Anže Logar za N1info: v projektu, ki se ga nameravam lotiti v prihodnje, bo vse javno ...
Na drugo mesto uvrščeni kandidat za predsednika republike in poslanec SDS, Anže Logar, je konec novembra odstopil z mesta šefa Ljubljanskega odbora SDS. V intervjuju za N1 razkrije svoje ambicije in načrte za prihodnost ter kaj se je naučil ob porazu na predsedniških volitvah.
Anže Logar ne namerava kandidirati za šefa SDS, niti za poslanca EU. Povedal je, da je bil rezultat na lokalnih volitvah še en poraz, ki ga je sprejel in zanj prezvel odgovornost. Na vprašanje, ali meni, da bi moral Janez Janša zapustiti vodstvo SDS, odgovarja, da je to odločitev prvaka SDS, in ne želi sugerirati pravilne smeri njegovega delovanja.
https://twitter.com/BojanPozar/status/1604021890347057153?s=20&t=FfSRqDPb_HU0ZEW-S5O7ww
Do aktualne vlade je kritičen - predvideva, da se njen mandat ne nujno končal z istim predsednikom vlade - ˝ker se ob tako pomembnih vprašanjih ukvarja z osebnim varovanjem. Oprostite, to je vprašanje prioritet. Predsednik vlade mora vendarle biti vizionar, ki se z mikromenedžmentom ne ukvarja. Vprašanje njegove varnostne službe je mikromenedžment.˝
Več na N1info.si.
Anže Logar ne namerava kandidirati za šefa SDS, niti za poslanca EU. Povedal je, da je bil rezultat na lokalnih volitvah še en poraz, ki ga je sprejel in zanj prezvel odgovornost. Na vprašanje, ali meni, da bi moral Janez Janša zapustiti vodstvo SDS, odgovarja, da je to odločitev prvaka SDS, in ne želi sugerirati pravilne smeri njegovega delovanja.
https://twitter.com/BojanPozar/status/1604021890347057153?s=20&t=FfSRqDPb_HU0ZEW-S5O7ww
Do aktualne vlade je kritičen - predvideva, da se njen mandat ne nujno končal z istim predsednikom vlade - ˝ker se ob tako pomembnih vprašanjih ukvarja z osebnim varovanjem. Oprostite, to je vprašanje prioritet. Predsednik vlade mora vendarle biti vizionar, ki se z mikromenedžmentom ne ukvarja. Vprašanje njegove varnostne službe je mikromenedžment.˝
Mislim, da je tudi čas, ko se bo treba za nekatera vprašanja jasno postaviti. Pred nami je skorajšnji zlom zdravstvenega sistema, tudi aktualno politično dogajanje ne vzbuja optimizma, prej bi rekel, da velik pesimizem.
Več na N1info.si.
Preberite še: Po kateri poti bo šla SDS?
Ekskluzivni članek za digitalne naročnike in bralce tednika Domovina:
Anketa Domovine: Tako volivci SDS-a kot NSi-ja prihodnost desne sredine vidijo v novih voditeljih
Digitalno naročnino lahko, zaenkrat še po adventni ceni, sklenete na naročniški strani.
Ekskluzivni članek za digitalne naročnike in bralce tednika Domovina:
Anketa Domovine: Tako volivci SDS-a kot NSi-ja prihodnost desne sredine vidijo v novih voditeljih
Digitalno naročnino lahko, zaenkrat še po adventni ceni, sklenete na naročniški strani.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Stajerska2021
Logar je pravo razočaranje!
Kljub odličnemu štartu, saj mu je v dveh dneh uspelo zbrati cca 14.000 podpisov (NPM se je za 5.000 podpisov borila do zadnjega, tudi na čudne načine???), na soočenjih ni izkoristil vseh prednosti, saj se je obnašal tako, kot da je zmaga že njegova. Svetopisemski rek - če me udariš po levem licu, me daj še po desnem - se ni obrestoval. Takega medlega predsednika, ki se je vseskozi branil očitkov zoper SDS in JJ, ne potrebujemo. Imel je municije za protikandidatko za več oddaj, pa ni izkoristil nobene priložnosti. Res pa je, da je tudi DVK pomagala, v duhu Stalinovega reka - ni važno kako folk glasuje, važno je kdo glasove šteje!
ZATO JE BIL DRUGI!
Walter
Tudi za casa vladanja vlade Janeza Janse se ta se potreben Zakon o vajenistvu ni ponovno aktiviral.Zelo sem razocaran kajti takratna politicna stranka ZLSD danes SD ki je likvidirala Zakon o vajenistvu dejala,da gospodarstvo izkorisca vajence.Kar je bil to damo izgovor.Potem v Avstriji izkoriscajo vajence ze 100 let.Avstrija sto let ni spreminjala zakona o vajenistvu.
Jaz osebno ne potrebujem vec vajence,potrebuje ga gospodarstvo.Moj zadnji vajenec je danes dr. znanosti.Tudi arhitekt Joze Plecnik je tudi bil najprej vajenec. In kar je najbolj zalostno,da je bil tudi Tito najprej vajenec in na to so pravni nasledniki ZKS na to pozabili.In ce bi Tito danes se zivel bi vse te preoblevene komuniste strpal na Goli otok.
Imeli smo veliko priloznost,da bi lahko ponovno uvedli pravi zakon o vajenistvu vendar to se do danes ni zgodilo.Posledice so tukaj,da danes nimamo vec dolocenih poklicev,nemateri poklici so ze izumrli.In ker nismo zahtevali ODGOVORNOST od pravnih naslednikov ZKS tako ima zapisano besedo ODGOVORNOST v Ustavi RS.Potem se tudi ne cudim,da je danes taksen rezultat nase politicne stranke SDS.
Na koncu naj.omenim,da samo Janez Jansa tega ne more narediti,naredijo pa lahko strokovmo usposabljeni pri nasi stranki SDS
Walter
Sem clan SDS ze od vsega zacetka in podpornik Janeza Janse in Anzeta Logarja.
Ze mnogo let opozarjam na izobrazevalni sistem vajenistva.V prvi vrsti sem aktivno deloval,javnost obvecal,da je to eden od naj
pomembnejsih zadev kar se tice delavcev na vseh podrocjih.
Ze leta 1979 sem aktivmo opozarjal,da je takratna politicna stranka ZLSD danes SD likvidirala Zakon o vajenistvu.Danes je ze minilo natancno 44 let odkar nimamo vec pravega zakona o vajenistvu.
Tudi za vasa vladanja
korosec.france
Bravo, brihta, g.Logar!
Vse najboljše za naprej, absolutno. Še veliko bomo videli, če bomo še živi, seveda.
g.Logar ne paše v nobeno do zdaj znano šablono ali kalup. Ok? Gremo naprej
Gre za velik potencial.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ker gre za veliko zadevo , je veliko jajčarjev živčnih.
Med prvimi se je skokodajsal zblojeni Pogorelec. Navaden pubertetnik kratkega dosega.
Srečno, dr.Logar!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.