Ob prvi obletnici ruskega napada tudi v Ljubljani shod v podporo Ukrajini

Uredništvo

Vir: pixabay
Ob 16. uri sta se na Kongresnem trgu v Ljubljani začela shod in mirna hoja v podporo Ukrajini. Dogodek so ob prvi obletnici ruskega napada organizirali v Ukrajinski skupnosti Slovenije.

Dogodka so se udeležili tudi predstavniki slovenske vlade, veleposlanik Slovenije v Ukrajini in drugi gostje. "Na ta dan pred enim letom se je naš svet spremenil. 24. februarja je Rusija začela svojo masovno invazijo proti Ukrajini. Začela se je vojna, ki je že zahtevala tisoče življenj, in se nadaljuje še naprej. Danes smo se zbrali v spomin na žrtve te vojne in da pokažemo svojo podporo Ukrajini, ki se še naprej bori za svojo svobodo," je bilo slišati na začetku.

Veleposlanik Ukrajine v Sloveniji, Andrij Taran, je ruskega predsednika Vladimirja Putina označil za kremeljskega diktatorja, ki je lani začel kruto, nesmiselno in, kar je po besedah Tarana najpomembneje, neuspešno posebno operacijo. Leto dni po invaziji večina prebivalcev Ukrajine verjame v zmago in glavno čustvo, ki ga občutijo, je ponos, je še zatrdil.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki