Jakob Primožič, Časnik: Zgradimo državna stanovanja – ampak kakšna?
Stanovanjsko politiko že X let vlačijo po vseh vogalih politike, medijev, nevladnih organizacij, mladinskih organizacij in še česa. Te teme se v svoji kolumni za Časnik loti Jakob Primožič in spominja na obljube SD o 30.000 novih najemnih stanovanjih ter podobnih iz strani Levice in Gibanja Svobode.
Prepričan je, da mladi ne potrebujejo le stanovanj, predvsem pa ne le stanovanj v Ljubljani, a marsikdo tudi med mladimi, pa si je te obljube predstavljal na način, da "mu pripada pravica do najema ugodnega lepega novega stanovanja blizu fakultete in njegovega najljubšega kafiča."
Po njegovem mnenju država ni tu zato, da bo gradila ugodna stanovanja, ampak lahko nastopa zgolj v vlogi varnostne mreže za tiste, ki se znajdejo na dnu. "Podpiram gradnjo socialnih najemnih stanovanj. Ampak ne takih, kot jih gradimo danes, na praktično luksuznih lokacijah. Podpiram gradnjo stanovanj, kamor greš, ko nimaš nikamor drugam, in od prvega dne išče boljšo varianto. Podpiram gradnjo socialnih stanovanj, ki bodo zgrajena na skrajnih končnih postajah mestnega avtobusa, v najmanjših dimenzijah, s poceni in učinkovito gradnjo," med drugim dodaja Jakob Primožič v svoji kolumni za Časnik.si.
Prepričan je, da mladi ne potrebujejo le stanovanj, predvsem pa ne le stanovanj v Ljubljani, a marsikdo tudi med mladimi, pa si je te obljube predstavljal na način, da "mu pripada pravica do najema ugodnega lepega novega stanovanja blizu fakultete in njegovega najljubšega kafiča."
Po njegovem mnenju država ni tu zato, da bo gradila ugodna stanovanja, ampak lahko nastopa zgolj v vlogi varnostne mreže za tiste, ki se znajdejo na dnu. "Podpiram gradnjo socialnih najemnih stanovanj. Ampak ne takih, kot jih gradimo danes, na praktično luksuznih lokacijah. Podpiram gradnjo stanovanj, kamor greš, ko nimaš nikamor drugam, in od prvega dne išče boljšo varianto. Podpiram gradnjo socialnih stanovanj, ki bodo zgrajena na skrajnih končnih postajah mestnega avtobusa, v najmanjših dimenzijah, s poceni in učinkovito gradnjo," med drugim dodaja Jakob Primožič v svoji kolumni za Časnik.si.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Jon
Sploh se ne gre zato da bi mi mladi hoteli stanovanje v centru mesta. Osebno mi je ljubše malo bolj ven, da ne poslušam vsega šundra iz centra. Kar pa si res želim je dostop z javnim prevozom do "faksa in najlubšega kafiča" in to takim ki časovno konkurenčen avtomobilu in bo vozil tudi v nedeljo in ponoči. To je to, poglej si recimo kraj kot je Borovnica, super prostor za dodatna javna stanovanja. Vse kar manjka je da že obstoječo železnico malo nadgradimo in dodamo nočne linije. In ne to ni nobena "komunistična utopija", vse razvite zahodne države imajo nočni in nedeljski javni prevoz. Ampak tak javni prevoz kot ga imaml sedaj pa realno gledano naredi življenje izven obvoznice popolnoma vezano na osebni avtomobil.
Drugače pa velja omeniti da je stanovanjski sklad ravnokar otvoril novo sosesko v Mariboru. Tak da sploh ni res da se javna stanovanja gradijo samo v Ljubljani. V resnici jih je sploh po zaslugi jankoviča in njegoveva negiranja situacije precej malo.
Peter Klepec
Hja, kaj pa, ce se bodo ta stanovanja nekega dne “lastninila”, kot ze enkrat, ko je bilo drzavnih stanovanj na pretek in se jih je drzava za drobiz znebila?
Potem pa ni vseeno kje so ta stanovanja. Potem je bolje, ce so v centru, a ne?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.