Finance: 900 evrov najemnine za 60 kvadratov glede na načrte države

Uredništvo

Stanovnjski sklad republike Slovenije je za sanacije objektov in pravdanje z lastniki zapravil že za več stanovanjskih blokov denarja. Na fotografiji stanovanjski blok v Vipavi, ki ga sanirajo prav v teh dneh.
Šef republiškega stanovanjskega sklada Črtomir Remec za Finance ocenjuje, da bo gradnja novih najemnih stanovanj v lasti države glede na načrte ob prenosu nepremičnin z DUTB na SDH prinesla najemnine tudi do 15 evrov na kvadratni meter, kar pomeni, da bi za 60 kvadratnih metrov veliko stanovanje lahko odšteli tudi 900 evrov najemnine. Vprašanje je tudi, kdo bo dobil sredstva za gradnjo, saj se zdaj vzpostavljata dve strukturi za gradnjo, poleg Stanovanjskega sklada še SDH.

Novo državno nepremičninsko podjetje ob SDH naj bi stanovanja gradilo po Avstrijskem modelu, v javno-zasebnem partnerstvu, pri čemer v Avstriji, kjer je takšna gradnja sicer praktično zastala, najemnina znaša 7,7 evra na kvadratni meter, medtem ko bi bila pri nas 9,5. A to je, tako Remec, nerealno ter da je pričakovati najemnino vsaj 15 evrov na kvadratni meter.

V celotnem članku, ki je dostopnem na portalu Finance, si preberite tudi, katere soseske in koliko stanovanj bodo končali v prihodnjih nekaj letih.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki