Petra Sovdat, Finance: O slovenski energetski pravljici

Uredništvo

Vir: pixabay
Petra Sovdat v svoji kolumni za Finance tokrat piše, v kakšnem stanju je Slovenija na področju oskrbe z električno energijo.

Nič ne kaže, da bi, navkljub slabim nemškim izkušnjam, vladala kakšna posebna vnema za gradnjo drugega bloka nuklearne elektrarne. Sredi poletja je tako prišlo sporočilo, da zaradi preslabotnega distribucijskega omrežja vsi, ki bi si želeli, ne morejo priključiti sončnih panelov ali toplotnih črpalk, kar je končno spodbudilo diskusijo o stanju slovenske energetike.

Gazprom namreč ne dostavlja plina našemu trgovcu s plinom Geoplinu, pogodba z Alžirci, ki so najboljša alternativa, pa še vedno ni podpisana, čas pa neusmiljeno teče. Premier Golob je sicer bolj kot drugim energijam naklonjen soncu, referendum o drugem bloku nuklearke pa bi lahko imeli šele nekje leta 2025.

Več si lahko preberete na Financah.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki