Peter Jančič, Spletni časopis: Vršilec dolžnosti reševanja Goloba Senad Juršić
Peter Jančič v prispevku oriše pomen novega v. d. policije, Senada Juršića. Opozori na dejstvo, da vlada Roberta Goloba že od začetka brez generalnega direktorja policije, odkar so lanskega junija odstavili Antona Olaja, namesto direktorja pa Boštjana Lindava le za vršilca dolžnosti. Po odstopu notranje ministrice Tatjane Bobnar, po aferi (de)politizacije, je novi minister Boštjan Poklukar odstavil Lindava.
Ocenjuje, da je javni vtis o razlogu za to »kaotičnost« vladnega upravljanja s policijo, da policija trenutno preiskuje preteklost premierjevega podjetja GEN-I. Poklukarjev odziv, da ima kot minister pravico postaviti svojo ekipo, se zdi nesmiseln, ker direktorja policije ni postavil, pač pa le vršilca dolžnosti.
O nakazilih iz GEN-I je ta teden poročala tudi TV Slovenija, a Jančič ocenjuje, da prepozno – »s slabim letom zamude in ko je ustavno sodišče ravno ustavilo hitro predčasno obglavljenje RTV Slovenija, ki ga tudi že vodijo začasni vršilci dolžnosti«.
Več preberite na tej povezavi.
Ponavljajoče postavljanje vršilcev dolžnosti je norčevanje iz policije in države. Še posebej nerodno pa je, ker je Golob povedal, da Lindava ni postavil za direktorja, ker kot vršilec dolžnosti ni dovolj dobro izvedel političnih čistk. Depolitizacije. Da nimamo direktorja policije, torej ni posledica objektivnih razlogov. Je posledica interesa Roberta Goloba, ki noče normalnega vodenja policije.
Ocenjuje, da je javni vtis o razlogu za to »kaotičnost« vladnega upravljanja s policijo, da policija trenutno preiskuje preteklost premierjevega podjetja GEN-I. Poklukarjev odziv, da ima kot minister pravico postaviti svojo ekipo, se zdi nesmiseln, ker direktorja policije ni postavil, pač pa le vršilca dolžnosti.
O nakazilih iz GEN-I je ta teden poročala tudi TV Slovenija, a Jančič ocenjuje, da prepozno – »s slabim letom zamude in ko je ustavno sodišče ravno ustavilo hitro predčasno obglavljenje RTV Slovenija, ki ga tudi že vodijo začasni vršilci dolžnosti«.
Več preberite na tej povezavi.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Kraševka
Golob je pravi "geni" - v pravem pomenu besede.
Torej geni z doktoratom, ki je DRŽAVNO podjetje, ki ga je vodil, smatral, kot BANKOMAT.
Vendar je šel Golob "v ogenj po kostanj - z roko Berishaja".
On misli, da nihče ne ve, zakaj on, veliki Golob, dela čistke po policiji in zahteva, da so v vodstvu policije samo njegovi privrženci.
To res ni depolitizacija, ampak - PRIVATIZACIJA POLICIJE.
Izmed vseh EU držav, takega primera ne najdemo.
Edino v Rusiji, si je Putin privatiziral vojsko in policijo. Toda gorje, če tak geni "zglajza", tako, kot Putin, lahko pokonča svet.
Če pa zglajza SLOVENSKI geni, lahko uniči Slovenijo.
Upam, da tožilstvo in sodstvo, tega ne bo dovolilo!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.