N1 Slovenija: Kaj pomeni predsedniškim kandidatom Marijino vnebovzetje in kaj ločenost Cerkve od države?

Uredništvo

Vir foto: Pixabay
Štirje predsedniški kandidati so za N1 povedali, kaj jim pomeni Marijino vnebovzetje, kako ga bodo, če ga bodo, obeležili in kakšno je njihovo stališče o ločenosti Cerkve od države.

Nataša Pirc Musar je med drugim povedala: "Mnogi najdejo pri svetih mašah in molitvah svoj duševni mir in prav je tako, kot je tudi prav, da cerkev in duhovniki ljudem pomagajo. Pri tem imam izjemno lepo izkušnjo iz časa, ko sem bila predsednica Rdečega križa. Takrat sem zelo dobro sodelovala s Slovensko Karitas. Obe humanitarni organizaciji opravljata pomembno in še kako potrebno poslanstvo. Mi pa Cerkev kot institucija ni blizu in želela bi si, da bi bila politično bolj nevtralna."

"Ločitev verskih skupnosti od države je pomembna pridobitev evropske civilizacije in koncepta liberalne demokracije. To ločitev razumem v smislu krepitve (verske) svobode državljanov – vsakdo se sam odloči, ali bo in v kaj bo verjel. Nihče mu tega ne more zapovedati in nihče mu tega ne sme preprečiti. Verske skupnosti so dandanes tudi pomemben del civilne družbe," je povedal Anže Logar.

Marta Kos pa je razkrila: "Vsi trije otroci v naši družini smo krščeni in birmani in smo dolgo hodili v cerkev, posebej veliko so v naši družini pomenili božič, velika noč in zlasti z maminim zavedanjem tudi Marijino vnebovzetje."

Celotne izjave kandidatov, vključno z izjavo Vladimirja Prebiliča, si preberite TUKAJ.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki