N1 SLO: Ali plamen ruskega gospodarstva ugaša?
Rusija je že več mesecev po napadu na Ukrajino v vojni, ki jo izčrpava tudi ekonomsko. Zahodne sankcije so bile boleč udarec za državo. Toda ta se je na vojno in morebitne zahodne sankcije pripravljala več let. Zato je njeno gospodarstvo po eni strani veliko bolj odporno kot so pričakovali zahodni analitiki.
Zato sankcije po ugotovitvah analitikov vsaj kratkoročno niso delovale tako silovito, kot so ti pričakovali. K temu sicer vsaj deloma prispeva dejstvo, da Kitajska in Indija še vedno kupujeta rusko nafto, s čimer v državo priteka prepotrebni denar.
Toda po drugi strani državo iz dneva v dan uničujejo tehnološke sankcije. Te grozijo, da bodo zaradi embarga na polprevodnike in letalske rezervne dele popolnoma uničile nekatere visokotehnološke industrije. Posledica tega je, da Rusija postaja še bolj tehnološko zaostala država.
Celoten prispevek si lahko preberete na portalu N1 SLO.
Zato sankcije po ugotovitvah analitikov vsaj kratkoročno niso delovale tako silovito, kot so ti pričakovali. K temu sicer vsaj deloma prispeva dejstvo, da Kitajska in Indija še vedno kupujeta rusko nafto, s čimer v državo priteka prepotrebni denar.
Toda po drugi strani državo iz dneva v dan uničujejo tehnološke sankcije. Te grozijo, da bodo zaradi embarga na polprevodnike in letalske rezervne dele popolnoma uničile nekatere visokotehnološke industrije. Posledica tega je, da Rusija postaja še bolj tehnološko zaostala država.
Celoten prispevek si lahko preberete na portalu N1 SLO.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
uros.samec
🤣😂😂 pa še kar ne odnehajo s temi neumnosti. Ugasnila bo samo Evropa. Nihče drug, dragi retardi, samo Evropa. Preklet naj bo dan, ko je Slovenija vstopila v EU.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
ZAKAJ TE PA CENE AVTOMOBILOV - TAKO SKRBIJO. Saj - DOBRE NOGE - SO VEČ VREDNE KOT KATERIKOI AVTO. JAZ SEM SVOJ ŠE KAR - OK - STAREJŠI AVTO - KAR PRODAL. RAJE BOM VEČ PEŠ NA IZLETE HODIL. PA ŠE STROŠEK TA GORIVO IN REGISTRACIJO, ZAVAROVANJE - ODPADE, povsem resno. L.r. Janez KK
rasputin
Mene veliko bolj skrbi, kaj bo z Evropo. Rusija si bo že kako pomagala, saj ima ogromna naravna bogastva, s katerimi se da kupiti vse, kljub embargom na to in ono. Iran je preživel vse zahodne sankcije in tudi Rusija bo.
Pravo vprašanje je, ali lahko Evropa ostane celina blagostanja brez poceni ruskih energentov, ki so zdaj, kot vse kaže, izgubljeni za lep čas.
Evropejci se obnašamo kot tisti, ki je padel z desetega nadstropja, ko je letel mimo prvega, pa si je dejal: Do tu je še vse v redu.
Evropa je v prostem padu, evropski politiki pa čakajo na čudežno rešitev, ki je ne bo. Zapovedana politična korektnost terja, da se o problemih, s katerimi smo soočeni, sploh ne sme javno razpravljati. Namesto kruha, nam politika servira sovraštvo do Rusije. Toda o tega ne bomo živeli, kvečjemu si bomo nakopali božji srd ...
Peter Klepec
O ja, Rusija in Rusi bodo preziveli, vprasanje je le kako. Rusi ne znajo proizvajat dobrin sodobne zahodne druzbe, ne avtomobilov, ne letal in strojev. Brez tega se sicer da ziveti, ne pa tako kot doslej. Mi v Evropi bomo tudi preziveli. Nekoliko drazje bo, to je vse.
rasputin
Mi v Evropi se bomo prevažali z javnim prevozom in s kolesi, ker denarja za drage avtomobile in še dražje gorivo ne bo več. Poglej si samo cene golfa, ki je nekak standard avta nižjega srednjega razreda v Sloveniji. Nekoč si dobil golfa za ca 20.000 EUR. Danes os cene take: - Izvedba Life Od 28.201 EUR naprej, - Style Od 27.343, - R-Line Od 27.894, - GTI Od 38.046, - GTD Od 34.987, - R Od 49.182. Golf 50.000 EUR?! Toliko je nedaleč nazaj stal mercedes S, ob kakšni akciji pa že razred E. Dobrodošli v Severni Koreji, ki sliši na ime EU.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.