Mazzini: Zdravstvo odlično, pacienti slabo
Ker Miha Mazzini o slovenskem zdravstvu ne želi napisati knjige, ampak zgolj kolumno za Siol.net, se osredotoči zgolj na en element: čakalne vrste. Zato si izbere junaka Janeza K., ki ga s težavami v kolenu popelje po znamenitostih našega zdravstva.
Ker njegov primer ni nujen, se lahko čakanje na enega in drugega zdravnika, čakanje na rentgen in nenazadnje na operacijo kolena razvleče na 440 dni. Na operacijo ga, ko je že na čakalni listi nanjo, pokličejo kadarkoli. Če je na počitnicah ali na službenem potovanju, preprosto pade spet na konec čakalne liste. Slovenci smo namreč najbolj delaven narod, ki lahko v vsakem trenutku skoči kamorkoli.
Po drugi strani se čakalne vrste tako razvlečejo, da se lahko zgodi, da se o znancu, ki je na eni izmed čakalnih list, kmalu govori v pretekliku. Oziroma zgolj spominja v pretekliku.
Če hoče človek preživeti, pač plača dvakrat. Državi in privatniku. Po možnosti trikrat - še za vse žive mavže, ki naj bi lajšale bolečine in ki se na Facebooku tako radodarno delijo, namesto da bi ljudje kaj ukrepali proti takšnemu zdravstvu. Pa ne zgolj navadni smrtniki, tudi novinarji se izogibajo zdravstvenih lobijev.
Mazzini upa, da se bodo ljudje zganili. Saj če niti za smrt otrok nihče ne odgovarja, je Slovenija izgubljena.
Celoten prispevek si lahko preberete na Siol.net.
Ker njegov primer ni nujen, se lahko čakanje na enega in drugega zdravnika, čakanje na rentgen in nenazadnje na operacijo kolena razvleče na 440 dni. Na operacijo ga, ko je že na čakalni listi nanjo, pokličejo kadarkoli. Če je na počitnicah ali na službenem potovanju, preprosto pade spet na konec čakalne liste. Slovenci smo namreč najbolj delaven narod, ki lahko v vsakem trenutku skoči kamorkoli.
Po drugi strani se čakalne vrste tako razvlečejo, da se lahko zgodi, da se o znancu, ki je na eni izmed čakalnih list, kmalu govori v pretekliku. Oziroma zgolj spominja v pretekliku.
Če hoče človek preživeti, pač plača dvakrat. Državi in privatniku. Po možnosti trikrat - še za vse žive mavže, ki naj bi lajšale bolečine in ki se na Facebooku tako radodarno delijo, namesto da bi ljudje kaj ukrepali proti takšnemu zdravstvu. Pa ne zgolj navadni smrtniki, tudi novinarji se izogibajo zdravstvenih lobijev.
Mazzini upa, da se bodo ljudje zganili. Saj če niti za smrt otrok nihče ne odgovarja, je Slovenija izgubljena.
Celoten prispevek si lahko preberete na Siol.net.
Povezani članki
Zadnje objave
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.