Luka Lisjak Gabrijelčič, Delo: Ruski mir in ukrajinska vojna

Luka Lisjak Gabrijelčič piše v svoji tedenski kolumni za Delo o ukrajinski protiofenzivi in njenih posledicah. "Ukrajinska ofenziva v porečju reke Donec je presenetila malodane vse zunanje akterje in opazovalce. Začenši seveda z rusko vojsko, ki je v nekaj dneh v paniki zapustila ozemlje, ki ga je z velikimi žrtvami osvajala dolge mesece in za to (kot izpričuje očitno pristni interni dokument, ki je s pomočjo ruske opozicije pricurljal v javnost) žrtvovala najmanj petdeset tisoč mladih življenj svojih vojakov – skoraj toliko, torej, kot so jih ZDA izgubile v desetih letih krvave vojaške avanture v Vietnamu," pravi uvodoma.
V nadaljevanju pa zapiše: "Toda obenem izjemno dobro izbran čas ukrajinske ofenzive – tik pred začetkom jesenskega dežja, ki s sezonskim blatom, zloglasno "rasputico", onemogoča večje vojaške operacije – Rusiji onemogoča, da bi organizirala protiofenzivo, četudi bi bila tega sicer zmožna. Ukrajinske sile so si torej tik pred zdajci zagotovile znatno boljša izhodišča pred prihajajočo zimo. In ne le v strogo vojaškem pogledu. Še pomembnejši je zunanjepolitični učinek operacije. Ta se, kot rečeno, po eni strani kaže v dramatični šibitvi ruskega zunanjepolitičnega vpliva v državah, ki so na "specialno operacijo" do zdaj gledale z zadržanostjo, vendar brez tistega moralnega ogorčenja, ki je prevladovalo na Zahodu. Od začetka septembra dalje je predstavi, da je šlo pri odločitvi za invazijo za pošastno zmoto, težko oporekati tudi v okoljih, ki sicer gojijo razumevanje do ruskih zunanjepolitičnih ciljev."
"Pošiljanje orožja v Ukrajino, so nam zagotavljali, je zaman, saj je ruska zmaga neizbežna. Podaljševanje vojne bo le povečalo žrtve na ukrajinski strani – zato smo tisti, ki zagovarjamo oboroževaje Ukrajine, največji sovražniki ukrajinskega ljudstva – in privedlo do tega, da bo nazadnje morala pristati na slabše pogoje kot ob začetku. Največji uspeh ukrajinske jesenske ofenzive je, da je takšnim argumentom izpodbila dno, in sicer tik pred začetkom kurilne sezone, ko bi se, po nuji stvari, vse več prebivalcem Evropske unije zdelo prikladno verjeti vanje," razmišlja Lisjak.
Celoten komentar preberite na Delu.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
28 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Kjer kaj napiše "rasPutin" je nedvomno -prva ŽRTEV - PRAVA - RESNICA.
Ker je pač čisto nepomemben anonimen, nemoško boječ, skrivajoč se propagandist oz. "PROPAGANDNA LUTKA".
KDO JE BIL V UKRAJINI ZATIRAN IN KDO NE - BODO ŽE UGOTOVILI RESNI, polno predstavljeni - AKADEMSKI ZGODOVINARJI: kar zapiše anonimni,
verjetno nad 80 let stari "rasputin" - je čisto nepomembno,
saj ni v stiku z verodostojnimi primarnimi viri in prepisuje z interneta, oz. kot "papagaj" ponavlja izraze Putin uradne propagande, ki so: "Ukrajinci- NACISTI"
-seveda pa niso NERUSI-UKRAJINCI nobeni "nacisti" - pač pa so DOMOVINSKI PREBIVALCI Ukrajine, Rusi pa so bili v Ukrajino vedno le politično-državno naseljevani
iz Moskve. Dejstvo. Dokazljivo.
verjetno v kakem BIFEJU v LJ.
Položaj postaja v Ukrajini in v Putin Rusiji - zelo RESEN.
V naslednjih dneh bo sledilo nadaljevanje NERUSI-UKRAJINSKE PROTIOFENZIVE.
Katere cilj bo dokončn IZGON OKUPATORSKIH Putin Rusov iz KHERSON, IZ DONBASA itd.- in Krima.
NATO in ZDA že vidita, da bodo Zelenskega Ukrajinci potrebovali res močno podporo
NATO - PROTIRAKETNOO ZAŠČITO - proti Putin BOMBNIKOM.
Ko bodo ZELENSKEGA Ukrajinci začeli sestreljevati Putin bombnike
- bo Putin Ruse zagotovo minila volja do nadaljevanja - te "vojne operacije" v Ukrajini, katere namen
JE BIL - ODVZETI NERUSOM-UKRAJINCEM NJIH DOMOVINO - Ukrajino.
Razveseljivo je tudi,
da so KRIMSKI TATARI ustanovili svojo enoto za boj proti Putin RUSOM.
Vse to najdete na internetu,
če v Google okence vtipkate besedi WAR in UKRAIN. L.R. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
BBC NEWS: "ACCOUNTS OF RUSSIAN TORTURE EMERGE IN LIBERATED AEREAS". DOBITE NA INTERNETU: DIREKTNO ALI PREKO war ukrain. Oglejte si ta prispevek BBC - iz od okupatorskih Rusov osvobojene Balaklije, pa presodite, kakšen okupator oz. oblastnik so bili OKUPATORKI Putin Rusi 6 mesecev pri Harkovu. - v zdaj osvobojenih krajih okrog Harkova. l..r. Janez KK
rasputin
Leyenova je globalistična lutka, ki dela, kar ji ukažejo njeni strici iz ozadja. Ukrajina še 20-30 let ne bo zrela za vstop v EU, razen če ne bo EU poteptala vseh svojih načel in kriterijev in bo sprejela medse državo, podobno Izraelu, ki ima trajno vojno stanje s svojo zatirano palestinsko manjšino.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Gospa EU Leynova - je že - zelo v redu gospa - v vsem. Da nisi ti - nekakšna, od nekoga "lutka" Ha, ha - spet obračanje dejstev. UKRAJINCI-NERUSI - so bili zatirana VEČINA - s strani RUSKE MANJŠINE - V NJIH DOMOVINI Ukrajini. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Dodam naj še aktualno stanje, glede Ukrajine - kot je razvidno z INTERNETA, če vtipkamo besedi WAR UKRAIN - v Google iskalno okno. - ZDA predsednik J. BIDEN - JE OSTRO POSVARIL Putin Ruse - glede neuporabe A- bomb ter glede obvezne neuporabe KEMIČNIH IN BIOLOŠKIH OROŽIJ v Ukrajini. - opazna je povečana aktivnost NATA: - zdi se, da bodo Ukrajini dostavili tudi RAKETE za sestreljevanje visoko letečih BOMBNIKOV, s kakršnimi so Putin Rusi bombardirali nek JEZ IN POVZROČILI POPLAVO ter zbombardirali neko ELEKTRARNO OZ. TRANSFORMATORSKO CENTRALO v Ukrajini, - boji za zavzetje DONBASA BODO ZELO TEŽKI, saj imajo Putin Rusi tam "VAGNER" PLAČANCE-MORILCE IN KRIMINALCE in Kadirov Čečene. - če bodo Putin BRUTALNI Rusi - začeli napadati - CIVILNO infrastrukturo BO PA VERJETNO POTREBNO POSREDOVANJE - OZN - mednarodnih enot v Ukrajini. - PREBIVALSTVO Moskve je v šoku, zbegano, osramočeno, prestrašeno, - ker so šele zdaj zvedeli za SMRT nad 60.000 MLADIH VOJAKOV - Rusov itd. Nerusko prebivalstvo v Kazahstanu itd. - že Izganja priseljnce Putin RUSE. vEČ, ČE BEROČI NAJDETE SAMI OZ. NAJ NOVO V POVEZAVI Z uKRAJINO - objavijo AVTORJI Domovine. L. r. Janez KK
rasputin
UKRAJINCI-NERUSI – so bili zatirana VEČINA – s strani RUSKE MANJŠINE **** Obratno je res. Po razpadu SZ in osamosvojitvi Ukrajine, so ukrajinski Rusi postali drugorazredni državljani.
rasputin
Domnevam, da te “ničvredne” “vhunske geoplitične ocene” piše
en penzioniran ex KP, ZK, morda ex JLA “SISTEMČIK”,
***
Očitno sodiš po sebi, ki si bil ponosen lastnik rdeče knjižice. Sam nisem bil nikoli to, še manj je tvoja kristalna krogla točna glede drugih etiket na moj račun.
Ob tvoji oceni o ničvrednosti mojega pisanja, lahko rečem le to, da je moje pisanje v odnosu do tebe in tebi podobnih žal kot metanje biserov svinjam.
Ne pričakujem, da boš s svojim omejenim obzorjem kaj prida razumel.
S tvojim klobasanjem brez repa in glave kažeš svoj nivo dojemanja ...
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ha, ha - človek - spet si v temeljiti ZMOTI. Jaz sem po rodu iz okolja - TAM SEM PREŽIVEL TUDI MOJA OTROŠKA LETA - vzornih kmetov in obrtnikov iz "verske, krepostne, "ORLOVSKE" Komende, ki so dobro uspevali in trgovali s keramiko za peči že v času Marije TEREZIJE., ko so samostojno trgovali od Dunaja do Trsta. Name tisti ex stalinisti, Maček, Kardelj, Dolanc, J.B. Tito - niso naredili nobenega vtisa oz. le - slab vtis - upoštevanja nepotrebnih ljudi. "RDEČA KNJIŽICA" , aktivnost v e KP; ZK itd. spada mmed tvoje probleme: povedal sem že, da sem 2 leti delal v kmetijstvu nato pa 38 let le strokovno - v knjižničarstvu: izposoja in inormiranje, neposredno ljudem. Zapomni si to že enkrat. L.r. Janez KK
rasputin
A res, iz kmečko-rokodelske družine si? Jaz sem pa mislil, da si potomec kakšnih kraljev: kozaških, ukrajinskih, tatarskih... Kdo ve, mogoče pa si - V Svetukigani.
Peter Klepec
Sicer pa, diskusija okoli detajlov okoli tega kdo napreduje ali ne, je ta nas Evropejce manj pomembna od novega statusa odnosov z Rusijo.
Cas sodelovanja, trgovine daj-dam je preteklost. Ravno tako je passé zmanjsevanje evropskih vojsk v korist blagostanja. Nemci so ze zagnali svojo vojasko industrijo, podobno Anglezi in Francozi. Cez nekaj casa bo Evropa spet polna leopardov, himarsov in se cele vrste orozja, ki ga bodo sedaj pospeseno razvili. V vsaki vojni se zgodi neverjeten tehnoloski razvoj vojaske tehnike. Jasno, da bomo to placali in bomo zaradi tega mnogo manj “hodili na morje” in podobno. Tudi pred 40 leti, v casu hladne vojne je bilo tako. Ampak poti nazaj ni vec, Putin jo je zaprl. Zaupanje je slo po gobe.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Imate prav. Pisanje "rasPutina"="urosa.samca"=Friderika" je zelo podobno PRORUSKIM fantazijam dela STAREJŠIH Srbov na INFO BALKANU ITD. VERJETNO JE "RASpUTIN" ZELO STAR, ČASTI CELO ZLOČINSKEGA J.B. Tita, KI JE UMRL PRED 42 LETI. Lr. Janez KK
rasputin
Rusija in Kitajska načrtujeta izgradnjo plinovoda Rusija-Kitajska, ki bo nadomestil Severni tok 2 iz Rusije v Nemčijo.
https://duckduckgo.com/?q=Russia+-+China+Pipeline&t=brave&ia=web
Zahod peha Rusijo v naročje Kitajski, od česar bo imel samo vsestransko škodo in nobene koristi. Zlasti to velja za Evropo. Vse za geopolitične interese Amerike, ki želi obvaldovati ves svet.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Kakšno zavajanje. E se s pomočjo ZDA trudi za svoje interese. Ali naj bi bila EU in naša R.SLO v kakšni tesnejši povezavi s Putin Rusijo, to katastrofičn, napol "barbarsko" državo, v kateri nje lastni ljudje skrajno MIZERNO živijo - brez osebnih pravnih pravic, povsem odvisni od avtokratske diktature avtokrata in njegove generalske ekipe. Ki je v Ukrajini "zaslužna za grozljivo smrt cca 60.00 MLADIH RUSOV IN NERUSOV. HVALA - NE - taki nedržavi, ki je za svojo sosesčino - prava nesreča. Poglejmo samo bogato Ukrajino, kamor so se rusi samovsiljevali: kako je sedaj razrušena, s 100.00 in več mrtvih NERUSOV-UKRAJINCEV, ki nočejo biti sužnji Rusom. SLAVA UKRAJINI IN JUNAŠKIM NERUSOM-UKRAJINCEM. L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan. Ne odgovarjam na “reply” zapise na tem portalu pišočih ANONIMNIH domnevno ex KP, ZK SD itd. piscev IN VULGARNIH polit PROVOKATORJEV, KI JIH TUDI NE VIDIM OZ. JIH NE BEREM, KER JIH IMAM POD “BLOKADO” – Njih ex KP, ZK, SD, AKE-NELEVICA, PROPUTIN ITD. polit packarijje – naj lepijo kar na portale “MLADINE”, SD, Levica”, “Svoboda”, MMC RTVSLO, NECENZURIRANO itd, ČE JIM BODO DOVOLILI p.s. danes potekajo hudi boji v vsej južni Ukrajini, z dobrimi možnostmi za POGUMNE NERUSE-UKRAJINCE. ŽELIM JIM VELIKO ZMAG V DOBRO NJIH DOMOVINE IN ČIMMANJ ŽRTEV. Dosegli so Kherson. V Donbasu je zločinski V. Putin navlekel NAJEMNIŠKO VOJAŠKO MORILSKO ZDRUŽBO KRIMINALCEV, ZNANO POD IMENOM "VAGNER": Vanjo Putin vključuje tudi RUSE-KRIMINALCE iz ruskih zaporov in jih pošilja na fronto v Donbas. Vse to najdete na INTERNETU, z vtipkanjem iskalnih besed WAR in UKRAIN v Google iskalno okence.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Domnevam, da te "ničvredne" "vhunske geoplitične ocene" piše en penzioniran ex KP, ZK, morda ex JLA "SISTEMČIK", ki se mu ruši njegov svet z metropolo v ex STALIN, zdaj Putin Moskvi - ex "sistemčik, ki sliši na ime "rasPutin" - IZ KAKEGA LJ-bifeja. S pravim OSEBNIM IMENOM - se pa ne upa podpisati: takih prorusi, proPutin hujskačev je na medijskih kanalih Srbije - kot listja in trave. A se vsaj pojavljajo s pravim osebnim imenom, žal naš "rasPutin" pa niti toliko korajže nima, da bi se podpisal z njegovim pravim imenom, res "NE-MOŠKO". Npr. znani pisec špijonskih romanov, "geopolitik" itd. BGD Dejan LUČIĆ je vsaj "razkril", da je sedanji V. PUTIN - domnevno DVOJNIK tistega e KGB V. Putina, ki je pred leti - baje umrl. Sicer se pa D. lUČIĆ SPREMINJ v navadnega vojnega hujskača PROTI Albancem IN PROTI - ZDA - SEVEDA. Kot večina proruskih Srbov, ki jih skrbi situacija v Ukrajini. Imajo pa v SRBIJI - že tudi uradno "proNATO-ZDA STRANKO" - kar je zanje - napredek. Skratka- dogajanje naslednjih tednov - bo dramatično, Preko interneta razvidna situacija - je približno takšna: - proruse IZGANJAJO IZ Kazahstana, iz Gruzije, iz Azebajdžana, itd. le mali Čečenski narod se je zaradi prorusa Kadyrova še primoran boriti za Putina. Po ukrajinskem zavzetju KHERSONA bo Putin moral MOBILIZIRATI REERVISTE: policijo, redarje itd - ker sedanja "sistemčki" ruska mladina je fizično slabotna, preveč razvajena, PREMEHKUŽNA za na fronto. V Moskvi zdaj vedo, da je v Ukrajini že cca 60.000 MLADIH RUSOV IN NERUSOV - MRTVIH. Putinu preostaja le še nadalnje UNIČEVANJE Ukrajine z BOMBNIKI. Vendar bo to povzočilo ENAKE PROTIUKREPE UNIČEVANJA INFRASTRUKTURE V Putn Rusiji. Tako, da to zimo verjetno ne bo Evropa - zmrzovala. Domnevno bota ZMRZOVALI ZARADI UNIČENE INFRASTRUKTURE - PutinRusija in Ukrajina: a to nerazvajenih Ukrajncev ne bo prizadelo preveč. Kot mi v Sloveniji - se bodo greli Z DRVMI. Toliko, več najdete na INTERNETU pod WAR UKRAIN. L.R. Janez Kepic-Kern p.s. Zenskega UKRAJINCI imajo sklenjeno močno partnerstvo - z NATOM, tudi PAPIRJE ZA VSTOP V EU jim je EU- GOSPA LEYEN - že prinesla v Kijev.
rasputin
Za stanje demokracije in gospodarstva v Rusiji je v veliki meri odgovorna militantna politika Zahoda do Rusije od razpada Sovjetske zveze in Varšavskega pakta naprej. Zahod je Rusiji vsilil novo oboroževalno tekmo, ki je seveda bistveno vplivala na gospodarski razvoj Rusije pač po ekonomski altarnativi: malso ali topovi. Zahod je na prigovarjanje ameriške politike zavrnil rusko ponujeno roko in je zavrnil vsakršno možnost integracije Rusije z Evropo. Namesto tega se je Zahod odločil za novo hladno vojno z Rusijo. To je bila velikanska strateška napaka, ki je pripeljala do sedanje vojne. Razumi, če moreš.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Dodam naj samo, da bolj celovito resnico oz. podobo o dogajanjih
v Ukrajini najdete na
INTERNETU, v Google okence vtipkate besedi WAR in pa UKRAIN.
- danes Ukrajinci vstopajo v KHERSON,
po velikih žrtvah več tisoč Ukrajincev pred dnevi
v okolišu tega mesta,
- na področju DONBASA bodo tudi poizkušali izriniti RUSE, a bo težko.
- imajo pa Ukrajinci tudi
sklenjeno partnerstvo z NATO - paktom.
Za osvobodiitev Ukrajine bo potrebno še veliko pomoči in sodelovanja
s strani NATA, ZDA, EU, GB, IZRAELA saj je Rusija zelo težak vojni nasprotnik.
Toliko.
SLAVA UKRAJIMI IN POGUMNIM NERUSOM Ukrajincem
v njih borbi za njih edino domovino. In čim manj padlih. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No - zgoraj imate že spet zavajajoče pisanje proPutin propagandista
"rasPutina".
"rasPutin" ves čas PutinRUSE - AGRESORJE IN GENOCIDNEŽE - SKUŠA PRIKAZATI - NE KOT - OKUPATORJE - temveč kot ŽRTVE nerusov Ukrajincev.
Svež primer
RUSKEGA OKUPATORSKEGA GENOCIDNEGA MORIŠČA je grobišče v IZUMU.
V 400 GENOCIDNIH GROBOVIH so nerusi Ukrajinci in ne Rusi.
Doslej, v zgodovini
in tudi še sedaj se je dogajalo le genocidno vedenje in genocidna dejanja prej Stalin zdaj pa Putin RUSOV nad NERUSI-UKRAJINCI
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
Ne odgovarjam na “reply” zapise na tem portalu pišočih ANONIMNIH domnevno ex KP, ZK SD itd. piscev IN VULGARNIH polit PROVOKATORJEV, KI JIH TUDI NE VIDIM OZ. JIH NE BEREM, KER JIH IMAM POD “BLOKADO” – Njih ex KP, ZK, SD, AKE-NELEVICA, PROPUTIN ITD. polit packarijje – naj lepijo kar na portale “MLADINE”, SD, Levica”, “Svoboda”, MMC RTVSLO, NECENZURIRANO itd, ČE JIM BODO DOVOLILI
rasputin
zgoraj imate že spet zavajajoče pisanje proPutin propagandista “rasPutina”. ***** Bodi konkreten in povej, kaj je zavajajoče, kar sem napisal. V nasporotnem si pač le praznoglav opravljivec, ki brez argumentov bevskaš kot kakšno ščene.
rasputin
RUSKEGA OKUPATORSKEGA GENOCIDNEGA MORIŠČA je grobišče v IZUMU. V 400 GENOCIDNIH GROBOVIH so nerusi Ukrajinci in ne Rusi. *** Kako ti veš, kdo je v grobovih v Izujmu, koliko je žrtev in čigave so? Si kdaj slišal za to, da je prva žrtev vsake vojne resnica, zato pa je treba vsa poročila skrbno preveriti in niti v tem primeru ne moreš biti 100%, kaj res. Poglej si članek s fotografijami na spodnjem linku. Domnevna trupla so prekrita z belo tkanino, tako da je pod to tkanino lahko karkoli. Križi v gozdu, ki naj bi označevali posamične grobove, so silno nenavadni. Bi se okupator res potrudil in dal križe na množično grobišče vsakemu ubitemu posebej in bi pokopal vsakega v svojem grobu? Poleg tega je zelo težko kopati grobove med koreninami dreves. Ena slika prikazuje krsto, ki jo vlečejo iz groba sredi gozda. Kateri okupator bi se trudil, da bi pokopal v individualni krsti žrtve množičnih pobjev, ki naj bi se zgodili v Izujmu. Te fotografije so skrajno nenavadne in neprepričljive. Vse skupaj se zdi kot insceniran fotodogodek. https://www.abc.es/internacional/masacre-izium-imagenes-nsv-20220916191850-ga.html?ref=https%3A%2F%2Fwww.abc.es%2Finternacional%2Fmasacre-izium-imagenes-nsv-20220916191850-ga.html To vojno uradna propaganda prikazuje, kot da gre za spopad med satanisti in Marijino družbo., toda zločini se dogajajo na obeh straneh kot žal v vsaki vojni. Zelenski je velemojster laganja, manipuliranja in propagande. Že v Buči je skušal Zelenski poboje "saboterjev" in "kolaborantov" pripisati ruski vojski. Morda je tudi v Izujmu tako. Morda gre za mešane žrtve, ki sta jih zakrivili obe strani. ne vem in tudi ti ne veš, čeprav blefiraš, kot da veš. Misliš, da če blefiraš, da je to kredibilno, ker blefiraš v politično korektni smeri. Ni. Si zgolj neverodostojen blefer. Vsak razsoden človek, bi rekel: počakajmo in bomo videli,kaj je na stvari.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Zavajaš, ko stalno govoriš o "genocidih" nad Rusi, ki jih sedaj - ni. Obstoji pa okupacija Rusov in njih okupacijski teror nad nerusiUkrajinci. Tudi Putin ruske MUČILNICE so našli. 440 GENOCIDNO POBITIH NERUSOVUkrajincev - JE BILO TUDI MUČENIH. ZAVAJAŠ - KOLIKOR SE LE DA. "LAŽEŠ" NE, KER LAŽE SAMO TISTI, KI POZNA RESNICO, TI PA RESNICE - NITI POZNAŠ NE. IZMIŠLJUJEŠ SI CELO "BODOČE GENOCIDE" NAD Rusi,v enem od prejšnjih tvojih zapisov. V Ukrajini so OKUPATOR IN NASILNIK Putin Rusi. L.r. Janez KK
Peter Klepec
Evropa bo po svoji lastni volji “ostala odrezana od ruske energije”. Ne glede na to kdo bo v Ukrajini zmagal. Donbas je za Evropo nepomemben. Vsi tisti silni plinovodi in naftovodi so postali nepomembni.
Peter Klepec
Vi, Rasputin, enostavno kopirate in neprestano ponavljate rusko propagandno gradivo. Enostransko, nekriticno in z ocitnim namenom. Precej jalovo naprezanje, ker se vam vsi, skoraj vsi smejejo.
rasputin
Človek božji, a misliš, da se da neko trditev spodbiti zgolj tako, da rečeš, da ni resnična? Si predstavljaš, da si vseveden? Pripoveduješ svoje zgodbe, za katere ne predočiš nobenih dokazov, pri čemer je objektivno zelo težko vedeti, kaj je res in kaj ni, ker v vojni vsi lažejo. Ti si se prostovoljno pridružil vojski profesionalnih lažnivcev, zdaj pa https://canadianpatriot.org/2022/04/06/bucha-massacre-and-genocide-of-ethnic-russians-in-ukraine/ tu bralce prepričat, da so tvoje buče resnične. Prinesi dokaze! Glede genocida nad rusko manjšino v Ukrajini ni prav nobenega dvoma, da se le-ta izvaja. Na internetu najdeš zadetke na to temo, čeprav je objektivno težko, ker google cenzurira določne objave, ki ne odgovarjajo njihoemu politično-idološkemu lalupu. Podajam en tak link in izsek iz članka: https://canadianpatriot.org/2022/04/06/bucha-massacre-and-genocide-of-ethnic-russians-in-ukraine/ "Etnični Rusi so sestavljali družbeno in politično elito Ukrajine v času razcveta sovjetskega imperija, vendar so bili po razpadu Sovjetske zveze v devetdesetih letih zmanjšani na drugorazredne državljane. Državno sponzorirano preganjanje etničnih Rusov se je okrepilo po vsej Ukrajini po barvni revoluciji januarja 2005, imenovani oranžna revolucija, ki so jo orkestrirale zahodne sile in njihovi ukrajinski sodelavci, s čimer so subverzivno strmoglavili demokratično izvoljenega predsednika Ukrajine Viktorja Janukoviča. Toda pravo etnično čiščenje Rusov v Ukrajini se je začelo po udaru na Majdanu leta 2014, ko je bil ponovno odstavljen proruski ukrajinski predsednik Viktor Janukovič, sile Nata pa so sprožile osemletno izčrpavajočo vojno proti Rusiji v ukrajinski vzhodni regiji Donbas z negovanjem zloglasnega ukrajinskega Bataljon Azov, uradno del Nacionalne garde Ukrajine, ki je bil splošno priznan kot neonacistična prostovoljna paravojaška sila, povezana s tujimi belimi supremacističnimi organizacijami. Bataljon Azov je bil sprva ustanovljen kot skupina prostovoljcev maja 2014 iz ultranacionalistične tolpe Patriot of Ukraine in neonacistične skupine Social National Assembly (SNA). Kot bataljon se je skupina borila na fronti proti proruskim separatistom v Donbasu, vzhodni regiji Ukrajine.
rasputin
Ja, Peter Klepec, res je. Ruski plinovodi v Evropo so postali nepomembni. Odslej bodo pomembni ruski plinovodi na Kitajsko. Zato pa bo tudi Evropa postala nepomembna. Brez energije razvita civilizacija ne more prosperirati.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Za vse vnaprej kriviš NERUSE-UKRAJINCE - Putin Rusov pa ne kriviš - za NIČ. In to od daleč, samo na osnovi - proPutin propagande. Glede tega grobišča v IZUMU se bo že ugotovilo točno - kdo so žrtve in za kaj je zares šlo. Seveda ni izključeno, da so pokopani žrtve Putin ruske OKUPATORSKE vojske. Jaz le domnevam, ne trdim nič. Seveda je možno, da so tam, v tistih grobovih - tudi kakšni PRORUSI. Tudi ti tega ne veš NIČ, ker te ni bilo na licu mesta in nisi videl - storilcev. Le prepisuješ. L.r. Janez KK
rasputin
Vi, Rasputin, enostavno kopirate in neprestano ponavljate rusko propagandno gradivo. **** Ha, ha... Viri, ki jih navajam, so pretežno ameriški. Kdo bi si mislil, da je denimo profesor na čikaški univerzi Maersheimer ruski propagandist. Pa upokojena ameriška polkovnika Black in MacGregor. In številni drugi. Klepček , si pač klevetač in opravljivec.
rasputin
Ni še konec te vojne. Čas za kompromisno rešitev, ki bi dal obema stranema nekaj in ne bi nobeni vsega vzel, pa je, kot kaže, mimo. Vojna se bo torej nadaljevala z vsemi negativnimi posledicami za evropsko gospodarstvo in blagostanje Evropejcev. Nobenega razloga za veselje ni.
Vzemimo, da Ukrajina zmaga. Bo Zahod mirno gledal dokončno etnično očiščenje Ukrajine, v kateri ne bo več mesta za rusko manjšino? Bo mirno gledal holokavst nad rusko manjšino? Kako se to sklada s tako opevanimi demokratičnimi vrednotami EU? Bo Zahod še naprej toleriral fašistoidno diktaturo Zelenskega, ki je prepovedal opozicijske stranke in opozicijske medije v Ukrajini?
Ob malo verjetni zmagi Ukrajine pa bo Evropa za dolgo časa ali morda za zmerom ostala odrezana od do vojne poceni ruskih energentov in surovin. Je to morda koristno za EU? Je potrebno? Ob tem pa se bo EU soočila z realno možnostjo svojega razpada, saj brez zadostne energije Evropa ne more preživeti.
Če bruseljski neizvoljeni funkcionarji potrebne energije ne bodo znali zagotoviti, je to lahko konec EU. Tudi najbolj ljubeči zakonci se skregajo, če zmanjka denarja.
rasputin
Tu je komentar bralca MMC, ki naj bi bil po lastni izjavi na rusko- ukrajinski fronti. Takole pravi. wooly peter # 17. 9. 2022, 14:40 "Nekaj besed o pokopih v Izyumu od osebe, ki se je osebno ukvarjala z njimi. Najprej je treba povedati, da sem osebno s soborci iz posebej dodeljene enote 20. armade večkrat odšel na fronto po trupla ukrajinskih vojakov. Pod nenehnim obstreljevanjem ukrajinskega topništva smo že napol razpadla trupla odpeljali v mestno mrtvašnico v mestu Izyum. Takrat je naše poveljstvo aktivno iskalo možnosti za prenos posmrtnih ostankov vodstvu oboroženih sil Ukrajine, našlo prostovoljce, ki bi to lahko storili, toda ... Ukrajinska stran je nenehno iskala razloge za odlog prenosa in nato popolnoma prenehal komunicirati. Tako so po nekaj tednih morali naši borci skupaj z mestno pogrebno ekipo opraviti pokope na domačem pokopališču. Vse interirane vojaške osebe, ki so imele pri sebi identifikacijske dokumente, so bile evidentirane v posebni dnevnik. Poleg tega imajo celo mrliške liste, ki jih izda mestni patolog. Zdaj o groznem. Ko sem se gibal po mestu, sem sam večkrat moral biti nenamerna priča smrti civilistov zaradi ukrajinskih granat, ki so prihajale v zasebni sektor. Ko so se naše čete borile na južnem obrobju mesta in je artilerija oboroženih sil Ukrajine še vedno uničevala stanovanjska območja, je pogrebna ekipa vsak dan na mestno pokopališče pripeljala 3-5 ljudi, katerih življenja so bila prekinjena kot posledica tega pošastnega genocida. Videl sem solze mater in očetov, ki so žalovali za svojimi otroki, slišal sem besede domačinov o tem, da za Kijev zdaj vsi niso ljudje, ampak separatisti, ki jih je treba pobiti ... In po vsem tem ima Zelenski drznost in cinizem, da izjavi, da so ruske čete krive za smrt civilistov! Vprašajte starše Prokopenka Ruslana Daniloviča, rojenega 13. junija 2002, v čigar hišo je pred mojimi očmi priletela granata havbice APU, ki so pomagali odnesti truplo njihovega sina na pokopališče in ga pokopati. Seveda razumem, zakaj Zahod izvaja to informacijsko-psihološko operacijo, kijevskega norčka uporablja kot žrtev, vendar mi nikakor ni jasno, kako lahko verjamete, da so ruske čete obstreljevale njihova zaledja." https://www.rtvslo.si/svet/evropa/zelenski-drzave-pozval-naj-obsodijo-rusko-teroristicno-drzavo/640720
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.