Hud poraz Jankovića na 'dan zmage': Sodišče razveljavilo še odločbo ministrstva, da presoja vplivov na okolje za kanal C0 ni potrebna!
Kar bi moral biti Jankovićev 'dan zmage' s pompozno napovedano vnovično kandidaturo za župana, se spreminja v njegov največji sodni poraz v zadevi Kanal C0 doslej. Pravkar prejeto: upravno sodišče je ugodilo tožbi Alpe Adria Green in razveljavilo odločbo sekretarke Tine Seršen (MOPE, Svoboda), da presoja vplivov na okolje za izgradnjo kanalizacije ni potrebna. Sodišče ugotavlja, da je Seršenova odločbo izdala nezakonito, ker ni imela pooblastil, zato vrača zadevo v ponovno odločanje na ministrstvo, a tokrat z jasnimi napotki, kako mora ravnati. Odvetnik Golob neuradno napoveduje dve tožbi: za ničnost vseh osmih gradbenih dovoljenj in za odstranitev kanala. Vsa gradbena dovoljenja so bila namreč pridobljena brez presoje vplivov na okolje.
Spomnimo, gre za kontroverzno odločitev državne sekretarke Bojana Kumra iz decembra leta 2023, da presoja vplivov na okolje za kanal C0 ni potrebna, kar je bila diametralno nasprotna odločitev istega ministrstva leta 2020, ko ga je vodil Andrej Vizjak pod Janševo vlado. MOL je napreč na Upravnem sodišču uspel s tožbo, da je zadevo vrnila v ponovno odločanje na ministrstvo, a iz procesnih razlogov, »ker odločitev ni bila dovolj natančno utemeljena«. Več tukaj.
1 komentar
Igor Ferluga
Bravo, upravno sodisce, še je upanje za Slovenijo! Že to, da za najbolj normalno odločitev, ki bi jo lahko sprejel 10 letni otrok z ulice, zasluzijo iskrene čestitke, pove veliko o stopnji zavozenosti demokracije in ugrabljenosti drzave v tem hipu.
Zdaj se je pa še treba politicno znebit takih kot so trinog Janković in njegova in Golobova podanika Tina Sršen in Bojan Kumer in to za vse večne čase! In vseh, ki bi za svoja korita pri Jankoviću prodali lastno mater, ne samo dovolili uničenje pitne vode mesta!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.