N1: Prizori, kakršnih še nismo videli: je to začetek konca naše družinske medicine?
N1 razlaga stanje slovenskega zdravstva v luči včerajšnje skoraj kilometer dolge vrste pred zdravstvenim domom Bežigrad, kjer so ljudje čakali v upanju, da bodo dobili osebno zdravnico – razširila se je namreč novica, da je ZD Bežigrad dobil dve novi družinski zdravnici. Nekateri so pred zdravstvenim domom čakali tudi vso noč.
“Pa kje mi živimo. Sem starejša, a ne pomnim, da bi morala kdaj tako dolgo čakati – in to na zdravnika. Da ne govorim o zneskih, ki jih vsak mesec plačamo za zdravstveno zavarovanje. Katastrofa,” je za N1 komentirala starejša Ljubljančanka.
“Vrsta je do pločnika. Ni mi jasno, od kdaj so ljudje že tukaj, neverjetno, in ni mi jasno, kaj se dogaja v Ljubljani. Upam le, da v tej gneči ne bo kdo še zbolel,” je komentiral drugi čakajoči moški.
Za težavo minister za zdravje, Daniel Bešič Loredan, krivi vodstvo ZD Ljubljana, ljubljanski župan Zoran Janković pa odgovornost prelaga na splošno pomanjkanje družinskih zdravnikov v državi, ki je že problematično že dolgo.
Trenutno število ljudi brez osebnega zdravnika, 130 000, je sicer res raslo že dlje časa – po podatkih ZZZS je bilo leta 2018 brez zdravnika 19 284 oseb, lansko leto pa 31 341.
Več preberite TUKAJ.
10 komentarjev
Andrej Muren
Kje pa so sedaj kolesarji in nevladniki, ko je pošteno zaškripalo v zdravstvu? So "utrujeni" ali pa so zunaj samo takrat, ko je treba rušiti desno vlado? Povsem neverodostojni pridaniči so!
Kraševka
V zadnjih 30 letih, takoj, ko občasno zavlada Desnica, se pojavijo prav takoj - JURIŠNIKI. Ko vlada Levica in vse ŠKRIPA, pa "strici" nič ne dajo ukaza za ŠTRAJK, oziroma kolesarjenje. Tudi Kučan sedaj - nič ne nosi več majice z znakom kolesarjev. Niti novoletnih okrasitev ni bilo s kolesi. Ljudje so jih kar postavljali, pa čeprav niso razumeli bistva. "Novi obrazi" nikoli ne vladajo, oni so samo na odru - vlada pa "podzemlje". In to se nenehno ponavlja. Volilci se ne zavedajo, da ko zaokrožijo "nov obraz" volijo - "podzemlje".
Stajerska2021
Kraševka, imate prav. Kolesarji čakajo - mogoče celo v vrstah na osebnega zdravnika in med tem plešejo! Si predstavljate, če bi se v obdobju vlade JJ zgodilo to, kar se dogaja v LJ? LJ bi gorela! Kaj pa sedaj? Nič - ni kolesarjev, nekaj miroljubnih napisov, nekaj nastopov v slogu "bla,bla,bla", med njimi Keber, ki je že bil minister za zdravje - in glej ga zlomka - sedaj kritizira, kako je vse narobe - KAJ PA JE NAREDIL, KO JE IMEL ŠKARJE IN PLATNO? Kje so napisi proti vladi? Kje so lutke z glavnimi krivci? Kje so okrvavljene mize? Kje so bralci ustave? Nobene resne kritike! SRAM VAS NAJ BO, VSE TISTE, KI STE POMAGALI HELIKOPTERSKI VLADI NA OBLAST! SRAM!
knezKocelj
Ne kličite jih, ker so pretkani in vas bodo ugnali v kozji rog. Uprizorili bodo 'protest', ki pa bo vlado zgolj utrdil, njih pa predstavil kot gibanje, ki se je zmožno upreti tudi 'svojim'. Kar so že poskusili. Edino zdravilo je prepoznava tega 'gibanja', javna, glasna in dovolj splošna, kot podaljšek Levice in vlade. Niso civilno gibanje, pač pa politični aktivisti, zlizani in dejansko del določenih strank. Zato jih je potrebno ignorirati, v skrajnem primeru javno zasmehovati. Najslabša možnost je, da (spet) dobijo status neke civilne družbe, ker potem se jih ne bo mogoče znebiti.
Kraševka
Na RTV bo imela svoje glasove samo Leva "CIVILNA" družba. Tam rabijo samo Leve aktiviste. Iz Levega bazena, je Musarjeva - zbirala, kdo bo sedel v programskem svetu RTV. Kako zavrženo! Leva vlada ne rabi takih, kot so - Zbor za republiko, Pevski zbori, ki so v Sloveniji še kako številčni,in razno razna Kulturna društva - pa NIČ.
rasputin
Naprej ustvariš problem, potem pa se ponudiš za njegovega rešitelja.
To doživljamo zdaj na primeru zdravstva.
Prav zanimivo bo videti, kaj ima zdravstvena mafija za bregom.
Samo nekaj je gotovo: nič, kar bo ponujeno javnosti, ne bo v prid pacientov.
Ljudje pa bodo požeganali karkoli, samo da bo problem rešen.
Kraševka
To so rezultati "super volitev", pri katerih je pomagal tudi "8.marec" in poulični kolesarji ter vseh vrst razgrajači. Zavladala je Levica in Nevladniki.
Vsevedna Nika Kovač, bi znala nadomeščati celo zdravnike?
Torej nam po volitvah 24.aprila, vlada "glava Goloba" in USTAJNIKI.
Ko zavladajo Revolucionarji, začne vsega primankovati, ker je "zdrava pamet" premagana.
V vseh državah do slej, kjer je zavladala Levica, je nastopi kriza, kar pokaže pogled na Titovo Jugoslavijo in na VZHODNI blok pod Sovjetsko zvezo, pa tudi na Kubi, Venezueli.....
Sedaj je med vsemi temi državami, tudi Slovenija, ker nam vlada Levica.
Doma bo kmalu primankovalo vsega, od kruha do zdravnikov. Vladajoči, pa se celo na koncerte vozijo z vladnim letalom.
Tisti - mali % Slovencev, je res srečnih, da vlada Ljubljani Jankovič, Sloveniji pa Urška in Golob.
Vendar večina Slovencev se zaveda, da se nam za bodočnost - slabo piše.
Sedaj ljudje - nič več ne plešejo, ampak s strahom gledajo in tarnajo: "Kam plovemo" ?
Andrej Muren
Ne vem, zakaj čakajoči ljudje niso začeli plesati, kot so baje lansko leto, ko je zmagal na volitvah Golob. Saj so se jim želje po ponovni vzpostavitvi socializma uresničile. Brez šale pa drži, da tam, kjer zavladajo levuharji, kmalu začne primanjkovati vsega.
Stajerska2021
Andrej Muren, točno tako. Ples bi jim pogrel premrle nogice in srce, saj so se vendar za taki način svobode odločili! 400.000 butalcev je volilo to, kar imamo sedaj, žal tudi vsi tisti, ki se za takšno helikoptersko oblast nismo odločili. JJ lahko že viha rokave, ker mu bo "dovoljeno", da ponovno sanira zablode novega obraza. Mogoče bodo tudi kolesarji počakali, da se problemi vsaj stabilizirajo, potem pa bodo dobili znak - "na kolo za novo levo oblast". HOČEM JANEZA JANŠO NAZAJ!
Peter Klepec
Vecina? Ne, vecina je te izvolila!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.