Jožko Tomšič za Finance: "Če imaš pri nas e-avto, se na vsakem koraku pojavi težava"

Uredništvo

Vir: pixabay
Jožko Tomšič, generalni direktor skupine Emil Frey v Sloveniji, je v torek sodeloval pri okrogli mizi na ljubljanski Ekonomski fakulteti, na kateri so veliko omenjali električno mobilnost. Po pogovoru je dal intervju za Finance.

Pri vprašanju, zakaj se je v zadnjem letu ali dveh prodaja električnih avtov v vrsti evropskih držav povečala, pri nas pa ne, je navedel sledeče razloge: infrastruktura, ozaveščenost kupcev, strategija države in subvencije.

"Pri nas se na vsakem koraku pojavi težava. Kje bomo avto polnili? Kako in kdaj ga bomo polnili? S katero povezavo ga bomo polnili? Govorimo o električnih avtomobilih v mestu, vendar polnilnic in parkirnih prostorov ni," pravi Tomšič.

Celoten intervju preberite na spletni strani Financ.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki