Petra Sovdat, Finance: Popis cen hrane v trgovinah: kliči babico za javno naročilo
Petra Sovdat piše v komentarju o jalovosti početja vlade, ki gre nad prehransko blaginjo s popisovanjem cen petnajstih osnovnih živil. Takšno početje je po njenem nesmotrno tako z vidika porabe javnega denarja kot tudi z vidika praktičnosti. Ukrep po njeno porabnikom ne bo pomagal, kaj šele znižal inflacijo.
"Če vlada, kmetijsko ministrstvo, kdorkoli, razdelijo naš denar za popise cen hrane še čez sto razpisov, če cene objavijo na spletu ali pa če tiskovine delijo po nabiralnikih, je povsem jalovo in prav nič ne bo koristilo nikomur. Razen dvornemu izbrancu izvajalca popisov, ta bo v žep – predvidevam po dozdajšnjih primerih – pobasal nekaj deset tisočakov. Tako kot, recimo, razen Pristopu nikomur ni koristila kampanja za to, da bi moški doma več čistili," je kritična novinarka Financ.
In nadaljuje: "In če se na vladi že želijo iti potrošniško organizacijo, lahko novincem povemo, da podatke, ki jih potrebujejo – in katerih posebna vladna objava, ponovimo, ne bo koristila nikomur –, že imajo plačane. Take podatke zbira Surs – dobivajo jih neposredno iz baz trgovcev. Približno 70 tisoč cen dobijo vsak mesec, med 1. in 25. v mesecu. Košarica osnovnih življenjskih potrebščin je podatek, ki sestavlja podatek o inflaciji. Te si na Sursu ne izmislijo. In, da vam povem še to: neverjetno prijazni so – iz baz vam potegnejo vse žive podatke. Samo vprašati je treba. Bonus za davkoplačevalce: plačo že dobijo."
Celoten komentar preberite TUKAJ.
"Če vlada, kmetijsko ministrstvo, kdorkoli, razdelijo naš denar za popise cen hrane še čez sto razpisov, če cene objavijo na spletu ali pa če tiskovine delijo po nabiralnikih, je povsem jalovo in prav nič ne bo koristilo nikomur. Razen dvornemu izbrancu izvajalca popisov, ta bo v žep – predvidevam po dozdajšnjih primerih – pobasal nekaj deset tisočakov. Tako kot, recimo, razen Pristopu nikomur ni koristila kampanja za to, da bi moški doma več čistili," je kritična novinarka Financ.
In nadaljuje: "In če se na vladi že želijo iti potrošniško organizacijo, lahko novincem povemo, da podatke, ki jih potrebujejo – in katerih posebna vladna objava, ponovimo, ne bo koristila nikomur –, že imajo plačane. Take podatke zbira Surs – dobivajo jih neposredno iz baz trgovcev. Približno 70 tisoč cen dobijo vsak mesec, med 1. in 25. v mesecu. Košarica osnovnih življenjskih potrebščin je podatek, ki sestavlja podatek o inflaciji. Te si na Sursu ne izmislijo. In, da vam povem še to: neverjetno prijazni so – iz baz vam potegnejo vse žive podatke. Samo vprašati je treba. Bonus za davkoplačevalce: plačo že dobijo."
Celoten komentar preberite TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Neverjetno nedomiseln ukrep vlade je zgolj pesek v oči naivnemu ljudstvu. Provladni mediji bodo naredili ustrezen propagandni šov in naivci bodo verjeli, da je to ta pravo, saj je pisalo v časopisu in so povedali na TV.
To je očitno način delovanja te vlade: prodajanje bučk. Problem rešiš tako, da se mu izgoneš. To smo videli že pri cenah energentov, zlasti goriv. Vlada bi lahko znatno vplivala na cene slednjih in zajezila inflacijo, če bi znižala dajatve na goriva, ki predstavljajo ca 60% cene. Namesto tega je zamrznila marže, ki v ceni goriv predstavljajo nekaj centov, provladni mediji pa so to predstavili kot velik dosežek vlade.
Očitno je bil premislek vlade, da bi protiinflacijski ukrepi vplivali na prilive v davčno blagajno. Raje naj ljudstvo crkne, kot da bi se vlada odpovedala njegovemu denarju.
Zakaj so se pa borili za oblast, če ne za denar?! Če kdo misli, da jim gre za narodov blagor, vključno z volivci, ki so jih volili, je žal nepoboljšljiv naivec.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.