Luka Lisjak Gabrijelčič, Delo: S falconom si delimo nebo
Luka Lisjak Gabrijelčič komentira nedavno letenje s falconom predsednice Državnega zbora, Urške Klakočar Zupančič, na koncert na Dunaj ter njen odziv na kritiko.
Spomni nas, da je od prvih diskusij o vladnih letalih minilo več kot 20 let, ko se je javnost negativno odzvala na nakup falcona 900EX s strani Drnovškove vlade.
Razloži, da je bil nakup falcona eden prvih indicev spremembe v javnem mnenju, ki je odločitev smatralo za pretirano zapravljivo v ekonomsko vprašljivih časih. Na koncu je demobilizacija javnosti stala LDS volitev 2004.
Danes je zavest o energetski potratnosti letal bolj razširjena in tudi predmet političnih ukrepov za njen nadzor.
Več preberite TUKAJ.
Spomni nas, da je od prvih diskusij o vladnih letalih minilo več kot 20 let, ko se je javnost negativno odzvala na nakup falcona 900EX s strani Drnovškove vlade.
Razloži, da je bil nakup falcona eden prvih indicev spremembe v javnem mnenju, ki je odločitev smatralo za pretirano zapravljivo v ekonomsko vprašljivih časih. Na koncu je demobilizacija javnosti stala LDS volitev 2004.
Danes je zavest o energetski potratnosti letal bolj razširjena in tudi predmet političnih ukrepov za njen nadzor.
Iz vseh teh razlogov dvomim, da bo slovenska javnost v dejanju predsednice parlamenta videla kaj drugega od oblastniške prevzetnosti in tistega samoumevnega občutka privilegiranosti, ki mu v angleščini pravijo ˝sense of entitlement˝. Občutka, ki bi utegnil biti za povprečno slovensko družino za odtenek bolj prebavljiv, če je ne bi njen mentor in strankarski šef Robert Golob v isti sapi prepričeval, naj se zavoljo okolja odpove pečenki na večerni mizi. Hipokrizija je enostavno prevelika. Še zlasti ker se je predsednica parlamenta na povsem razumne kritike odzvala z nadutostjo razvajene povzpetnice: ˝Mar naj se vozim s kočijo?˝
Več preberite TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Stajerska2021
Naša helikopterska vlada se ravna po tisti narodni - poslušaj me, kaj govorim in in ne glej, kaj počnem.
Prevod, ker sem oblast, lahko počnem karkoli!
rasputin
Falcon je bil pogreb LDS. Namesto, da bi Drnovškova vlada nabavila bistveno cenejši in manj potraten Canaidair, za kar je imela že usposobljene pilote in mehanike, se je komisija, ki je izvajala javno naročilo, odločila za bistveno dražji Falcon. Verjetno zaradi višje provizije...
Potem je bilo letalo zaradi pritiska javnosti kar nekaj let v najemu, nakar je romalo na drago popravilo in potem se je začelo uporabljati za "prevoz ranjencev". Takšen je menda bil uradni razlog nabave predragega letala, ki ga je uradno nabavila Slovenska vojska.
Kot kaže, ima letalo nek urok. Kdorkoli ga uporablja, tvega politično kariero. Javnost je neobčutljiva na vse zlorabe in kraje globoke države, ko pa sliši, da se nekdo prevaža z letalom, katerega polet stane več tisoč evrov na uro, pa to raji dvigne pritisk. Normalno.
Kdor ima recimo 1000 EUR mesečnih prihodkov in izve, da je to morda za 20 minut vožnje z letalom, s katerim se prelestna Urška s spletičnami pelje na razkošno predstavo na Dunaj, ni prav nič čudnega, če mu zavre kri. In večina ljudi se giblje tam nekje okrog 1000 EUR mesečnih prihodkov, mnogi pa se morajo zadovoljiti tudi z manj.
In Urška ima potem pogum oštevati Joca Pečečnika, da razmišlja preveč kapitalistično. Sama pa se prav nič socialistično prevaža v pregrešno dragem letalu, ki je bilo kupljeno po zaslugi slovenskih podjetnikov, ki vzdržujejo državljane, državo in njene številne parazite.
Kraševka
Se pridružujem vašemu mnenju. Golobovi mislijo, da so nesmrtni. Vendar tudi jaz mislim, da se bo ljudem vendarle posvetilo, da je ta vlada ŠKODLJIVA in bi morala v "remont". Taki Svobodnjaki, bi v opoziciji imeli manj možnosti, delati državljanom škodo. Namesto kolesarit, pojdimo pred PARLAMENT s pesmijo: "Ustanite v suženstvo zakleti....." Ali pa s pesmijo: iz opere Nabuco - PESEM SUŽNJEV. Kajti TIHA večina, se res počuti kot sužnji, ki mora z DAVKI - plačevati NEUMNOSTI. .vladajočih.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.