N1: Po letu rekordnega uvoza se Slovenija pripravlja na slovo od ruske nafte
Na portalu N1 so pripravili prispevek, v katerem so preverili:
Celoten članek si lahko preberete na spletni strani N1.
- kakšni so bili lani v prvih desetih mesecih (za zadnja dva še ni podatkov) naftni tokovi v EU ter v oziroma prek Slovenije,
- za koliko in zakaj so se kljub sankcijam in naši načelni podpori Ukrajini povečala naročila ter posledično plačila v Rusijo,
- katere države so bile naše glavne dobaviteljice v letu pretresov na evropskem naftnem trgu in
- kaj nas čaka po 5. februarju, ko v veljavo stopi še prepoved uvoza naftnih derivatov ruskega porekla.
Celoten članek si lahko preberete na spletni strani N1.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
rasputin
Po letu rekordnega uvoza se Slovenija pripravlja na slovo od ruske nafte
****
Slovenija se skupaj z Evropo poslavlja od zdrave pameti.
Rusija je evropsko zaledje, iz katerega smo dobivali poceni energente in surovine, zdaj pa se Evropa temu odpoveduje zaradi ameriških interesov po globalni dominaciji.
Evropa se obnaša kot ameriška kolonija brez lastne suverenosti, kar dejansko tudi je. Kolonije so vedno v zgodovini bile izkoriščane od svojega kolonizatorja. In to seveda velja tudi za neokolonialni odnos med Evropo in Ameriko.
Evropa bo prisiljena kupovati znatno dražji ameriški plin in surovine. Bistveno se zmanjšuje konkurenčna sposobnost evropskega gospodarstva, ki je temeljila na poceni ruskih energentih in surovinah, prav tako se zmanjšuje blagostanje prebivalstva.
Gospodarska spirala se odvija v smer krčenja. Zaradi dragih energentov se Evropa postopno deindustrializira, kajti zlasti multinacionalke selijo svojo proizvodnjo v druge svetovne regije, kjer je energija cenejša.
Evropo in Slovenijo čakajo težki časi zaradi ameriške proksi vojne zoper Rusijo na hrbtu zlorabljenega ukrajinskega naroda. Evropski politični razred pa kot uročen ponavlja zlajnane mantre, ki so jih skonstruirali na drugi strani Atlantika v svojo korist, pri čemer avtorjem teh propagandnih konstruktov ni prav nič mar za interese Evrope in Evropejcev, temveč izključno za lastne interese.
Peter Klepec
Zlajnane mantre? Sem mislil, da ste vi ekspert. Tole zgoraj ste napisali ze sto krat🤪
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.