Požareport: Biznis za uvoz premoga in reševanje GEN-I
Požareport piše, da na direktorska mesta državnih energetskih podjetij prihajajo uslužbenci Gen-I, državne firme, ki jo je od ustanovitve dalje ves čas vodil Golob, ki so čisto slučajno tudi poročne priče predsednika vlade in svaki Golobovega najljubšega ministra za infrastrukturo Bojana Kumra.
Po Požarovih virih naj bi bilo resnično ozadje najnovejših kadrovskih zamenjav v dveh ključnih točkah Golobovih interesov. Prva so najnovejši spopadi za donosne posle pri uvozu premoga, pri čemer se menda prav zato iz Švice vrača Ivan Pušnik, eden od dolgoletnih ključnih igralcev "vzporednega mehanizma" in zasebnih biznisov na račun državne energetike.
Druga pa je finančno reševanje "napihnjenega balona" Gen-I, z njihovimi ogromnimi plačami in posebnimi nagradami vred. Pri tem naj bi Golob in njegovi potihoma pripravljali načrt združitve oziroma fuzije Gen Energije (Gen-I) in HSE, še piše Požareport.
Celoten prispevek si lahko preberete tukaj.
Po Požarovih virih naj bi bilo resnično ozadje najnovejših kadrovskih zamenjav v dveh ključnih točkah Golobovih interesov. Prva so najnovejši spopadi za donosne posle pri uvozu premoga, pri čemer se menda prav zato iz Švice vrača Ivan Pušnik, eden od dolgoletnih ključnih igralcev "vzporednega mehanizma" in zasebnih biznisov na račun državne energetike.
Druga pa je finančno reševanje "napihnjenega balona" Gen-I, z njihovimi ogromnimi plačami in posebnimi nagradami vred. Pri tem naj bi Golob in njegovi potihoma pripravljali načrt združitve oziroma fuzije Gen Energije (Gen-I) in HSE, še piše Požareport.
Celoten prispevek si lahko preberete tukaj.
Povezani članki
Zadnje objave
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Stanislav Jesenovec, operativni zastavoslovec
Morda se Janez Janša še spomni mojega vprašanja na okrogli mizi v Kranju, ko je ves čas odrihal po Jugoslaviji in bivši vladi: Kaj bi dejala sedanja žena, če bi ves čas govoril o bivši ženi? Rezultat je bil povsem partijski - moja popolna izključitev iz sodelovanja z SDS, pa so mi pred tem prevzeli niz izvirnih tematskih projektov preko njihove mladine. V mnogih letih pa niso odpravili napake, na katere sem jih kljub temu opozoril, opozarjal. In, kako se počuti sedaj, ko je kot bivši predsednik in bivša vlada kriv za vse? Je kriv? Da, ker je/so vedno odrezali ljudi, ki znamo misliti s svojo glavo, a tudi za njihovo korist. Pridružujem se piscu Stajerska 2021!
Kaj pa vem
Jeza in zamera ne bosta rešili ničesar. Je zdaj pomembneje, da se Janšo dokončno uniči, ali je pomembneje, da se prepreči še ena, najbrž zadnja kraja državnega premoženja. Je bolje, da se zaradi starih zamer dopusti, da se nekaj deset ljudi okoristi še z zadnjim skupnim premoženjem. Kaj je po vaše Janša naredil tako zelo narobe? Če ste prepričani v svoj prav in da imate tudi v resnici prav, zakaj se za svoja načela ne borite. Pri Angležih, kot vidimo znotraj stranke potekajo hudi boji, pa vendar nikomur ne pride na misel, da bi zaradi tega izstopil.Pri nas pa vsak najmanjši spor pripelje do izstopov iz strank. Kaj je konkretno Janša naredil tako zelo narobe, da se ga že 30 let demonizira. Kaj konkretno sta brata Podobnik storila tako zelo narobe, da sta bila deležna medijskega umora. Meni se zdi, da so ti in še kdo z desnice dregnili v nedotakljive, ostali vodstveni kader desnih strank se je pa mirno pustil tranzicijski levici speljati na led. Pravzaprav je edini od osamosvojiteljev, ki se še ni umaknil iz aktivne politike Janez Janša. Pravite, da naj JJ občuti kako je, ko se te krivi za prav vse, Janše se za vse kar gre narobe ne krivi le zadnji 2 leti, ampak 30 let.
Stajerska2021
No, pa smo tam.
Čudežni deček nam bo nategnil ušesa in bančna luknja za poplačilo napihnjenega balona Gen-i, je pred vrati. Državno poroštvo! Naj še izplačane nagrade prinesejo nazaj! Za lani jih je bilo kar 20 milijonov, ob 15 milijonih dobička!
Prav zanima me, kako bodo vsi tisti, ki so instant stranki pomagali na prestol, sedaj glasovali na predsedniških volitvah in na referendumih? 400.000 volivcev je krivih za situacijo, ki jo imamo. Ocena je, da je svobodo volila večina upokojencev! Lepo, sami sebe so ustrelili v koleno. 5 € dvig letnega dodatka. Super! Dolgotrajna oskrba - nikoli ne bo zaživela pod to vlado! Nikoli. Tri ministrstva več in kup na novo zaposlenih brezposelnih hlapcev!
Karkoli se dotakne roka te vlade - je napaka. Vazelinski mediji v obliki preveč in predobro plačanih aktivistov na RTV, pa nič. Zato takšna gonja proti NovaTV, saj lahko samo na tej tv slišimo to, kar nam "naša" RTV zamolči. Vsi plačujemo RTV in kljub digitalizaciji je vedno več zaposlenih, kot da nas je 100 milijonov in ne dva. Za nameček je večina zaposlenih talec rdeče manjšine, ki se zaradi aktualne vlade počuti izredno močno. Anomalija je tudi v Sloveniji več sindikatov in vsak vleče niti po svoje. Kako se lahko sploh dolgoročno dogovorijo za kakšen ukrep? Ne morejo. So talci lastnih sindikatov, za katere vemo, da so rdeči.
HOČEM JANEZA JANŠO NAZAJ!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.