Milan Krek, Portal Plus: Najšibkejša točka slovenskega zdravstvenega sistema je ravno ministrstvo za zdravje!
Minister za zdravje Danijel Bešič Loredan nam je ob začetku svojega mandata obljubil, da bo naredil kar 18-mesečni stresni test zdravstva. Toda vlaganje zakona, ki tega omogoča, je po besedah nekdanjega direktorja NIJZ Milana Kreka recept za katastrofo, saj minister niti po potrditvi zakona v DZ ne zna pojasniti, kdo bo ta test sploh izvajal, poleg tega pa se Loredan pred vlaganjem zakona sploh ni pogovoril s tistimi, ki jih bo ta najbolj prizadel, oziroma jim pomagal.
"Vse kaže na to, da minister preprosto ve, kaj slovensko zdravstvo potrebuje. Potem smo lahko presrečni, da imamo končno ministra, ki ve, kaj potrebuje slovensko zdravstvo. In srečen je lahko tudi predsednik vlade kot predsednik Gibanja Svoboda, saj bodo rešili zdravstveni sistem prav oni. Si lahko mislite, kakšna čast bo pripadala njemu, vsaj tako si verjetno misli in predstavlja v svoji predsedniški naivnosti. Zakaj tako pišem? Zato ker samo naivni predsednik vlade lahko dovoli tako naivno eksperimentiranje z slovenskim zdravstvom in denarjem, še posebej če je doktor znanosti."
Zato Krek po treh mesecih mandata ocenjuje, "da je aktualni minister za zdravje Danijel Bešič Loredan v tem trenutku najšibkejša točka v slovenskem zdravstvenem sistemu."
Celoten prispevek si lahko preberete na Portalu Plus.
"Vse kaže na to, da minister preprosto ve, kaj slovensko zdravstvo potrebuje. Potem smo lahko presrečni, da imamo končno ministra, ki ve, kaj potrebuje slovensko zdravstvo. In srečen je lahko tudi predsednik vlade kot predsednik Gibanja Svoboda, saj bodo rešili zdravstveni sistem prav oni. Si lahko mislite, kakšna čast bo pripadala njemu, vsaj tako si verjetno misli in predstavlja v svoji predsedniški naivnosti. Zakaj tako pišem? Zato ker samo naivni predsednik vlade lahko dovoli tako naivno eksperimentiranje z slovenskim zdravstvom in denarjem, še posebej če je doktor znanosti."
Zato Krek po treh mesecih mandata ocenjuje, "da je aktualni minister za zdravje Danijel Bešič Loredan v tem trenutku najšibkejša točka v slovenskem zdravstvenem sistemu."
Celoten prispevek si lahko preberete na Portalu Plus.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
trebor
Preresno se jemlje te diletante v v vladi...oni so svoje že dosegli: ni zmagal Janša, vse ostalo, kaj bodo naredili, je infantilizem...vsega so pa krivi izrojeni mediji, najbolj od vseh RTV Slovenija.
Jonsky
Seveda, vlada je bila dosti bolj kompetentna, ko so jo vodili diplomant FSPN smer obramboslovje, kozjanski hlod in brežiški rokometaš, ki se je " malce nerodno izrazil", pa fant, ki se je rad vozil z vojaškimi letali. Pa vizionarski gospodarski minister, ki je uspel s svojimi kadrovskimi potezami ustvariti novega predsednika vlade, temu bi lahko rekli čudež.
Jonsky
Še opravičujem, ne gospodarski, minister za infrastrukturo. Popravek.
Jonsky
Seveda gre za popolnoma objektivno strokovno oceno, v kateri ni niti kančka osebne prizadetosti zaradi odstavitve s funkcije, katero je opravljal briljantno in v zadovoljstvo vsega prebivalstva.
kurblvela
Pokradejo nam za pribl. 900 referendumov/leto. Vsak dan bi bila lahko 2 referenduma!!
kurblvela
Jasno, to je res. Iz cele zlovenije se vozijo v jankovićevo ljubljano, se drenjajo kot svinje ob koritu in nam kradejo naš denar, 3,5 mrd/leto !!!
rasputin
Če mečejo denar skozi okno za predrage žilne opornice in vse vrste drugih potrat, naj najamejo še kakšno svetovalno hišo, ki bo naredila analizo slovenskega zdravstvenega sistema in predlagala rešitve.
To seveda ne pride nobenemu na misel, ker je preveč tistih, ki v sedanjem zdravstvenem sistemu plavajo kot riba v vodi. Če bi slučajno kaka neodvisna, najbolje tuja institucija naredila tovrstno analizo in pripravila predlog reforme, pa bi se najbrž končalo tako, kot se je končalo, ko se je nek nemški strokovnjak za železnice nekaj časa šel Doh Kihota, ki naj bi reformiral slovenske železnice. Seveda mu ni uspelo, kajti zakoreninjeni privilegiji tistih, ki odločajo, so premagali nemško pamet in nemške izkušnje.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.