Darijan Košir, Dnevnik: Kje si, vlada

Uredništvo

Vir foto: pixabay.com
Darijan Košir ob delovanju aktualne vlade ugotavlja, da je pesimizem upravičen: opisuje poskuse »instant« reform, ki so obsojene na neuspeh.
Preprosto: gre za težavo, v katero je v zadnjem dobrem desetletju padla vsaka vlada, še posebej pa vse levosredinske, ki so jih od leta 2013 vodili povsem neizkušeni politiki (Bratušek, Cerar, Šarec, Golob) s še bolj neizoblikovanimi strankami za seboj.

Ocenjuje, da dejavnost ne pomeni nujno kakovosti, temveč je lahko njen »iznos« kaotični produkt preuranjenosti odločitev: »Če jih bodo želeli streti na silo, samo da ulovijo šefovo časovnico, pa nam to celo obeta pot v politični kaos.«

Meni, da se je premier na začetku uspešno posvečal energetskim težavam, a je zato zanemarjal druge: »Dokler se količina problemov ni tako zelo nakopičila in eskalirala v tako neverjetnih dogodkih, kot je bilo denimo tisto obupano nočno iskanje osebnega zdravnika za Bežigradom.«

Tedaj je Robert Golob napovedal leto reform, ki bi na videz odpravilo vse težave – toda Košir ocenjuje, da je vlada na vstop v reforme, ki jih je napovedala, povsem nepripravljena. To po njegovem potrjuje tudi »reševanje RTV«, ki je pokazalo, da kljub uspehom na volitvah in referendumu kompleksnih problemov ni mogoče reševati na hitro, še piše Košir v Dnevniku.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki