N1: Kaj pa plin izpod slovenske zemlje?

Uredništvo

Staš Zgonik za N1 v prispevku piše, kako danes možnosti nadomestitve ruskega plina z domačimi viri praktično ne omenjamo. Med drugim, od naših sosedov je Italija naznanila dodatne koncesije za plinske vrtine v Jadranskem morju in si obeta 15 milijard kubičnih metrov plina v desetih letih.

Na Hrvaškem so letos, kot je poročal reški Novi list, plin začeli črpati iz šestih novih vrtin na kopnem in v morju. V Sloveniji pa o črpanju domačega plina praktično ni govora. V bližini Petišovcev se namreč nahaja 11 milijard kubičnih metrov zemeljskega plina, kar je približno za 11 let slovenske porabe.

Njegovo črpanje sicer omogoča zakon o rudarstvu, sprejet letos spomladi. A tudi brez tega zakona situacija ne bi bila kaj boljša. Nasprotovanje t. i. frackingu je pač tudi v koalicijskih vrstah ogromno. Strokovnjaki pa pravijo, da se pri tem ne upošteva mnenja stroke in da ni vsak fracking problematičen.

Več si lahko preberete na N1.

 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki