Milan Krek, Portal Plus: Najšibkejša točka slovenskega zdravstvenega sistema je ravno ministrstvo za zdravje!

Uredništvo

Foto: Posnetek zaslona
Minister za zdravje Danijel Bešič Loredan nam je ob začetku svojega mandata obljubil, da bo naredil kar 18-mesečni stresni test zdravstva. Toda vlaganje zakona, ki tega omogoča, je po besedah nekdanjega direktorja NIJZ Milana Kreka recept za katastrofo, saj minister niti po potrditvi zakona v DZ ne zna pojasniti, kdo bo ta test sploh izvajal, poleg tega pa se Loredan pred vlaganjem zakona sploh ni pogovoril s tistimi, ki jih bo ta najbolj prizadel, oziroma jim pomagal.

"Vse kaže na to, da minister preprosto ve, kaj slovensko zdravstvo potrebuje. Potem smo lahko presrečni, da imamo končno ministra, ki ve, kaj potrebuje slovensko zdravstvo. In srečen je lahko tudi predsednik vlade kot predsednik Gibanja Svoboda, saj bodo rešili zdravstveni sistem prav oni. Si lahko mislite, kakšna čast bo pripadala njemu, vsaj tako si verjetno misli in predstavlja v svoji predsedniški naivnosti. Zakaj tako pišem? Zato ker samo naivni predsednik vlade lahko dovoli tako naivno eksperimentiranje z slovenskim zdravstvom in denarjem, še posebej če je doktor znanosti."

Zato Krek po treh mesecih mandata ocenjuje, "da je aktualni minister za zdravje Danijel Bešič Loredan v tem trenutku najšibkejša točka v slovenskem zdravstvenem sistemu."

Celoten prispevek si lahko preberete na Portalu Plus.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki