Janez Šušteršič za Siol: Prekarci vseh dežel, zaposlite se v slovenski državni upravi!

Uredništvo

Foto: Jaka Krenker, Domovina
˝Vlada je prišla na genialno idejo, da bo njen prvi ukrep za reševanje problema prekarnih delavcev ukinjanje outsourcinga, se pravi najemanja zunanjih izvajalcev za storitve, ki jih država ne potrebuje le občasno˝, začenja Janez Šušteršič.

V državni upravi naj bi redno zaposlili čistilce in varnostnike, ki zdaj delajo za zunanje izvajalce - pogodbe z njimi pa potečejo okoli leta 2024, zato naj bi se projekt zaposlovanja začel takrat. Po predlogih Levice bi vlada lahko ustanovila državno podjetje, kjer bi zaposlila delavce in jih nato pošiljala na delo po državnih organih - Šušteršič ocenjuje, da gre za outsourcing.
Za izvedbo projekta bo ministrica za javno upravo zaposlila Črta Poglajena, vodjo Inštituta za študije prekariata.


Če ste pomislili, da človeka, ki se s prekarnostjo resno ukvarja, nima posebnega smisla angažirati za njeno odpravljanje tam, kjer jo je zagotovo najmanj, se pravi v državni upravi, imate tudi kar prav. Če pa ste pomislili, da gre pri tej zaposlitvi predvsem za reševanje problema prekarnosti konkretne osebe, imate morda tudi prav, a ste nepopravljivo zlobni in cinični.


Več o tem, kaj sploh je prekariat in kaj pomenijo načrti vlade, si preberite TUKAJ.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki