Ob prvi obletnici ruskega napada tudi v Ljubljani shod v podporo Ukrajini
Ob 16. uri sta se na Kongresnem trgu v Ljubljani začela shod in mirna hoja v podporo Ukrajini. Dogodek so ob prvi obletnici ruskega napada organizirali v Ukrajinski skupnosti Slovenije.
Dogodka so se udeležili tudi predstavniki slovenske vlade, veleposlanik Slovenije v Ukrajini in drugi gostje. "Na ta dan pred enim letom se je naš svet spremenil. 24. februarja je Rusija začela svojo masovno invazijo proti Ukrajini. Začela se je vojna, ki je že zahtevala tisoče življenj, in se nadaljuje še naprej. Danes smo se zbrali v spomin na žrtve te vojne in da pokažemo svojo podporo Ukrajini, ki se še naprej bori za svojo svobodo," je bilo slišati na začetku.
Veleposlanik Ukrajine v Sloveniji, Andrij Taran, je ruskega predsednika Vladimirja Putina označil za kremeljskega diktatorja, ki je lani začel kruto, nesmiselno in, kar je po besedah Tarana najpomembneje, neuspešno posebno operacijo. Leto dni po invaziji večina prebivalcev Ukrajine verjame v zmago in glavno čustvo, ki ga občutijo, je ponos, je še zatrdil.
Dogodka so se udeležili tudi predstavniki slovenske vlade, veleposlanik Slovenije v Ukrajini in drugi gostje. "Na ta dan pred enim letom se je naš svet spremenil. 24. februarja je Rusija začela svojo masovno invazijo proti Ukrajini. Začela se je vojna, ki je že zahtevala tisoče življenj, in se nadaljuje še naprej. Danes smo se zbrali v spomin na žrtve te vojne in da pokažemo svojo podporo Ukrajini, ki se še naprej bori za svojo svobodo," je bilo slišati na začetku.
Veleposlanik Ukrajine v Sloveniji, Andrij Taran, je ruskega predsednika Vladimirja Putina označil za kremeljskega diktatorja, ki je lani začel kruto, nesmiselno in, kar je po besedah Tarana najpomembneje, neuspešno posebno operacijo. Leto dni po invaziji večina prebivalcev Ukrajine verjame v zmago in glavno čustvo, ki ga občutijo, je ponos, je še zatrdil.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Podpora Ukrajini - stoletja mučeni in izkoriščani strani Moskva nadoblastnih in brutalnih Moskva "VELIKORUSOV" - je lepa.
Bogdaj – en lep dober dan vsem skupaj.
Jaz ne razumem,
zakaj v zvezi s katastrofalno, vojaško zločinsko MOSKVA RUSIJO RF
vsi omenjajo – tistega bivšega, nedobrega KGBJEVCA V. Putina, roj. leta 1952, ki je leta
1999 odstopil in ga je nasledil ex kgbjevec V. Putin.
Saj ?
Ampak sedanji “DVOJNIKI” ali kar že so, ki nam jih predstavljajo kot V. Putina
– tisti V. Putin iz 1952. leta – zagotovo niso,
saj so “oginal Putinu” prav malo podobni.
Predsem je imel “ORIGINALNI V. Putin” večje oči in podočnjake,
česar sedanji “PUTINI – NIMAJO”.
Kako se človeku
normalne, precej velike oči lahko zmanšajo v
majhe, skoraj “mongolske” oči, kakršne imajo – sedanji “PUTINI” ?
Če kdo kaj
verodostojnega ve o tem kje
je zdaj e original nedobri KGBJEVEC V. Putin –
naj to – pač – napiše.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 71 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan:
ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokiarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje: za
razvoj pozitivnih vse- slovenskih domoznanskih društev, muzeji “ORLOV” itd.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.