Finance: 900 evrov najemnine za 60 kvadratov glede na načrte države
Šef republiškega stanovanjskega sklada Črtomir Remec za Finance ocenjuje, da bo gradnja novih najemnih stanovanj v lasti države glede na načrte ob prenosu nepremičnin z DUTB na SDH prinesla najemnine tudi do 15 evrov na kvadratni meter, kar pomeni, da bi za 60 kvadratnih metrov veliko stanovanje lahko odšteli tudi 900 evrov najemnine. Vprašanje je tudi, kdo bo dobil sredstva za gradnjo, saj se zdaj vzpostavljata dve strukturi za gradnjo, poleg Stanovanjskega sklada še SDH.
Novo državno nepremičninsko podjetje ob SDH naj bi stanovanja gradilo po Avstrijskem modelu, v javno-zasebnem partnerstvu, pri čemer v Avstriji, kjer je takšna gradnja sicer praktično zastala, najemnina znaša 7,7 evra na kvadratni meter, medtem ko bi bila pri nas 9,5. A to je, tako Remec, nerealno ter da je pričakovati najemnino vsaj 15 evrov na kvadratni meter.
V celotnem članku, ki je dostopnem na portalu Finance, si preberite tudi, katere soseske in koliko stanovanj bodo končali v prihodnjih nekaj letih.
Novo državno nepremičninsko podjetje ob SDH naj bi stanovanja gradilo po Avstrijskem modelu, v javno-zasebnem partnerstvu, pri čemer v Avstriji, kjer je takšna gradnja sicer praktično zastala, najemnina znaša 7,7 evra na kvadratni meter, medtem ko bi bila pri nas 9,5. A to je, tako Remec, nerealno ter da je pričakovati najemnino vsaj 15 evrov na kvadratni meter.
V celotnem članku, ki je dostopnem na portalu Finance, si preberite tudi, katere soseske in koliko stanovanj bodo končali v prihodnjih nekaj letih.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Realist
Po domače, reševali bomo nasedle tajkune, ki jih rešuje sdh. Ta krivica vpije v Nebo!! V Trstu so stanovanja pol cenejša z enkrat visjimi placami!
rasputin
Država je na eni strani ohranila socialistično najemniško zakonodajo, zaradi katere se zasebnikom ne splača vlagati v najemna stanovanja, na drugi strani pa sama ni naredila skoraj nič, da bi namesto zasebnega sektorja poskrbela za ustrezno stanovanjsko ponudbo.
Zdaj, ko imamo levo, bojda socialno čutečo koalicijo, pa zgleda, da skuša vlada stanovanjsko stisko izkoristiti sebi v prid, namreč z višanjem najemnin javnih stanovanj tudi preko profitne stopnje, ki bi zadovoljila celo zasebne investitorje. Odgovor je, da to ni problem, ker bodo socialno šibki dobili subvencije, toda te subvencije bodo šle na račun davkoplačevalcev.
Državi torej profit iz stanovanj, davkoplačevalcem račun za visoke najemnine.
Peter Klepec
Investiranje v imobilije zahteva zakonodajno stabilnost nekaj deset let vnaprej. Ce se pa zakoni vsakih par let drasticno spreminjajo, bi bilo tako investiranje hazarderstvo.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.