Opsovan, ker je podprl Logarja, zdaj dr. Pavliha odgovarja: Je tako obsojanja vredno, da človek podpre določeno osebo zaradi njegovih vrlin in veščin?
Dr. Marko Pavliha, nekdanji poslanec LDS ter mednarodni strokovnjak na področju pomorstva, je v svojem zapisu na Facebooku razkril, da je bil deležen prenekaterih žalitev in psovanj, češ, “prikrit janševist je med nami", ker je poleg Pirc Musarjeve čestital tudi Anžetu Logarju. Zato je javno obrazložil svoj glas za Logarja, ki je za Marto Kos njegova druga izbira za predsednika republike.
»Ko so Marto grdo izigrali v lastni stranki (in še kdo iz ozadja), sem glas oddal za Anžeta, ki me je med drugim prijetno presenetil kot odličen zunanji minister. Zakaj? Zaradi vrhunske strokovnosti in povezovalnosti, pa tudi prijaznosti, umirjenosti, zmernosti in strpnosti, za nameček pa je med njegovimi vodilnimi podporniki v predsedniški kampaniji sijajna znanstvenica in političarka dr. Romana Jordan, ki jo tudi zelo cenim,« je zapisal Pavliha in dodal, da ga je Logar povabil v strateški svet za zunanjo politiko in kot moderatorja okrogle mize zunanjih ministrov o Severnem Jadranu na Blejski strateški forum, čeprav se “uradno” nahajata na različnih političnih straneh.
»Je potemtakem res tako obsojanja vredno, da človek razmišlja s svojo glavo in srcem ter podpre določeno osebo zaradi njenih vrlin in veščin, ne glede na politično ali drugo opredeljenost? Nenazadnje takšno diskriminacijo prepoveduje tudi naša ustava, po kateri so celo poslanci predstavniki celotnega ljudstva in ne le svojih političnih strank. Tako bom ravnal tudi v drugem krogu, pa četudi ostanem brez nekaterih navideznih prijateljev,« poudarja Pavliha.
Preberite njegov zapis na facebooku
»Ko so Marto grdo izigrali v lastni stranki (in še kdo iz ozadja), sem glas oddal za Anžeta, ki me je med drugim prijetno presenetil kot odličen zunanji minister. Zakaj? Zaradi vrhunske strokovnosti in povezovalnosti, pa tudi prijaznosti, umirjenosti, zmernosti in strpnosti, za nameček pa je med njegovimi vodilnimi podporniki v predsedniški kampaniji sijajna znanstvenica in političarka dr. Romana Jordan, ki jo tudi zelo cenim,« je zapisal Pavliha in dodal, da ga je Logar povabil v strateški svet za zunanjo politiko in kot moderatorja okrogle mize zunanjih ministrov o Severnem Jadranu na Blejski strateški forum, čeprav se “uradno” nahajata na različnih političnih straneh.
»Je potemtakem res tako obsojanja vredno, da človek razmišlja s svojo glavo in srcem ter podpre določeno osebo zaradi njenih vrlin in veščin, ne glede na politično ali drugo opredeljenost? Nenazadnje takšno diskriminacijo prepoveduje tudi naša ustava, po kateri so celo poslanci predstavniki celotnega ljudstva in ne le svojih političnih strank. Tako bom ravnal tudi v drugem krogu, pa četudi ostanem brez nekaterih navideznih prijateljev,« poudarja Pavliha.
Preberite njegov zapis na facebooku
Povezani članki
Zadnje objave
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Do izbranega zdravnika le še štiri dni v tednu?
25. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
Kaj pa vem
Že nekaj pomembnih ljudi iz različnih strank, nima več stranke, ki bi ji lahko pripadali. Med njimi jih je kar nekaj, ki večkrat gostujejo v Faktorju. Sčasoma se bo tudi ta histerija z raznimi nikami in golobi izpela in takrat bo čas za eno resno sredinsko stranko. Naj se Golobovi še tako trudijo z oživitvijo bivše LDS, iz tega ne bo nič, ta stranka je truplo. Sam Golob se iz izjave v izjavo bolj zapleta, zdaj nas prepričuje, da Evropa pravzaprav sprejema ukrepe, ki jih je predlagal on, ja kaj pa še?!? Poudarjam, večina Slovencev je konservativnih, za Goloba in podobne histerike, z bolano Niko na čelu glasujejo le zato, ker jim nihče pošteno ne pove, kaj progresivizem v praksi prinaša. Ko 12 letne deklice ne bodo hotele stoje lulati in ko se bodo 12 letni fantiči uprli, da bi nosili roza pentljice, se bodo starši mogoče pa le vprašali; tukaj je pa nekaj narobe. Anže Logar lahko na diplomatski in vendar razumljiv način razloži kaj ta "naprednost" prinaša v praksi. Pri teh stvareh direktno ne gre, razne nike takoj popade histerija.
MEFISTO
Predsednik vlade Robert Golob, ki podpihuje histerijo, ga bo vzel "na piko".
Kraševka
Dr Marko Pavliha mi je vedno deloval, kot pokončen in pošten človek, ki ceni vrline, neglede na koga se nanašajo.
Vedno sem ga občudovala, da kot Levičar ni deloval samo za Levi POL, ampak za skupno dobro Slovenije.
Takih je med Levičarji premalo.
Čestitam mu, da se je tudi tokrat na VOLITVAH odločil, da podpre NAJPRIMERNEJŠEGA kandidata za predsednika naše države Slovenije!
To, da Levičarji sedaj Marka Pavliho NAPADAJO, pa je zeeelo podlo.
To bi morala naša Nacionalka problematizirati veliko bolj (Kdo Pavliho napada je dokazano), kot v primeru Nike Kovač, ker jo je "mogoče" napadel "neznan moški", zaradi katerega Nika nasmejano "trpi" .
Bravo dr. Marko Pavliha za vašo pokončno držo!
Soloobveznababica
Se strinjam z napisanim in zelim,da bi bilo vec takih ljudi, Ki razmisljajo s svojo glavo. Lepo povedano in upam,da bodo ljudje pocasi zaceli uporabljat svojo pamet,ne pa samo ponavljanje predvsem proti enistranki , mogoce kdaj tudi opraviceno.ampak kar vse stranke imajo" pluse in minuse" Tole zdaj je pa enostavno"gonja" Proti SDS.
Marko Pavliha
Hvala za prijazne besede.🙏
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj en lep dober dan vsem.
Tole je pa lepo od dr. Pavlihe, da je podprl dr. Logarja.
Upam, da bo imel kot prva lastovka . veliko posnemovalcev. L.r. Janez KK
morituri
Golob je za svojo čredo alfa samec in vsi se mu morajo podrejati in nihče ne sme misliti s svojo glavo. Malo ga razumem, ker njegove kure res ne morejo razmišljati s svojo glavo saj jim izobrazba ni dala zdrave kmečke pameti, Golob pa se s svojim sovraštvom do opozicije obnaša kot Stalin v Katinskem gozdu.
Marko Pavliha
Najlepša hvala.🙏
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.