Požareport o Golobovem šahiranju po energetiki, ki bi ga zaščitilo pred kriminalističnimi preiskavami
Bojan Požar v svojem prispevku za Požareport tokrat piše o zakulisju dogajanja tako v Gen-I kot v vladi. V preteklih dneh se je v Gen-I dogajalo marsikaj. Finančnega direktorja Elektro Ljubljana Marjana Ravnikarja so premestili v Domžale, kar Požar označuje za maščevanje Andreja Ribiča, prejšnjega predsednika uprave Elektro Ljubljana.
Ravnikar je v svojem kratkem vodenju Elektra Ljubljana prekinil poslovno sodelovanje s policijskim specialcem Milošem Njegoslavom Milovićem, neformalnim svetovalcem predsednika vlade Roberta Goloba, ki ga je vzpostavil Ribič. "Da gre pri zamenjavah znotraj državne energetike pod neposredno Golobovo taktirko za vse kaj drugega kot za odlično korporativno upravljanje, dokazuje tudi "presenetljiva" zamenjava na vrhu Gen-I minuli četrtek, 16. februarja. Podjetja, ki nima samo najvišjih plač v državi, ampak celo funkcionira kot država v državi", piše Požar.
Po Požarjevih besedah se okoli 40 uslužbencev Gen-I pripravlja za nadzorniške funkcije v državnih podjetjih, agencijah in skladih. Golob in Ravnikar sta se domnevno razšla na trdo. "Razlog Koprivnikarjeve zamenjave pa niso bile številke niti ne govorice, da "slabo vodi firmo", da mu "manjka Golobova karizma", ampak Golobova ocena, da Koprivnikar ne bi/bo zdržal pritiska morebitnih kriminalističnih preiskav, prej omenjenih, ali pa zaradi spornih balkanskih poslov Gen-I oziroma Roberta Goloba", še piše Požar.
Na vrh Gen-I naj bi prišel Maks Helbl, ki velja za drugo ime Gen-I, takoj za Golobom. "S postavitvijo Maksa Helbla, ki je hkrati mož generalne sekretarke Golobove vlade Barbare Kolenko-Helbl (sicer nekdanje uslužbenke Gen-I, izvoljene tudi za poslanko Gibanja Svoboda - v mariborski volilni enoti, saj zakonca Kolenko-Helbl, trenutno pozicionirana med najvplivnejše pare v državi, stanujeta v Hočah pri Mariboru), na čelo Gen-I, je Golob že skoraj povsem zaokrožil prevzetje državne energetike, in to tako, da jo je – državno energetiko – prevzel prek svojega družinsko-zasebnega kroga (zakonca Kolenko-Helbl, Dejan Paravan, Tomaž Štokelj – HSE ...), kar ni uspelo še nobenemu predsedniku vlade doslej", zaključi Požar.
Več si lahko preberete na Požareportu.
Ravnikar je v svojem kratkem vodenju Elektra Ljubljana prekinil poslovno sodelovanje s policijskim specialcem Milošem Njegoslavom Milovićem, neformalnim svetovalcem predsednika vlade Roberta Goloba, ki ga je vzpostavil Ribič. "Da gre pri zamenjavah znotraj državne energetike pod neposredno Golobovo taktirko za vse kaj drugega kot za odlično korporativno upravljanje, dokazuje tudi "presenetljiva" zamenjava na vrhu Gen-I minuli četrtek, 16. februarja. Podjetja, ki nima samo najvišjih plač v državi, ampak celo funkcionira kot država v državi", piše Požar.
Po Požarjevih besedah se okoli 40 uslužbencev Gen-I pripravlja za nadzorniške funkcije v državnih podjetjih, agencijah in skladih. Golob in Ravnikar sta se domnevno razšla na trdo. "Razlog Koprivnikarjeve zamenjave pa niso bile številke niti ne govorice, da "slabo vodi firmo", da mu "manjka Golobova karizma", ampak Golobova ocena, da Koprivnikar ne bi/bo zdržal pritiska morebitnih kriminalističnih preiskav, prej omenjenih, ali pa zaradi spornih balkanskih poslov Gen-I oziroma Roberta Goloba", še piše Požar.
Na vrh Gen-I naj bi prišel Maks Helbl, ki velja za drugo ime Gen-I, takoj za Golobom. "S postavitvijo Maksa Helbla, ki je hkrati mož generalne sekretarke Golobove vlade Barbare Kolenko-Helbl (sicer nekdanje uslužbenke Gen-I, izvoljene tudi za poslanko Gibanja Svoboda - v mariborski volilni enoti, saj zakonca Kolenko-Helbl, trenutno pozicionirana med najvplivnejše pare v državi, stanujeta v Hočah pri Mariboru), na čelo Gen-I, je Golob že skoraj povsem zaokrožil prevzetje državne energetike, in to tako, da jo je – državno energetiko – prevzel prek svojega družinsko-zasebnega kroga (zakonca Kolenko-Helbl, Dejan Paravan, Tomaž Štokelj – HSE ...), kar ni uspelo še nobenemu predsedniku vlade doslej", zaključi Požar.
Več si lahko preberete na Požareportu.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
franci.kricaj
Resnica vedno pride na dan kljub temu da jo poskušajo na vse načine prikriti.
Neva
Menda je jasno, da se tako pripravlja teren za privatizacijo državne energetike!
Goloba je potrebno čim prej odstraniti. NSI pa kot zombiji!!!! Sploh se ne zavedajo kaj omogočajo s svojo mrtvoumno politiko, ki ni nepredstavlja nobene ustrezne moči na desnem polu, ampak razredčen svobodnjaški špricer..... Dobili so orodje na področju financ, ki ga ne uporabljajo sploh.... Sramota!
Markec
Golob bo trčil v zid ideološke egocentričnosti. Takrat bo moral nekdo ali nekateri pokazati svoj pravi značaj in egotrip nekaterih se bo končal.
Denar kupi vse. Ne more pa mirne vesti in mirnega sna.
Kraševka
Golob, spravlja v svojo "jato" - vse ZVESTE prijatelje, s katerimi bo IGRAL (kot v igralnici na ruleti) in si tudi priigral veliko DRŽAVNEGA DENARJA, na tak način, kot ga "proizvaja GEN"
DISTRIBUCIJA denarja in elektrike, je pač Golobova specialiteta.
Vse svoje zveste in ubogljive "fante" namešča na POMEMBNE FUNKCIJE in se vede, kot, da je Slovenija njegova last.
Če bo Golob - "olastninil" tudi (policijo si je že podredil) sodišča, potem je rešen.
rasputin
Samo še Kučana mora nevtralizirati in je na konju. To zaenkrat ni uspelo še nikomur.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.