Požareport: Prva faza »nove« desnice: Fuzija SDS in Kanglerja slednjega vrača v parlament, Marko Balažic iz SLS pa malo z dolgim nosom

Uredništvo

Kot poroča Požareport, imata Franc Kangler in SDS dolgo, napeto in zapleteno zgodovino, od totalne vojne leta 2006 do zbližanja in sodelovanja, zlasti med zadnjo vlado Janeza Janše, ko je bil Kangler celo državni sekretar na ministrstvu za notranje zadeve.

Predvidena pridružitev Kanglerja k SDS pa naj bi bila samo "prva faza konsolidacije in prestrukturiranja" slovenske desnice ali desne sredine pred prihodnjimi parlamentarnimi volitvami leta 2026.

Napovedana sobotna fuzija pa močno oži manevrski prostor Slovenski ljudski stranki, kjer novi prvak SLS Marko Balažic v tem kontekstu ostaja malo z dolgim nosom ...

Celoten članek si lahko preberete na spletni strani Požareporta.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki