Pohod za življenje: Zaradi uspešne akcije civilnodružbene organizacije v vzhodni Afriki splav na zahtevo ni dovoljen
Na spletni strani Pohoda za življenje pišejo o prizadevanjih civilnodružbene organizacije CitizenGO, da se prepreči legalizacija splava v vzhodnoafriških državah. "Afrika je še vedno osvajalski cilj nosilcev kulturnega imperializma. Mednarodne nevladne organizacije, Združeni narodi in celo vlade zahodnih in evropskih držav so se trudili, da bi se v vzhodni Afriki spremenila dosedanja zakonodaja, ki brani življenje. Devetdeset odstotkov afriških držav namreč prepoveduje splav na zahtevo, kar zelo moti svetovne spodbujevalce kulture smrti, posebej tiste, ki s pobijanjem nerojenih otrok kujejo dobičke," zapišejo uvodoma.
Članice Vzhodnoafriške zakonodajne skupščine (EALA), v katero so vključene države Burundi, Uganda, Kenija, Južni Sudan, Ruanda in Demokratična republika Kongo, so že četrtič poskušale spremeniti zakonodajo za življenje. "Ko je civilnodružbena organizacija CitizenGO, ki brani življenje, družino in svobodo po vsem svetu, izvedela za to, je stopila v stik s podpisniki svojih peticij iz vzhodne Afrike ter jim predlagala podpis ustrezne peticije, s katero bi v celoti zavrnili omenjeni program."
Po izročitvi zbranih podpisov je promotorje splava zajela panika, na spletu pa so začeli objavljati žaljivke in lažne obdolžitve proti CitizenGO. Akcija zagovornikov življenja je bila uspešna, se pa zavedajo, da boj še ni končan.
Več preberite na spletni strani Pohoda za življenje.
https://twitter.com/CankarUrsa/status/1609855306766639107
Članice Vzhodnoafriške zakonodajne skupščine (EALA), v katero so vključene države Burundi, Uganda, Kenija, Južni Sudan, Ruanda in Demokratična republika Kongo, so že četrtič poskušale spremeniti zakonodajo za življenje. "Ko je civilnodružbena organizacija CitizenGO, ki brani življenje, družino in svobodo po vsem svetu, izvedela za to, je stopila v stik s podpisniki svojih peticij iz vzhodne Afrike ter jim predlagala podpis ustrezne peticije, s katero bi v celoti zavrnili omenjeni program."
Po izročitvi zbranih podpisov je promotorje splava zajela panika, na spletu pa so začeli objavljati žaljivke in lažne obdolžitve proti CitizenGO. Akcija zagovornikov življenja je bila uspešna, se pa zavedajo, da boj še ni končan.
Več preberite na spletni strani Pohoda za življenje.
https://twitter.com/CankarUrsa/status/1609855306766639107
Povezani članki
Zadnje objave
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Stajerska2021
Pa koga briga Afrika. Slovenija je na poti v bananastan.
Če koga skrbijo razmere tam, naj gre tja živet in jim fizično pomagat.
Za te vire je na našem planetu vsaj enkrat preveč ljudi. Pa kaj bi radi ti iz civilnih družb, bi vse povabili v Slovenijo?
V Sloveniji je dovolj problemov, vendar se jih ti aktivisti ne dotikajo. Raje potujejo okrog, po Afriki in zapravljajo naš denar, ne svojega.
Naj te izlete financirajo iz svojega žepa.
BARBARA RAKUN
Stajerska, si kar dobro zadela tole. Vsak narod mora najprej pri sebi poštimati stvari in delovati kot skupnost. Mene ta gibanja zelo motijo, sploh pa ker ne uvidijo, da enostransko reševanje in zagovarjanje življenja in hvaljenje, kaj da jim je uspelo, sploh ni vredu. Najrevnejše države na svetu producirajo največ otrok na svetu in to je začaran krog. Revščina vodi v revščino. Zadnjič je Pedro Opeka zelo dobro povedal v intervjuju tu gor, ja, otrok je milost, dar, ampak da on staršem govori, naj imajo toliko otrok, kolikor si jih lahko privoščijo oziroma kolikor lahko skrbijo zanje. Ne gre se tu samo za materialno blaginjo, ampak otroke je treba imeti rad, treba jim je omogočiti šolanje, treba jih je učiti o vrednotah, se pogovarjati z njimi, jim biti čustveno blizu. In on govori o tem, da je treba reševati težave na licu mesta. Tu se pa Gibanje za življenje vtika v vsako državo na svetu in to jim je uspeh, da so nekaj preprečili. Karavana gre dalje in otroci se še vedno rojevajo v revščino, prostitucijo, to da jih ugrabljajo, posiljujejo, ubijajo, jim jemljejo organe iz telesa. O tem se Gibanje za življenje nič ne sprašuje. Pa bi se morali.
Hribarjev Rafko
Ne Omega! Ni še omega, pa še zelo dolgo ne bo.
Dokler delajo nakupovalne vrečke iz krompirja, tj.hrane, zemlja še ni overpopulated.
Tistim, ki mislijo, da je, pa zgolj ena misel v angleščini:
Save the world and kill yourself
Pa nikar ne naredi tega, kajti La vita è bella!
omega
Ne gre za sedanje pomanjkanje hrane v nekaterih območjih , gre za veliko več, za popolno dehumanizacijo človeka. Ko in če uspejo za za praktično uporabo razviti fuzijo (zlivanje jeder) bo imelo človeštvo neomejene vire čiste energije. V tem primeru je mogoče s sintezo osnovnih kemijskih elementov pridobivati marsikaj, tudi neomejene količine hrane. Toda, ali je cilj, da ena vrsta iztrebi vsa ostala bitja na Zemlji, da se ta vrsta prehranjuje s sintetičnimi živili iz tovarn in prebiva v vedno višjih stolpnicah. Kako je živeti v deset, ali dvajset milijonskih mestih, kot so npr v Kairo, Lagos, Mumbai ipd. Mar pandemije niso opozorilni znaki. Narava sama skuša vzpostaviti ravnotežje. Poizkusi z mišmi v steklenem zvonu, ki so imele neomejene količine hrane in vode so pokazali: Ko je bilo miši preveč so močno spremenile obnašanje. Samice niso več dojile mladičev, mladi samci se niso več parili s samicami temveč simulirali medsebojno parjenje, povečala se je medsebojna nasilnost. Vzporednice s sodobnim urbanim mladim človekom so nazorne: Porast nasilja brez razloga, porast ekscesne spolnosti, beg v droge, zmanjšana rodnost, cinizem. nekakšen obup in brezciljnost, samomori mladih brez razloga, kljub materialno vse višjemu življenjskemu standardu.
omega
Naša edina Zemlja ne more preživljati neomejenega števila ljudi, ki bi vsi radi dobro živeli. Ljudje bi čim manj delali, dobro jedli in pili, se vozili z avtomobili, bivali v ogrevanih oz. v hlajenih bivališčih, potovali po celem svetu itd. Doslej je vedno večjemu delu človeštva to uspevalo vendar za ceno uničevanja rastlinskih in živalskih vrst ter naraščanja temperature ozračja in morij ter posledično vse hujših vremenskih nesreč.
Pred mnogimi tisočletji je bil človek razmeroma redko bitje ogroženo od živalskih plenilcev, bolezni in stalnega pomanjkanja hrane. V teh pogojih so že zdavnaj pred krščanstvom nastali razni tabuji in etika, ki postavlja na pravo mesto nedotakljivost življenja in šteje umor za največji zločin.
Splav je v širšem smislu zares predhodni umor še nerojenega otroka, škodljiv zdravju in tankovestnim ženskam pušča tudi trajne duševne posledice. Tudi mnogi tankovestni zdravniki odklanjajo oz. se vsaj izogibajo opravljanju splavov.
V povsem spremenjenih okoliščinah ko je Zemlja, v celoti vzeto, že prenaseljena, morajo državni voditelji in predvsem OZN zavzeti jasna stališča. Za ohranitev Zemljo in njene enkratnosti z vsemi rastlinskimi in živalskimi vrstami je nujno ustaviti naraščanje prebivalstva.
Ravno v Afriki kjer se večajo površine puščav je nujno ustaviti eksplozivno rast prebivalstva. Prepoved legalnega izvajanja splava v vzhodni Afriki ali kjerkoli drugje, torej ni zmaga in uspeh temveč poraz človeštva in prispevek k uničevanju Zemlje kakršno poznamo.
Namesto splava bi morali na globalni ravni veliko bolj spodbujati kontracepcijo, prostovoljno sterilizacijo in podobne metode.
In tudi če verjamemo v Božji načrt in svetopisemske poučne zgodbe. Zemlja je prostor za človeka, a tudi za vsa druga živa bitja in človek kot krona vseh živih bitij mora skrbeti tudi za njihovo ohranitev.
BARBARA RAKUN
Si fajn obrazložil.!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.