Anže Logar za N1info: v projektu, ki se ga nameravam lotiti v prihodnje, bo vse javno ...

Uredništvo

Vir: fotoarhiv SDS
Na drugo mesto uvrščeni kandidat za predsednika republike in poslanec SDS, Anže Logar, je konec novembra odstopil z mesta šefa Ljubljanskega odbora SDS. V intervjuju za N1 razkrije svoje ambicije in načrte za prihodnost ter kaj se je naučil ob porazu na predsedniških volitvah.

Anže Logar ne namerava kandidirati za šefa SDS, niti za poslanca EU. Povedal je, da je bil rezultat na lokalnih volitvah še en poraz, ki ga je sprejel in zanj prezvel odgovornost. Na vprašanje, ali meni, da bi moral Janez Janša zapustiti vodstvo SDS, odgovarja, da je to odločitev prvaka SDS, in ne želi sugerirati pravilne smeri njegovega delovanja.

https://twitter.com/BojanPozar/status/1604021890347057153?s=20&t=FfSRqDPb_HU0ZEW-S5O7ww

Do aktualne vlade je kritičen - predvideva, da se njen mandat ne nujno končal z istim predsednikom vlade - ˝ker se ob tako pomembnih vprašanjih ukvarja z osebnim varovanjem. Oprostite, to je vprašanje prioritet. Predsednik vlade mora vendarle biti vizionar, ki se z mikromenedžmentom ne ukvarja. Vprašanje njegove varnostne službe je mikromenedžment.˝
Mislim, da je tudi čas, ko se bo treba za nekatera vprašanja jasno postaviti. Pred nami je skorajšnji zlom zdravstvenega sistema, tudi aktualno politično dogajanje ne vzbuja optimizma, prej bi rekel, da velik pesimizem.

Več na N1info.si.

Preberite še: Po kateri poti bo šla SDS?

Ekskluzivni članek za digitalne naročnike in bralce tednika Domovina:

Anketa Domovine: Tako volivci SDS-a kot NSi-ja prihodnost desne sredine vidijo v novih voditeljih

Digitalno naročnino lahko, zaenkrat še po adventni ceni, sklenete na naročniški strani.


 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki