Portal Plus: Kaj napletata Borut Jamnik in sklad Apollo s Telekomom Slovenije v Srbiji
Državno podjetje Telekom Slovenije v senci svetovnega dogajanja izvaja manevre, s katerimi se okoriščajo posamezniki, pišejo na Portalu plus.
Sklad Apollo namerava pod pretvezo nakupa Telekoma Srbije prevzeti nadzor nad svojim poslovnim partnerjem v tem projektu, Telekomom Slovenije.
Eden izmed domnevno petih ponudnikov za nakup večinskega deleža Telekoma Srbije je projektna družba, t.i. SPV (special purpose vehicle), ki sta jo ustanovila Telekom Slovenije in ameriški investicijski sklad Apollo.
Sklad Appolo bi prispeval kupnino, Republika Slovenija pa delnice Telekoma Slovenije. Delnice v lasti države bi kot stvarni vložek prenesli v novoustanovljeno firmo, v kateri bi bil drugi družbenik sklad Apollo.
S tem bi država 75% delež v Telekomu zamenjala za 30 ali 40% delež v novi firmi, kjer ji ta odstotek ne bo zagotavljal pomembnejšega vpliva. še več, državne delnice Telekoma, bodo njeno edino realno premoženje in osnova za kredite, ki jih bo ta nova firma najemala in z njimi plačala kupnino za Telekom Srbije.
Vračali jih bodo z dividendami iz poslovanja obeh telekomov, iz česar finančni minister Dušan Mramor v proračun ne bo prejel nobenega denarja. Bodoče dividende Telekoma bodo šle za odplačevanje s strani sklada Apollo najetih kreditov za nakup Telekoma Srbije.
Vodja manevrov je pomnenju novinarjev Portala plus Borut Jamnik, predsednik nadzornega sveta Telekoma Slovenije. Povezan je z mnogimi vplivnimi ljudmi, podjetji in strankami. S funkcija predsednika nadzornega sveta Telekoma Slovenije pa ga ne more nihče razrešiti.
Več si preberite na Portalu plus.
Sklad Apollo namerava pod pretvezo nakupa Telekoma Srbije prevzeti nadzor nad svojim poslovnim partnerjem v tem projektu, Telekomom Slovenije.
Eden izmed domnevno petih ponudnikov za nakup večinskega deleža Telekoma Srbije je projektna družba, t.i. SPV (special purpose vehicle), ki sta jo ustanovila Telekom Slovenije in ameriški investicijski sklad Apollo.
Sklad Appolo bi prispeval kupnino, Republika Slovenija pa delnice Telekoma Slovenije. Delnice v lasti države bi kot stvarni vložek prenesli v novoustanovljeno firmo, v kateri bi bil drugi družbenik sklad Apollo.
S tem bi država 75% delež v Telekomu zamenjala za 30 ali 40% delež v novi firmi, kjer ji ta odstotek ne bo zagotavljal pomembnejšega vpliva. še več, državne delnice Telekoma, bodo njeno edino realno premoženje in osnova za kredite, ki jih bo ta nova firma najemala in z njimi plačala kupnino za Telekom Srbije.
Vračali jih bodo z dividendami iz poslovanja obeh telekomov, iz česar finančni minister Dušan Mramor v proračun ne bo prejel nobenega denarja. Bodoče dividende Telekoma bodo šle za odplačevanje s strani sklada Apollo najetih kreditov za nakup Telekoma Srbije.
Vodja manevrov je pomnenju novinarjev Portala plus Borut Jamnik, predsednik nadzornega sveta Telekoma Slovenije. Povezan je z mnogimi vplivnimi ljudmi, podjetji in strankami. S funkcija predsednika nadzornega sveta Telekoma Slovenije pa ga ne more nihče razrešiti.
Več si preberite na Portalu plus.
Povezani članki
Zadnje objave
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.