N1: Prizori, kakršnih še nismo videli: je to začetek konca naše družinske medicine?

Uredništvo

Vir foto: Twitter profil Matej Praprotnik, @praprotnix.

N1 razlaga stanje slovenskega zdravstva v luči včerajšnje skoraj kilometer dolge vrste pred zdravstvenim domom Bežigrad, kjer so ljudje čakali v upanju, da bodo dobili osebno zdravnico – razširila se je namreč novica, da je ZD Bežigrad dobil dve novi družinski zdravnici. Nekateri so pred zdravstvenim domom čakali tudi vso noč.


“Pa kje mi živimo. Sem starejša, a ne pomnim, da bi morala kdaj tako dolgo čakati – in to na zdravnika. Da ne govorim o zneskih, ki jih vsak mesec plačamo za zdravstveno zavarovanje. Katastrofa,” je za N1 komentirala starejša Ljubljančanka.


“Vrsta je do pločnika. Ni mi jasno, od kdaj so ljudje že tukaj, neverjetno, in ni mi jasno, kaj se dogaja v Ljubljani. Upam le, da v tej gneči ne bo kdo še zbolel,” je komentiral drugi čakajoči moški.


Za težavo minister za zdravje, Daniel Bešič Loredan, krivi vodstvo ZD Ljubljana, ljubljanski župan Zoran Janković pa odgovornost prelaga na splošno pomanjkanje družinskih zdravnikov v državi, ki je že problematično že dolgo.


Trenutno število ljudi brez osebnega zdravnika, 130 000, je sicer res raslo že dlje časa – po podatkih ZZZS je bilo leta 2018 brez zdravnika 19 284 oseb, lansko leto pa 31 341.


Več preberite TUKAJ.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki