj pomaga v Bruslju govoriti o tem, da je slovenska desnica nekakšna miš, ki jo obvladuje in ustrahuje leva mačka, če pa je Bruselj na strani mačje vrste.
Realpolitik pač: mačke lovijo miške. Vedno je bilo tako in vedno bo.
Že v prvem ali drugem razredu je osnovnošolce nekoč zabavala pesmica:
Sonce sije, dežek gre.
Siva mačka v brezje gre.
Kaj boš v brezju delala?
Šibice bom rezala.
Kaj ti bodo šibice?
Metilco bom delala.
Kaj ti bode metlica?
Hišico bom pometala.
Kaj ti bode hišica pometena?
V njej bom z miško rajala.
Evo, to so komunisti učili otroke. So že vedeli zakaj.
To ni bil petletni plan, temveč strateški plan za vse čase do konca časov.
Natančno som vedeli, da so oni mačka in da imajo opravka z miškami.
Kraševka
To je res. Levica zna LAGATI in Fajonova s svojo druščino in Zgago, je v Bruslju lagala, kot "s...ja". V Bruslju Levica pozna "Internacionalo", da si iz vseh držav - vsi medsebojno pomagajo. Tako je lahko POD - PREDSEDNICA EU parlamenta sprejemala vreče denarja s podkupninami in z njim so širili njihov "Levi fundamentalizem" po vsej Evropi in še izven nje. Ta Leva Svoboda, je tudi s pomočjo Bruslja, domačih vstajnikov in "neodvisne Mojce Šetinc" , naredi DRŽAVNI udar in sedaj hoče še obglaviti RTV. Sedaj naj se oglasi US in pove, kaj je po ustavi možno in kaj ni? Kajti, če je vladavina prava, tudi "MAČKA" ne more neomejeno, vse druge pogristi.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.