Darijan Košir, Dnevnik: Kje si, vlada
Darijan Košir ob delovanju aktualne vlade ugotavlja, da je pesimizem upravičen: opisuje poskuse »instant« reform, ki so obsojene na neuspeh.
Ocenjuje, da dejavnost ne pomeni nujno kakovosti, temveč je lahko njen »iznos« kaotični produkt preuranjenosti odločitev: »Če jih bodo želeli streti na silo, samo da ulovijo šefovo časovnico, pa nam to celo obeta pot v politični kaos.«
Meni, da se je premier na začetku uspešno posvečal energetskim težavam, a je zato zanemarjal druge: »Dokler se količina problemov ni tako zelo nakopičila in eskalirala v tako neverjetnih dogodkih, kot je bilo denimo tisto obupano nočno iskanje osebnega zdravnika za Bežigradom.«
Tedaj je Robert Golob napovedal leto reform, ki bi na videz odpravilo vse težave – toda Košir ocenjuje, da je vlada na vstop v reforme, ki jih je napovedala, povsem nepripravljena. To po njegovem potrjuje tudi »reševanje RTV«, ki je pokazalo, da kljub uspehom na volitvah in referendumu kompleksnih problemov ni mogoče reševati na hitro, še piše Košir v Dnevniku.
Preprosto: gre za težavo, v katero je v zadnjem dobrem desetletju padla vsaka vlada, še posebej pa vse levosredinske, ki so jih od leta 2013 vodili povsem neizkušeni politiki (Bratušek, Cerar, Šarec, Golob) s še bolj neizoblikovanimi strankami za seboj.
Ocenjuje, da dejavnost ne pomeni nujno kakovosti, temveč je lahko njen »iznos« kaotični produkt preuranjenosti odločitev: »Če jih bodo želeli streti na silo, samo da ulovijo šefovo časovnico, pa nam to celo obeta pot v politični kaos.«
Meni, da se je premier na začetku uspešno posvečal energetskim težavam, a je zato zanemarjal druge: »Dokler se količina problemov ni tako zelo nakopičila in eskalirala v tako neverjetnih dogodkih, kot je bilo denimo tisto obupano nočno iskanje osebnega zdravnika za Bežigradom.«
Tedaj je Robert Golob napovedal leto reform, ki bi na videz odpravilo vse težave – toda Košir ocenjuje, da je vlada na vstop v reforme, ki jih je napovedala, povsem nepripravljena. To po njegovem potrjuje tudi »reševanje RTV«, ki je pokazalo, da kljub uspehom na volitvah in referendumu kompleksnih problemov ni mogoče reševati na hitro, še piše Košir v Dnevniku.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Kaj pa vem
Če Dnevnik kritizira vlado, se Golobu stolček zelo maje.
Kraševka
Golob je le posodil IME za predsednika vlade - pa mu je sedaj "Levica ukradla še identiteto", bi se on izrazil. Mislim, da Golob za državo in državljane niti nima časa razmišljati. Dovolj ima osebnih družinskih problemov, pa še veliko časa mu vzamejo skrbi, kako REŠEVATI imetje in njegove OSEBNE - DENARNE TOKOVE iz GEN 1. Ker je Golob prezaseden, pač dovoli, da Levica rovari in dela NEREDE povsod tam, kamor seže njena "roka". Neumnosti se hitro vrstijo, ena za drugo.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.