Opsovan, ker je podprl Logarja, zdaj dr. Pavliha odgovarja: Je tako obsojanja vredno, da človek podpre določeno osebo zaradi njegovih vrlin in veščin?

Uredništvo

Vir: Wikipedija
Dr. Marko Pavliha, nekdanji poslanec LDS ter mednarodni strokovnjak na področju pomorstva, je v svojem zapisu na Facebooku razkril, da je bil deležen prenekaterih žalitev in psovanj, češ, “prikrit janševist je med nami", ker je poleg Pirc Musarjeve čestital tudi Anžetu Logarju. Zato je javno obrazložil svoj glas za Logarja, ki je za Marto Kos njegova druga izbira za predsednika republike.

»Ko so Marto grdo izigrali v lastni stranki (in še kdo iz ozadja), sem glas oddal za Anžeta, ki me je med drugim prijetno presenetil kot odličen zunanji minister. Zakaj? Zaradi vrhunske strokovnosti in povezovalnosti, pa tudi prijaznosti, umirjenosti, zmernosti in strpnosti, za nameček pa je med njegovimi vodilnimi podporniki v predsedniški kampaniji sijajna znanstvenica in političarka dr. Romana Jordan, ki jo tudi zelo cenim,« je zapisal Pavliha in dodal, da ga je Logar povabil v strateški svet za zunanjo politiko in kot moderatorja okrogle mize zunanjih ministrov o Severnem Jadranu na Blejski strateški forum, čeprav se “uradno” nahajata na različnih političnih straneh.

»Je potemtakem res tako obsojanja vredno, da človek razmišlja s svojo glavo in srcem ter podpre določeno osebo zaradi njenih vrlin in veščin, ne glede na politično ali drugo opredeljenost? Nenazadnje takšno diskriminacijo prepoveduje tudi naša ustava, po kateri so celo poslanci predstavniki celotnega ljudstva in ne le svojih političnih strank. Tako bom ravnal tudi v drugem krogu, pa četudi ostanem brez nekaterih navideznih prijateljev,« poudarja Pavliha.

 Preberite njegov zapis na facebooku
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki