Rusi navalili v Srbijo in dvignili cene najema nepremičnin
Od februarskega začetka ruske invazije na Ukrajino do konca septembra se je v Srbijo po zadnjih ocenah preselilo okoli 25.000 Rusov, ki so tam v tem času ustanovili skoraj 2100 podjetij.
Prihod velikega števila Rusov je vplival tudi na nepremičninski trg, kjer so se cene najema najbolj povzpele v Beogradu in Novem Sadu. Zadnji veliki naval Rusov v Srbijo se je zgodil ob napovedani mobilizaciji 300.000 Rusov za vojno v Ukrajini.
Povezani članki
Zadnje objave
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
Madison
Što se Vučiću snilo, to mu se i zbilo... no, ja, ne čisto tako, kot si je Vučić zamislil - on je hotel samó poceni ruski plin in nafto, dobil pa je draga srbska stanovanja!
V Srbijo se je priselilo 25.000 Rusov. Menda so tja pribegnili, da ne bi bili vpoklicani v rusko vojsko in poslani v vojno v Ukrajini.
Sedaj so Srbi na vrsti, da molijo in upajo, da Srbija v prihodnosti ne bi postala tarča vélikoruskega imperializma in ekspanzionizma, tako kot Ukrajina.
Namreč tudi ruska manjšina v Srbiji bi, po besedah 'matuške Rosije', v nekem trenutku lahko postala "ogorožena"!
Kako se odvijajo te zadeve, že vemo: najprej bi ruska manjšina v Srbiji terjala avtonomijo zase in okupirala vsa upravna središča na območjih, kjer živijo predstavniki ruske nacionalnosti. Zatem bi oboroženi proruski separatisti razglasili avtonomijo tistega območja in bi s pomočjo ruskih vojaških infiltrirancev, izzvali spopade s srbsko vojsko. Spopadi bi trajali leta, kajti srbska vojska ne bi popuščala in proruskim separatistom ne bi hotela enostavno prepustiti srbskega ozemlja. 'Matuška Rosija' bi ves čas spopadov oboroževala proruske separatiste in v Srbijo pošiljala ruske vojaške mercenarije, torej ruske plačance, da bi se ti, skupaj s proruskimi separatisti, v Srbiji bojevali proti srbski vojski.
Ker se Srbi ne bi predali in Rusom ne bi prepustili srbskega ozemlja, bi sledila vsesplošna vojaška invazija 'matuške Rosije' na Srbijo...
...od tu dalje bi naslednik Vučića obžaloval, ker Vučić Srbije ni vključil v zvezo NATO, temveč je rajši vsako leto znova objokoval spomin nad usodo Miloševićevega režima - ko so Natova letala, z nekaj odvrženimi bombami nad Beogradom, končala desetletje srbske agresije na Balkanu, ki jo je Milošević izvajal zaradi "ogroženih" srbskih manjšin na območju razpadle Jugoslavije...
Srbski premier Vučić, kot bivši Miloševićev minister za propagando, do danes še ni dojel, kako se svet vrti. Kratkovidno navija za Rusijo, ne da bi predvidel, da bo lepega dne morda prav Srbija potrebovala Natov obrambni dežnik - zaradi ruske agresije.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Jaz se nikogar ne bojim, rusko kar dobro znam, z res kulturnimi Rusi se čisto OK razumem, Z IMPERIALNIMI Rusi bi se pa sploh ne bi hotel pogovarjati.
Oz. so Rusi zdaj takointako - brez izhoda iz Rusije.
Kmalu bo Putin zahteval naj se mu klanjajo kot tistemu Korejcu:
Rusi so nesrečen narod: vladal jim je Ivan Grozni, pa pocestni ropar Stalin, zdaj pa ta ex KGB "BOTEX PATULJAK" - po OK g. Čanaku.
Domnevam, da si česa boljšega niti ne zaslužijo. .r. Janez Kepic-Kern
rasputin
Ma dej iskalec pozornosti, koga briga, če znaš rusko in sploh vsi ti hvalospevi samemu sebi, s katerimi utrujaš dan na dan. Kateri narod pa nima nesrečne preteklosti? Vsa zgodovina človeštva je zgodovina vojn in nepojmljivega nasilja, ti pa vidiš samo Ruse. Kaj pa Nemci, Italijani ... Slovenci - sami angelčki? Ravno ljudje, ki sovražijo druge, kot ti sovražiš Ruse, so izvor vojn in nasilja nad drugimi.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bog daj dober dan - vsem.
Ja, res je, to se vidi na internetu na internetnih kanalih Srbije.
Znani "fantast-geopolik"", pisec vohunskih romanov itd. zlasti pa prorus
Dejan LUČIĆ že
po svojih internetnih-videih te MOBILIZACIJA RUSE zmerja z IZDAJALCI itd..
L.r. Janez Kepic-Kern
rasputin
Ex nealkoholik, če ne bi bil tak rusofob, kot si, bi lahko dal v najem svoje stanovanje kakemu Rusu - ali pa prav zato, ker je Rus. In bi mu navil tako najemnino, da bi pobegnil naravnost na rusko, pardon, ukrajinsko fronto. Bolje rat nego v JKK flatu stanovat.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ni se ti treba lepiti name in mi nekaj pisariti. To - kar napišem - napišem normalnim mojim sorojakom Slovencem. Saj vem, da se nihče noče sploh kaj pogovarjati s teboj: si verjetno tako zoprn kot večina Rusov, ki jih nihče ne mara. Še normalni Srbi se obračajo proti-rusko. Ti in brutalni RUSI - kar živite - tako kot si zaslužite - izobčeni in osovraženi od celega sveta. Mi Slovenci tebe in Rusov - nič ne rabimo. Ne lepi se na moje zapise - ti slavilec morilcev civilistov, žensk in otrok. L.r. JKK
rasputin
Janez KK, rusofob in slavilec ukrajinskega etnocida, genocida in eksodusa nad rusko manjšino - nad vsemi starostmii do otrok - si pač skrajno nemoralen farizej, ki drugim očitaš to, kar sam počneš. Sam sem bil zoper vojno, še preden je izbruhnila, ti pa ves čas navijaš za vojno zoper rusko manjšino in zoper Rusijo. Sam sočustvujem s trpljenjem Ukrajincev in Rusov, ti pa si se naslajal nad trpljenjem ruskih mater, ki izgubljajo svoje sinove v tej nesmisleni vojni za interese ameriškega vojaško-industrijskega kompleksa. Tudi, kar zadeva karakterja, gotovo sodiš po sebi. Človeka brez morale - brez karakterja - nihče ne mara. Na živce ti gre, da komentiram tvoje klobasarije. Na začetku, ko si se pojavil s svojimi pompoznimi bombastičnimi in dolgoveznimi litanijami brez repa in glave, sem se samo čudil, kakšen čudak se najde, iskalec pozornosti, ki nima tri čiste o čemerkoli, a nisem ničesar komentiral, ker mi je bilo izpoda časti, da bi se ukvarjal z nekom, ki tu izživlja svoje nizke nagone. Potem pa si me začel napadati v svojih prismodarijah na najbolj pritlehne načine. Namesto da bi polemziral s tistim , kar sem napisal, ker tega pač ne moreš ovreči, si me napadal ad personam, čeprav o meni ne veš nič. Tako kot počneš zgoraj. Če bodo prevladali norci s šovinističnimi, fašističnimi in genocidnimi idejami, ki jih ti zagovarjaš, gorje vsem nam.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.