Peter Jančič, Spletni časopis: Vršilec dolžnosti reševanja Goloba Senad Juršić

Uredništvo

Peter Jančič v prispevku oriše pomen novega v. d. policije, Senada Juršića. Opozori na dejstvo, da vlada Roberta Goloba že od začetka brez generalnega direktorja policije, odkar so lanskega junija odstavili Antona Olaja, namesto direktorja pa Boštjana Lindava le za vršilca dolžnosti. Po odstopu notranje ministrice Tatjane Bobnar, po aferi (de)politizacije, je novi minister Boštjan Poklukar odstavil Lindava.
Ponavljajoče postavljanje vršilcev dolžnosti je norčevanje iz policije in države. Še posebej nerodno pa je, ker je Golob povedal, da Lindava ni postavil za direktorja, ker kot vršilec dolžnosti ni dovolj dobro izvedel političnih čistk. Depolitizacije. Da nimamo direktorja policije, torej ni posledica objektivnih razlogov. Je posledica interesa Roberta Goloba, ki noče normalnega vodenja policije.

Ocenjuje, da je javni vtis o razlogu za to »kaotičnost« vladnega upravljanja s policijo, da policija trenutno preiskuje preteklost premierjevega podjetja GEN-I. Poklukarjev odziv, da ima kot minister pravico postaviti svojo ekipo, se zdi nesmiseln, ker direktorja policije ni postavil, pač pa le vršilca dolžnosti.

O nakazilih iz GEN-I je ta teden poročala tudi TV Slovenija, a Jančič ocenjuje, da prepozno – »s slabim letom zamude in ko je ustavno sodišče ravno ustavilo hitro predčasno obglavljenje RTV Slovenija, ki ga tudi že vodijo začasni vršilci dolžnosti«.

Več preberite na tej povezavi.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki